Audi e-bike Wörthersee oficjalnie

Po trailerze e-roweru, Audi oficjalnie zaprezentowało swoją koncepcje. E-rower zostanie zaprezentowany światu na stoisku Audi podczas corocznej imprezie w Wörthersee.
Audi opisuje swój rower jako dwukołowiec do sportu, zabawy i sztuczek. E-bike Wörthersee łączy ze sobą technologie Audi - design, ultra, connect i e-tron.

Futurystyczny rower w całości został zaprojektowany przez projektantów Audi.
Części są wykonane z ultralekkich materiałów, 26-calowe obręcze z CFRP razem ważą tylko 1200g, rama z włókna węglowego, cały rower waży 21kg.

Elektryczny silnik ma moc 2,3Kw co w przeliczeniu daje 3,1KM, maksymalny moment obrotowy jaki przekazywany jest na tylne koło oscyluje w granicy 250Nm.
Akumulator litowo-jonowy waży około 5kg i ma napięcie 48V. Jego pojemność to 530Wh, naładowanie go z gniazdka 230V trwa 2,5-godziny.

Podczas jazdy poza tradycyjną konfiguracją roweru korzystać można z 5 programów:
- "Pedelec" - jazda za pomocą pedałowania wspomagana silnikiem elektrycznym, prędkość maksymalna wynosi 80km/h, a zasięg od 50 do 70km w zależności od warunków.
- "eGrip" - jazda tylko na silniku elektrycznym, zasięg do 50km.
- "Wheelie" - tryb do jazdy na jednym kole, w tym trybie pracuje silnik elektryczny który automatycznie wspomaga kierowce gdy przednie koło jest w powietrzu.
- "Power Wheelie" - do jazdy na tylnym kole dla mniej doświadczonych posiada regulacje kąta pochylenia podczas jazdy na jednym kole
- "Balanced Wheelie" - dla bardziej doświadczonych jeźdźców na tylnym kole, oczywiście jak w dwóch powyżej i w tym trybie pracuje silnik elektryczny, jazda na jednym kole odbywa się poprzez balansowanie ciałem, pochylenie się do przodu oznacza przyspieszenie a do tyłu hamowanie.

E-bike Wörthersee ma 9-stopniową przekładnie bardzo szybko zmieniającą biegi działającą podobnie do R tronic w R8. Hamulce tarczowe również są hydrauliczne. Oświetlenie LED zintegrowane jest z rowerem, przednie z kierownicą, a tylne z siedzeniem.

Komputer pokładowy znajduje się w ramie, sterowany jest za pomocą dotykowego ekranu. W komputerze dostosowywać można wiele funkcji e-roweru na przkład oświetlenie i pomoc silnika elektrycznego. Na wyświetlaczu pokazywane są informacje o przebytej odległości, stanie naładowania baterii, zużyciu energii i kącie nachylenia w danym momencie.

Rower może być połączony z smartfoem za pomocą sieci WLAN, Można udostępniać w internecie zdjęcia i filmy z jazd.