Nowe jednostki napędowe w Audi A3

Podczas premiery nowej generacji A3 dostępne były tylko 3 silniki, Audi zapowiada jakie jednostki w najbliższym czasie uzupełnią paletę.

1,4 TFSI z technologią COD
W przyszłości pojawi się 2 wersja czterocylindrowego silnika 1,4 TFSI, moc wynosić będzie 140KM i oferować będzie 250Nm.
Wyposażona będzie w system "Cylinder na żądanie" znany z najnowszych modeli serii S, czyli kiedy nie potrzebujemy pełnej mocy silnika w zakresie 1400 - 4000 obr automatycznie dezaktywuje się połowa cylindrów, jeśli zachodzi potrzeba na przykład gwałtownego przyspieszenia w mgnieniu oka 2 nie aktywne cylindry załączają się, taka operacja trwa od 13 do 36 milisekund w zależności od różnych warunków.

1,6 TDI
Jeszcze w tym roku pojawi się oszczędny silnik 1,6 TDI o mocy 105KM. Cechować ma się zużyciem paliwa na poziomie 3,8l/100km.

1,4 TCNG
Jednostka ma pojawić się w przyszłości, silnik o pojemności 1,4, mocy 110KM zasilany e-gazem, nowym odnawialnym paliwem Audi.
Nowe paliwo jest projektem Audi, po trzech latach przygotowywań przechodzi w fazę operacyjną.
Polega na tym że energia z elektrowni wodnych zamieniana jest na eko-prąd, wodór i e-gaz.

Wersja S
Tutaj Audi niestety nie ujawnia żadnych informacji poza potwierdzeniem że taka wersja jest w przygotowaniu, jednak plotki głoszą że moc silnika w S3 ma oscylować w granicy 280KM.

Wersja elektryczna
Tutaj również tylko napomknięcie o takiej wersji, szczegółów brak.