Godzina z: Audi A6 Allroad [C7]

Pierwsze Audi A6 Allroad zadebiutowało w 1999r., obecnie dostępna jest trzecia generacja bazująca na Audi A6 [C7].

Miałem okazję zobaczyć ten samochód na targach w Lipsku, lecz z powodu ogromnych tłumów odpuściłem wiedząc że niedługo i tak pojawi się u mojego lokalnego dealera. I pojawił się.

Podwyższone zawieszenie, inny grill, plastikowe nakładki na nadkola... z zewnątrz Allroad różni się detalami od Avant'a ale nie da się ich pomylić.
Egzemplarz który oglądałem pokryty został modnym obecnie brązowym lakierem co w połączeniu z brązowym wnętrzem stanowiło naprawdę atrakcyjną całość. Wewnątrz wszystko to co znamy z obecnej generacji Audi A6 w tym bardzo dobrze grający opcjonalny system audio BOSE, konfiguracja dokładnie tego egzemplarza nie najgorsza, rażącym elementem we wnętrzu bez wątpienia były te jasne wstawki. Bardzo miłym detalem jest system składania foteli drugiego rzędu poprzez pociągnięcie jednej dźwigni ale to rozwiązanie mają już i inne modele.

Jednak to co najlepsze w tym samochodzie kryło się pod maską, 3.0BiTDI. Można powiedzieć ot diesel i tyle.
Na pierwszy rzut oka może ale to nie byle diesel, podwójnie doładowana jednostka o mocy 313KM, w dodatku wcale nie brzmiąca na diesla a nawet na V6, przy okazji zapewniająca przyzwoite osiągi nie spalając przy tym ogromnych ilości oleju napędowego.
Za te doznania akustyczne odpowiadają co prawda głośniki, ale nie mam nic przeciwko, jeśli tak to ma wyglądać to jestem na tak. Dla przykładu w BMW M5 [F10] zastosowano to samo rozwiązanie.
Dodatkowo dźwięk silnika można zmieniać w ustawieniach systemu MMI, od standardowego diesla po rasowy bulgot.

Nic więcej nie da się powiedzieć bo wszystko jest takie jak w A6, niemieckie, poprawne, nudne (?).
Bez wątpienia przy wyborze A6 warto wziąć pod uwagę Allroada który pozwoli w jeszcze większym komforcie pokonywać trasy po polskich drogach a w razie potrzeby bez problemu przejechać jakąś polną drogą.


Galeria zdjęć dostępna w Full HD - Audi A6 Allroad


Podziękowania dla Audi Centrum Wrocław za udostępnienie samochodu.