Godzina z: Audi SQ5 TDI

Przy premierze Audi SQ5 TDI napisałem że wydaje się być idealnym samochodem na polskie drogi, nie wycofuję się z tych słów. Po spotkaniu oko w oko z SQ5 mogę tylko je potwierdzić.

SQ5 TDI jest bardzo specyficznym modelem, to pierwszy SUV od Audi którego nazwę poprzedza litera S oraz pierwszy z rodziny S napędzany silnikiem TDI.
Kryształowy lakier Pantherschwarz + felgi w rozmiarze 21" dają świetny efekt i są warte każdych pieniędzy. Z zewnątrz jak i w środku jest mnóstwo emblematów "SQ5" które "pilnują" abyśmy przypadkiem nie zapomnieli z jakim modelem mamy do czynienia ale nie przeszkadza mi to a wręcz odwrotnie, bardzo lubię te detale.

Przy napisie "TDI" na tylnej klapie dosyć śmieszne wydawać mogą się aż cztery końcówki układu wydechowego, jednak można tak myśleć wyłącznie do momentu uruchomienia silnika. Dźwięk jest świetny, fenomenalny, genialny, mistrzowski... itd.
To na prawdę nie brzmi jak diesel, założę się że osoby nie wiedzące o tym co jest pod maską po usłyszeniu dźwięku silnika bez namysłu stwierdzą że to jakaś mocna jednostka benzynowa.
Po podniesieniu maski zaskakującym dla mnie widokiem była rozpórka której wcześniej na zdjęciach nie widziałem.

Wewnątrz nie czuć sportu, jest wygodnie i o to chodzi. Tak jak pisałem wyżej jedynie emblematy i dźwięk przypominają że to reprezentant rodziny S. Fotele były chyba w najlepszej konfiguracji czyli skóra Feinnappa połączona z białą alcantarą. Przy konfiguracji obowiązkowo zaznaczyć trzeba system Bang&Olufsen którego brzmienie jest bardzo czyste, ciekawym dodatkiem jest również szklany dach do którego słabość mam po Audi Q7, czy A3.
Jeszcze jedna sprawa co do wnętrza a dokładnie wykończenia, nie bierz drewna ani carbonu, koniecznie wybierz wprowadzone niedawno połączenie czarnego drewna z aluminium prezentuje się równie genialnie i fenomenalnie jak dźwięk silnika.

Podsumowując usportowiony SUV z mocą pozwalającą osiągnąć setkę w nieco ponad 5s. to świetna propozycja zarówno do miasta jak i na dłuższe trasy. Ceny startujące od 270 550zł nie są zbyt wygórowane jak za te osiągi, wygląd i ten genialny, fenomenalny dźwięk silnika...


Galeria zdjęć dostępna w Full HD - Audi SQ5 TDI


Podziękowania dla Audi Centrum Wrocław za udostępnienie samochodu.