Audi dzielone przez: 87 - A8 d2

Drugi wpis z serii "Audi dzielone przez...", tym razem model z drugiego końca skali...

Model opisywany dziś to Audi A8 d2 1:87.
Recenzja na pewno będzie krótsza niż ta o R8 1:18, ponieważ model ma mniej detali oraz nie posiada żadnych otwieranych elementów.
Mój egzemplarz jest kolorze bordowym, wykonany jest przez niemiecką firmę Rietze.

Na początku pokażę wielkość skali 1:87, na zdjęciach model może wyglądać na słabo wykonany jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego wielkości. Rozmiary najlepiej obrazują poniższe zdjęcia:

Jak widać jest o wiele mniejszy od telefonu komórkowego i bez problemu mieści się w bagażniku Audi A8 d3 1:18 co ułatwia jego przechowywanie gdyż oryginalne opakowanie tego modelu to "gablotka" wykonana z przeźroczystego, giętkiego plastiku..........od razu trafiła do kosza.

Zewnątrz:
Dosłownie cały model wykonany jest z plastiku, jedynie osie są metalowe, a opony gumowe.
Jak wspominałem model nie posiada otwieranych elementów, nie posiada też skręcanych kół.
Co do wykonania to po kolei:
- Światła odwzorowane są poprawnie, mogło by być lepiej
- Na grillu znajduje się chromowane logo, sam grill wydaje się być gładki, jednak po dokładnym przypatrzeniu widać poziome przetłoczenia
- Zderzaki posiadają wszystkie przetłoczenia i imitacje wlotów powietrza, jednak widać na nich też ślady produkcyjne w postaci poziomych wgłębień
- Felgi, tutaj duży plus, bardzo dobrze odwzorowane, znajduje się na nich nawet logo Audi

Wewnątrz:
O wnętrzu nie można za dużo napisać, nie widać go za bardzo. Przez szyby dostrzec można że jest dwukolorowe, fotele są jasne, a deska rozdzielcza, podłoga i boczki drzwi ciemne.
Minusem wnętrza jest podsufitka, a raczej jej brak.

Ogólnie:
Model zakupiłem totalnie przypadkowo, jeden z użytkowników forum motoryzacyjnego wyprzedawał swoją kolekcję i jedną z pozycji na jej liście było to A8, bez namysłu ją kupiłem ponieważ cena nie była duża - 10zł [nawiasem mówiąc A/S8 d2 to mój ulubiony model Audi].
Nie oceniam gdyż mam jeszcze za małe doświadczenie ze skalą 1:87.