Audi dzielone przez: 18 - S8 d2

Audi S8 d2 jest moim wymarzonym samochodem, kiedy w lipcu 2012 roku firma OttO Mobile zapowiedziała wydanie go w skali 1:18 wiedziałem że prędzej czy później trafi do mojej kolekcji.

OttO ma to do siebie że na każdy produkt można złożyć pre-order, jako że model jest limitowany do 1750 sztuk to bez zastanawiania się skorzystałem z tej oferty.
Po dwóch miesiącach od zamówienia w końcu doczekałem się i moje wymarzone S8 d2 dołączyło do kolekcji.

Jest to mój pierwszy model od OttO, dosyć specyficznej firmy produkującej miniatury samochodów których najczęściej nie ma odpowiedników u innych firm, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem.
Wszystkie modele wykonane są z żywicy. Jest to mój pierwszy żywiczny model i pomimo przeczytaniu wielu opinii innych wyrobach tej firmy totalnie nie wiedziałem czego się spodziewać.

Jak wspominałem wyżej model limitowany jest do 1750 sztuk, mój egzemplarz posiada numer 27, niski numer z czego jestem bardzo zadowolony. Początek produkcji więc formy nie są jeszcze zużyte więc nie występują niedoróbki i inne wady.

Jest to mój pierwszy model z żywicy, nigdy wcześniej nie miałem nawet styczności z modelami z tego materiału, czytałem że jeden z poprzednich modeli tej firmy był ciężki w porównaniu do metalowych wyrobów, tutaj liczyłem na to samo, niestety waga jest praktycznie nie wyróżniająca się.
Jak dla mnie na trzy wady, brak otwieranych elementów nadwozia, brak skrętnych kół i siateczki w grillu i zderzaku są zaślepione. O ile to trzecie to nie duży problem o tyle dwie pierwsze rzeczy są denerwujące, lecz standardowe dla OttO.

Model pokryty jest czarnym lakierem idealnie pasującym do tej klasycznej limuzyny, wykonanie określam na bardzo dobre. Szczerze mówiąc nie mam do czego się przyczepić, zaskoczyły mnie linie podziału, pomimo nieotwieralnośći są głębokie i o wiele lepsze niż te w reszcie moich metalowych modeli.
Również przednie reflektory bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, emblematy "S8" także są wykonane precyzyjnie, na zdjęciach makro widać na nich nawet mikroskopijny wręcz napis S8.

Wnętrze widać tylko przez szyby, również nie można mieć zastrzeżeń do jego odwzorowania. Do szczęścia brakować może w nim tylko pasów bezpieczeństwa.

Podwozie jest niemal płaskie, znajduje się na nim tylko numer i nazwa modelu.

Niestety producentowi nie udało uniknąć się pomyłek w kilku detalach, oto błędy jakie wynaleźli specjaliści do spraw A8/S8 z A8Team.pl:
- Dolny grill wygląda jak od zwykłego A8 a nie S8
- Kierownica jest od roku modelowego 2001 a logo na klapie z rocznika 99-00
- W kierownicy brak przycisków do zmiany biegów - w S8 aż się prosi o taki detal jak i o trójramienną sportową kierownicę

Jako że o silniku i bagażniku nie można napisać nic przyszedł czas na podsumowanie.

Audi S8 d2 nie posiada swojego odpowiednika w skali 1:18 u innych producentów więc jesteśmy skazani a raczej wybawieni przed OttO, pomimo dwóch dużych wad model prezentuje się na prawdę świetnie.
Według mnie jego największą zaletą jest to że jest.
Koszt - w pre-orderze 285zł (nowy) (w chwili pisania wpisu na ebay cena waha się w okolicy 300zł).
Ocena w skali 1-10 - nie oceniam bo jestem stronniczy w przypadku tego modelu...

Zdjęcia:
Pełna galeria zdjęć Full HD - Audi S8 d2 - 1:18 OttO Mobile |1920x1080|