Audi Q3 Vail Concept oficjalnie

Po wycieku przedpremierowego zdjęcia Audi Q3 Vail Concept mamy oficjalne fotografie i informacje.
Niestety concept nie okazał się trzydrzwiową wersją Q3 tak jak pisałem rano, jest on ciekawym pakietem stylizacyjnym Q3.


Tematycznie pojazd został zaprojektowany dla młodych ludzi uprawiających sporty zimowe takie jak narty lub snowboard.

Concept napędzany jest 2,5-litrowym TFSI o mocy 314KM który współpracuje z 7-biegową przekładnią S-tronic.
Sprint do 100km/h zajmuje 5.5s a prędkość maksymalna wynosi 262km/h.

Pomalowany jest na kolor Energy Red który został specjalnie przygotowany dla tego pojazdu, nadwozie posiada liczne wstawki w kolorze czarnego matu oraz polerowanego aluminium.
Z przodu w oczy rzucają się bardzo duże wloty powietrza w zderzaku podkreślające tematykę agresywność pojazdu, tak jak samo poszerzone nadkola.
Pierwszym ciekawym akcentem są relingi dachowe wraz z bagażnikiem dachowym przystosowany do transportu nart i desek. Obie te rzeczy wykonane są z włókna węglowego.
Na przedniej belce bagażnika dachowego zainstalowane są jak to ujął producent szerokokątne diody LED oświetlające obszar wokół pojazdu, sterowanie nimi odbywa się z modułu w dachu.

Na oponach w stylu OffRoad o rozmiarze 255/45 znajdziemy 5-ramienne felgi w rozmiarze 20 cali.
W porównaniu do seryjnego Q3 rozstaw kół jest większy o 40mm a wysokość pojazdu o 30mm.

Wewnątrz znajdziemy trzy kolory podkreślające elegancki a za razem sportowy charakter - szary, czarny i czerwony. Podsufitka w szarym kolorze wykonana jest z alcantary, deska rozdzielcza wykończona jest skórą w kolorze czarnym i posiada czerwone szwy tak samo jak materiałowo-skórzane czarne fotele ze wstawkami również w kolorze czerwonym. W środku znajdziemy też wykończenie z trójwymiarowej siatki ze stali nierdzewnej która wymaga złożonego procesu produkcji.

Wewnątrz znajdziemy cztery praktyczne urządzenia dla miłośników białego szaleństwa, pierwsze to stacja ładująca znajdująca się bocznej ścianie bagażnika, może być używana np. jako miejsce do przechowywania i ładowania indukcyjnego latarki w jednym czasie. Drugi gadżet to termos i także działa na zasadzie indukcji, znajduje się w miejscu uchwytu na kubek pomiędzy przednimi siedzeniami. Trzecim udogodnieniem jest podgrzewany dywanik w bagażniku, może być np. położony na krawędzi bagażnika i uprzyjemniać proces zakładania, bądź zdejmowania butów narciarskich. A czwartym wspomniana wyżej latarka poza tym że posiada oświetlenie LED wyposażona jest w element grzewczy, dzięki czemu można ją wykorzystać do ogrzania rąk.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz