Godzina z: Audi A3 Sedan [8V]

Dziś parę słów o Audi A3 Sedan. O Audi A3 pisałem już zarówno jeśli chodzi o wersję trzydrzwiową jak i Sportback. Jak dało się już zapewne zauważyć bardzo lubię obecną generację A-trójki, a we wpisie o A3 Sportback pisałem tak:
"z niecierpliwością czekam na wersję Sedan która zapowiada się genialnie i może przyćmić inne odmiany A3."

I tak właśnie się stało, obecnie wersja nadwoziowa Sedan najbardziej przypadła mi do gustu i bez żadnych oporów mógłbym jeździć takim samochodem.
A3 Sedan jest poniekąd zastąpieniem modelu A4 Limousine (który sprzedaje się sporo poniżej oczekiwań) (A3 Sedan jest krótsze jedynie o 24,5cm w porównaniu do A4 Sedan), jest również odpowiedzią na model CLA Mercedesa a także sporą konkurencją dla kolejnej generacji A4 (jeszcze nie wiem jaką politykę zastosuje Audi w tej sprawie).

Pozornie przód A3 Sedan jak i wersji hatchback wydaje się być taki sam, a jednak tak nie jest. Zmieniony zderzak z innymi wlotami powietrza i inne przetłoczenia na masce odróżniają te dwie wersje.
Widoczne różnice zaczynają się gdzieś w okolicy połowy tylnych drzwi gdzie łagodnie zaczyna opadać linia dachu przekładając się na ilość miejsca nad głowami pasażerów na tylnej kanapie którego jest mniej niż w wersji 3d i Sportback - to pierwszy z dwóch minusów jakie znalazłem w A3 Sedan, osoby o wzroście ~180cm na tylnej kanapie podróżować będą niezbyt komfortowo
Będąc już przy miejscu z tylu to jeśli chodzi o przestrzeń na nogi to jest zaskakująco dobrze, na jednym ze zdjęć poniżej zobaczyć możecie ile miejsca na nogi zostaje przy fotelu odsuniętym skrajnie do przodu i tyłu, o ile ktoś nie będzie jeździł z tym drugim ustawieniem to miejsca na nogi pasażerów z tyłu będzie wystarczająco.

Tył tego samochodu to moim zdaniem coś pięknego, według mnie narysowany jest o wiele lepiej od tych w A6 i A8 które również cenię sporą sympatią. Spory spoiler wtopiony w pokrywę bagażnika w połączeniu z prostymi ostro zaprojektowanymi tylnymi światłami (obowiązkowo w technologii LED) dają świetny efekt.

Rzeczą do której przyczepie się to wykończenie bagażnika a dokładnie jego górna część gdzie znajdziemy gołą blachę a nie materiałowe wykończenie, niby detal ale jednak.

Podsumowując A3 Sedan jest bardzo ciekawą propozycją jeśli rozważacie A3 to warto rozważyć dopłatę kilku tysięcy do dynamicznego sedana zamiast konserwatywnego i poprawnego Sportbacka, niestety minusem przy takim wyborze jest obecnie mniejszy wybór jednostek w sedanie.


Galeria zdjęć dostępna w Full HD - Audi A3 Sedan [8V]


Podziękowania dla Audi Centrum Wrocław za udostępnienie samochodu.