Audi Q3 Jinlong Yufeng Concept oficjalnie

2012 to chiński rok smoka, Audi na Salonie Samochodowym w Pekinie zaprezentowało model Q3 Jinlong Yufeng Concept co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Żółty smok na wietrze".

Nazwa związana z wiatrem nie jest przypadkowa, tematyka modelu Jinlong Yufeng jest totalną odwrotnością konceptu Q3 Vail Concept. Tamten przeznaczony jest do sportów zimowych, a ten do letnich, dokładnie do ludzi uprawiających kitesurfing.
Na dachu samochodu znajdują się dwa kiteboardy z włókna węglowego wzmacnianego CFRP, w bagażniku specjalnie zaprojektowana wykładzina podłogi umożliwiająca przewożenie desek nie brudząc jednocześnie reszty bagażnika. W przestrzeni bagażowej znajduje się również specjalny pokrowiec na latawiec, a w lewej ścianie umiejscowione są dwie kamery "Audi Cams" które można przyczepić podczas surfowania do żagli lub kasku.

Samochód przeznaczony jest dla młodych i aktywnych miłośników tego sportu, jego lakier o nazwie Liuli Yellow symbolizuje dużą ilość energii i radość życia.
Z zewnątrz samochód jest bliźniaczo podobny do konceptu Vail, 20 calowe pięcioramienne felgi, bagażnik dachowy z światłami LED oświetlającymi obszar wokół pojazdu, aluminiowe elementy nadwozia, poszerzone nadkola i dwie końcówki układu wydechowego. Różni się tylko kolorem.

Wewnątrz też tylko detale odróżniają go od konceptu Vail jak i zwykłego Q3. Żółte wstawki i aluminiowe wykończenia.

Pod maską ten sam silnik co w Q3 Vail Concept i RS Q3 Concept, czyli 2.5 TFSI, tutaj o mocy 310KM.
Jednostka połączona jest z 7-stopniową skrzynią S-tronic, czas przyspieszenia od 0 do 100km/h wynosi 5,5s. Prędkość maksymalna standardowo ograniczona do 250km/h.