Godzina z: Audi A3 Sportback [8V]

Z trzydrzwiową wersją Audi A3 miałem już styczność i opisałem to tutaj.
Tym razem nieco krócej niż tytułowa godzina ze względu na temperaturę i to że Sportback tylko nieznacznie różni się od A3.

Jak można przeczytać nowe Audi A3 przypadło mi do gustu, w wersji trzydrzwiowej posiada tylko jedną wadę - wsiadanie na tylną kanapę. Tu z jego rozwiązaniem przychodzi wersja Sportback, teraz bez problemu zająć można miejsce w drugim rzędzie siedzeń. Po zajęciu miejsca niestety dla osób wysokich brakować będzie go nad głową tak samo jak w trzydrzwiowej odmianie.
W Sportback'u bagażnik urósł o 15l dając pojemność 380l, na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale jednak należy uwierzyć na słowo.

Z zewnątrz pięciodrzwiowa odmiana prezentuje się nie mniej atrakcyjnie, jednak ze względu na słabe konfiguracje samochodów jakie oglądałem nie można było wyciągnąć z nich całego ich uroku.
Nadal czekam na pojawienie się w konfiguratorze w pełni LED'owych reflektorów przednich i czekam na spotkanie na żywo wersji z pakietem S line który zapewne jeszcze bardziej poprawi odczucia wizualne.

Obecnie Sportback jest jeszcze praktyczniejszym A3, jednak z niecierpliwością czekam na wersję Sedan która zapowiada się genialnie i może przyćmić inne odmiany A3.


Galeria zdjęć dostępna w Full HD - Audi A3 Sportback [8V]


Podziękowania dla Audi Centrum Wrocław za udostępnienie samochodu.