Pierwszy rok AudiBlogPL

To już rok jak prowadzę bloga. A pamiętam jak pisałem pierwsze wpisy, później założyłem fanpage na Facebook'u i tworzyłem podsumowanie pierwszego półrocza, aż po dziś... ale po kolei.

Pomysł zrodził się we wrześniu 2011 roku i pod koniec września został zrealizowany. Początki jak wiadomo zawsze są trudne, nowy i nie znany przez nikogo blog pomimo częstych wpisów nie był zbyt poczytalny. Dużo pomógł Facebook, dzięki fanpage wszystko zaczęło się rozkręcać, liczba wejść zaczęła rosnąć i rosnąć i pojawiły się rożne znajomości. Pojawiły się również pierwsze maile od czytelników za które oczywiście bardzo dziękuję.

Wygląd zmienił się 2,5 razu, 2 razy gruntownie i raz można powiedzieć że przeszedł mały lifting. Z biegiem czasu pojawiały się nowe cykle i działy, szczególnie jeden z nich był strzałem w dziesiątkę - KrzysieK
Podczas tworzenia materiału do jednego wpisu który w końcu nie powstał (o A4 b8 fl) zaistniał pewien incydent który patrząc z dzisiejszego punktu widzenia był przełomowy. Po tym zdarzeniu zostałem zaproszony na prapremierę Audi A3 (która swoją drogą dała kolejny rozgłos AudiBlogPL) i nawiązałem kilka wartościowych znajomości dzięki którym powstały wpisy takie jak "Fenomen Q7...", "Audi R8 V8 Spyder - fajny ale...""Audi A6 Allroad - świetne po raz trzeci"...

Patrząc dziś na to wszystko nie spodziewałem się że to wszystko aż tak się rozwinie. Na dzień dzisiejszy licznik wyświetleń podwoił już liczbę z przed pół roku, liczba postów wynosi średnio prawie dwa na dzień a ilość fanów na fanpage niemal potroiła się. Pojawiło się wiele ciekawych znajomości, kilka miłych maili, 3 (przynajmniej o tyle odkryłem) plagiaty (które paradoksalnie nie są zbyt miłe a jednak jakoś przyjemnie się robi jak widać że ludziom podoba się moja praca).

Pomysłów na przyszłość jest mnóstwo, niektóre póki co są nie realne ale za kilka lat...
Dziś został wprowadzony system komentarzy o który upominało się kilku czytelników.
Póki co na pewno w planach na kolejny rok jest rozszerzenie działu "Audi dzielone przez..." a reszta wyjdzie z czasem.
Szczerze mówiąc na pierwszy rok miał powstać specjalny wpis, ale niestety kilka spraw się skomplikowało i trzeba to odłożyć w czasie, ale miejcie się na baczności.

Na koniec chcę podziękować Wojtkowi który zastępował mnie podczas nieobecności i pomaga mi rozwijać dział "Audi dzielone przez..." jak i również Wielkie Podziękowania dla Was czytelników za to że jesteście ze mną i dajecie mi masę pozytywnej energii do działania i rozwijania tego projektu.

Oficjalnie AudiBlogPL wrzuca drugi bieg !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz