Audi dzielone przez: 87 - A6 C7 Sedan Exclusive Edition

Dzisiejszy wpis nie jest mój a mojego kolegi Wojtka który również kolekcjonuje modele i jest pasjonatem marki Audi, opisywany model jest jednym z jego wielu.
To jego pierwszy ale mam nadzieję że nie ostatni wpis na AudiBlogPL, oddaję głos, a w zasadzie klawiaturę Wojtkowi.


Wstęp:
Przyszła pora na kolejny model z serii Audi dzielone przez..., model mały, ale ekskluzywny, skala 1:87 mówią same za siebie, ale unikalność sprawia, że model jest bardzo interesujący i może w przyszłości będzie coraz droższy.
Wyprodukowała go firma Herpa znana z produkcji modeli aut. Nakład jedynie 999 sztuk, z czego domyślać mogę się, że kilka zostało rozbitych lub zniszczonych, oznacza to, że jest ich na tyle mało, że nie każdy zwykły śmiertelnik może je posiadać, gdzie ja mam to szczęście.
Model ten pochodzi z limitowanej edycji „Audi exclusive Edition” i posiada dumny numer seryjny 008 z wszystkich 999. Rozmiarami już zajmować się nie będziemy, Krzysiek zobrazował to bardzo dobrze, przejdźmy do konkretów.

Zewnątrz:
Model jest plastikowy co nie znaczy, że słabo wykonany, wręcz przeciwnie jakoś jest bardzo dobra, tak jak dla mnie, człowieka który już ma pogląd na modele w tej skali ocenić go można 9 punktami na 10. Na karoserii położony jest lakier dostępny w prawdziwych modelach Audi, Ipanemabraun jednym słowem brązowy z pięknym połyskiem jaki możemy zobaczyć na Audi w skali 1:1. Auto obute jest w chromowane felgi, które wyglądają bez mała jak w oryginale. Aluminiowe listwy wokół szyb, reflektory przypominające te LED-owe i grill Single Frame sprawiają, że model jest doskonałą kopią oryginału co dopełniają oznaczenia na klapie bagażnika wraz z chromowanymi końcówkami wydechu.

Wewnątrz:
Środek pojazdu nie dorównuje skali 1:18, ale trzeba i tak zauważyć dobre odwzorowanie deski rozdzielczej i całego kokpitu ogólnie wraz z lusterkiem wstecznym i światłem STOP jeśli można go zaliczyć do wyposażenia wnętrza, jasne wnętrze z ciemnymi akcentami doskonale współgra z kolorem nadwozia i cała bryłą auta.

Ogólnie:
Model jest w gablotce z numerem seryjnym i nazwą modelu. Kupiłem go w pełni świadom tego jaki on jest, cena tez nie była mała, lecz dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają , mogę powiedzieć jedynie, że cena jest wielokrotnością modelu Krzyśka Audi A8 D2. Model oceniam bardzo wysoko i jest w czołówce modelowej kolekcji 1:87.