Edycja limitowana - Audi A8 Exclusive Concept

Audi przedstawia ekskluzywną, krótką serię swojego flagowego samochodu. A8 Audi exclusive concept z silnikiem W12 (500 KM) będzie produkowane w zakładach quattro GmbH w Neckarsulm. Ograniczona do 50 egzemplarzy seria tego modelu, z taśm montażowych zacznie zjeżdżać w marcu 2014 roku.

Nawet standardowa wersja flagowego modelu Audi – A8, imponuje najwyższym standardem wykonania. Kunszt wykończenia przedziału pasażerskiego jest wyczuwalny za pomocą wszystkich pięciu zmysłów. Wprowadzając na rynek model A8 Audi exclusive concept z silnikiem W12 i z przedłużonym nadwoziem, marka czyni znaczący krok naprzód.

A8 Audi exclusive concept ma wyjątkowo wytworne wnętrze. Wykorzystano w nim skórę anilinową w kolorze Agatha cognac, dostarczaną przez Poltrona Frau - firmę meblarską o bogatej tradycji. Skóra ta charakteryzuje się szczególną miękkością i naturalnym wyglądem. Centralną część siedzeń zdobi stebnowanie o kształcie diamentów. Inkrustacje wykonano z drewna oliwkowego w naturalnym szaro-brązowym kolorze. Ich odcień harmonizuje z granitowo-szarymi lamówkami, szwami i elementami dekoracyjnymi siedzeń. Ten sam granitowo-szary odcień widoczny jest na pokrytej skórą Fainnappa kierownicy, na tapicerce górnej części drzwi oraz na górnej części deski rozdzielczej. Podsufitkę wykonano ze śnieżnobiałego materiału Alcantara. Tylna półka została pokryta tym samym materiałem w kolorze koniakowym. Dywaniki są szare.

Produkcja modelu A8 Audi exclusive concept będzie ograniczona do zaledwie 50 egzemplarzy. Na listwach progowych każdego auta wybite zostanie specjalne logo.

Źródło: Informacja prasowa Audi