Audi jako pierwsze wprowadza standard LTE w samochodach

Po raz kolejny "Przewaga dzięki technice" - Audi jako pierwsze wśród producentów samochodów wprowadza do swoich modeli internet w standardzie LTE.

Opcja LTE dostępna będzie tylko z nawigacją MMI Navigation plus pozwala na szybki przesył dużej ilości danych, do wszystkiego potrzebna jest wyłącznie karta SIM i zasięg internetu LTE który dostępny jest w każdym większym mieście ale szybko powstają nowe nadajniki.

Dzięki hotspotowi pasażerowie korzystać mogą intensywnie korzystać z internetu np. pobierając duże pliki, lub oglądając filmy w jakości HD. Sam system multimedialny samochodu dzięki dostępowi do sieci pozwala na przeglądanie map Google Earth i Google Street, słuchania muzyki poprzez radio internetowe Audi music stream lub otrzymywanie informacji dotyczących korków i sytuacji na drogach. Z systemem zintegrowano również usługi oferowane przez portale społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter.

Pierwszym modelem oferującym obsługę LTE jest Audi S3 Sportback dostępne od lipca, w kolejnych modelach opcja pojawiać będzie się wkrótce.