Audi RS4 Avant oficjalnie

Po wycieku zdjęć ujawniających wygląd nowego RS4, Audi oficjalnie pokazało najmocniejsze kombi serii 4.
Zderzak do RS4 który pojawił się przed premierą bardzo pomógł stworzyć prawie idealną wizje Audi RS4 b8 Avant, do dziś ciekawi mnie jak ktoś uzyskał te zderzaki...

Trzecia odsłona RS4 dostępna będzie tylko jako Avant, pod maską znajduję się jak dobrze wiemy z wycieku dokumentu 4,2-litrowe V8 o mocy 450KM składane ręcznie w węgierskiej fabryce Audi.
Maksymalny moment obrotowy wynoszący 430Nm dostępny jest w zakresie 4000 - 6000 obrotów na minute.

RS wyposażony został w system Launch Control dzięki któremu przyspieszenie od 0 do 100km/h trwa tylko 4,7s, a prędkość maksymalna to 250km/h, lecz za opłatą ten próg można podnieść do 280km/h.
Z 4,2-litrowym FSI połączona jest 7-biegowa przekładnia S-tronic która błyskawicznie zmienia biegi, lecz jeśli kierowca tylko chce może to robić ręcznie łopatkami umieszczonymi za kierownicą.
Standardowo montowany napęd quattro domyślnie działa w stosunku 40:60, ale jeśli sytuacja tego wymaga aż 70% mocy może trafić na przednie koła lub 85% na tylne.

RS4 w porównaniu do A4 Avant niższe jest o 20mm, w nadkolach seryjnie znajdują się 19-calowe felgi na oponach 265/35 lub jako opcja 20-calowe koła z oponami 265/30. Wentylowane hamulce tarczowe mają średnicę 365mm, zaciski lakierowane są na wysoki czarny połysk i mają 8 tłoczków. Za zapewne nie małą dopłatą dostępne będą ceramiczne tarcze o średnicy 380mm.

System ESP posiada tryb sportowy i może być całkiem wyłączony, kolejnym systemem zastosowanym w RS4 jest Audi drive select czyli aktywny układ kierowniczy dostosowujący siłę wspomagania do prędkości pojazdu. Jeszcze jednym wartym wspomnienia systemem jest DRK czyli zawieszenie sportowe plus co oznacza że zawieszenie również dostosowuje się do prędkości i innych czynników.

Z zewnątrz widzimy sześciokątny grill z standardową dla serii RS siatką w kształcie plastra miodu, duże wloty powietrza poszerzone nadkola i wstawki w kolorze matowego aluminium. W tylnej części widać dwie owalne końcówki układu wydechowego, spoiler dachowy i dyfuzor.
W stosunku do A4 Avant, wersja RS jest 20mm szersza, 24mm dłuższa i jak wyżej było wspomniane 20mm niższa, paleta kolorów obejmuje 8 barw.

W środku na pierwszy rzut oka widać kubełkowe fotele, spłaszczoną na dole kierownice, kilka emblematów RS4 i wstawki z carbonu.

Oficjalna premiera na targach w Genewie.
Pierwsze dostawy nastąpić mają jesienią tego roku, cena bazowa w Niemczech wynosi 76 600€.



















Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza