Nowe centrum obsługi logistycznej Audi

6 lipca w Ingolstadt Audi świętowało zakończenie pierwszego etapu prac nad nowym centrum obsługi logistycznej będącym najwyższym budynkiem na terenie zakładów.

W wysokim na dziewięć pięter budynku do wysyłki przygotowywane będą wszystkie wyprodukowane tutaj samochody. Z pomocą nowoczesnych urządzeń do załadunku kolejowego, samochody będą ładowane na wagony lub dostarczane bezpośrednio do centrum obsługi przy Audi Forum.


„Zakończenie pierwszego etapu prac budowalnych przy nowym centrum obsługi logistycznej, to okazja do świętowania kolejnego kamienia milowego w procesie rozbudowy naszych zakładów. Obecnie na terenie zakładów w Ingolstadt realizujemy ponad 40 inwestycji budowlanych.“ – Frank Dreves, Członek Zarządu ds. Produkcji Audi AG.

„Nowe centrum obsługi logistycznej to mistrzowskie osiągnięcie. Pomoże nam w sprawniejszym załadunku wyprodukowanych w Ingolstadt aut i w ich szybszym dostarczeniu klientom“„Inwestycje na terenie tutejszych zakładów opłaciły się. Procesy transportowe znacznie się skrócą – będziemy potrzebować mniej czasu i mniej miejsca. Odciążeniu ulegną też drogi w Ingolstadt i w regionie. Rocznie zaoszczędzimy ok. 13 tys. przejazdów samochodów ciężarowych. Poza tym, dzięki centrum stworzymy nowoczesne miejsca pracy w logistyce.“ - Peter Mosch, przewodniczący Rady Zakładowej Audi AG.

Wszystkie procesy związane z wysyłką samochodów czyli ostateczna kontrola, zabezpieczenia na czas transportu i sam załadunek do transportu odbywać będą się teraz pod jednym dachem. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu jak i pieniędzy.
Z wiadomych celów budynek położony będzie obok torów kolejowych, wartym wspomnienia jest że w tej inwestycji po raz pierwszy w przemyśle motoryzacyjnym zastosowany będzie półautomatyczny proces ładowania samochodów na wagony kolejowe.

Nowy budynek będzie miał powierzchnie 10 tys. metrów kwadratowych co pozwoli na pomieszczenie 2400 samochodów. Koszt tej inwestycji to około 80 mln €, całość do użytku zostanie oddana jesienią 2013 roku.