Godzina z: Audi A3 [8V]

Styczność z nowym Audi A3 miałem już kilkukrotnie, niestety za każdym razem nie było warunków do spokojnego, dokładnego zapoznania się z nim, aż do dziś.

O wyglądzie zewnętrznym nie będę się już rozpisywał bo to rzecz gustu, mi osobiście bardzo do niego przypadł przez ostrzej narysowaną karoserię w porównaniu do poprzednika. Czekam tylko kiedy w końcu dostępne będą w pełni LED'owe przednie reflektory.

Za to o środku napiszę co nieco, tak jak wspominałem w relacji z prapremiery, wnętrze jest nowe, tzn. totalnie inne od wnętrz innych modeli.
To co mi się najbardziej podoba to prostota wnętrza, bardzo dobre rozmieszczenie przycisków, nie są upchane i nie odczuwa się "przerażenia" ilością funkcji, wydawać by się mogło nawet że jest ich za mało jednak po chwili wszystko czego potrzebujemy znajdujemy intuicyjnie w mgnieniu oka.

Na tylnej kanapie o dziwno nawet można usiąść, jednak wysokie osoby nie będą zachwycone, z moimi 186cm miejsca na głowę bardzo brakowało.
Bagażnik jest, i to tyle co można powiedzieć, na skromne zakupy czy wypad za miasto powinien wystarczyć.

To co najbardziej podobało mi się w oglądanym egzemplarzu to oczywiście szklany, otwierany dach - świetna sprawa, każdy kto miał styczność z tą opcją zapewne to potwierdzi.
Piękno tkwi w detalach takich jak listwy wykończeniowe z aluminium o ciekawym wzorze.
Bardzo dobrą rzeczą jest również system nagłośnienia Bang&Olufsen którego w końcu miałem okazję posłuchać, dźwięk jest niesamowicie czysty jednak BOSE również gra porządnie. Póki co nie mam wyrobionej opinii na ten temat, muszę porównać z BOSE bardziej rozbudowane B&O stosowane w modelach A6 i wyżej.

Jeśli miałbym wskazać coś co nie przypadło mi do gustu w A3, to byłoby to chyba pokrętło MMI a dokładnie jego rozmiar, być może to przez to że przyzwyczaiłem się do małych pokręteł w innych modelach. Jednak nie zapominajmy że musi mieć ono odpowiedni rozmiar gdyż znajduje się na nim panel dotykowy z funkcją rozpoznawania pisma ręcznego.

Podsumowując, A3 bardzo mi się spodobało i szczerze mówiąc pomimo mojej miłości do A8 mógłbym spokojnie jeździć taką A3.
Spotkałem się z wieloma opiniami że obecne A3 to tylko lifting poprzedniego modelu, według mnie wszyscy którzy tak uważają są totalnymi motoryzacyjnymi ignorantami...


Galeria zdjęć dostępna w Full HD - Audi A3 [8V]


Podziękowania dla Audi Centrum Wrocław za udostępnienie samochodu.