Wszystko o: Audi A3/S3: Systemy wsparcia, napęd i podwozie

http://www.audiblogpl.com/2013/11/wszystko-o-audi-a3s3-systemy-wsparcia.html 

Audi pre sense

Nowe Audi A3 wyznacza standardy w swojej klasie również dzięki opcjonalnemu systemowi ochrony bezpieczeństwa pasażerów Audi pre sense basic. Jeśli system za pośrednictwem czujników elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy ESC rozpozna, że jazda nie jest stabilna, to sprawi, że przednie, elektrycznie sterowane pasy napną się. Jeśli Audi A3 wpadnie w poślizg, okna i otwierany dach zaczną się zamykać.


Funkcja ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu pre sense front jest zintegrowana z tempomatem z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control (ACC). W przypadku zagrożenia najechaniem na inny pojazd, system ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie. Pierwszy stopień ostrzeżenia to sygnał świetlny i akustyczny. Przy stopniu drugim następuje szybkie uruchomienie hamulca. Jeśli kierowca w tym momencie zahamuje, to system pomoże mu uniknąć kolizji.

Jeśli kierowca nie zareaguje, to system ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu pre sense front zainicjuje częściowe hamowanie. Poniżej prędkości 30 km/h, system może nawet zahamować pojazd zupełnie i nasze nowe Audi A3 zatrzyma się automatycznie. Funkcja ta pozwala często na uniknięcie kolizji lub przynajmniej na zmniejszenie prędkości podczas zderzenia. Jeśli dojdzie do zderzenia, to uaktywni się kolejny system, asystent hamowania zapobiegający następnej kolizji. Dzięki niemu nasze Audi A3 nie będzie poruszało się dalej w niekontrolowany sposób, a system włączy światła awaryjne i oświetlenie wnętrza.


Audi side assist

Opcjonalny asystent Audi side assist pomaga kierowcy nowego Audi A3 podczas zmiany pasa ruchu przy prędkości powyżej 30 km/h. Dwa czujniki radarowe umieszczone z tyłu samochodu kontrolują ruch z boku i za pojazdem na przestrzeni ok. 70 m. Kiedy asystent Audi side assist rozpozna pojazd znajdujący się przykładowo w martwym punkcie lub zbliżający się szybko z tyłu i uzna go za potencjalne zagrożenie dla bezpiecznego manewru zmiany pasa ruchu, to zasygnalizuje nam obecność tego pojazdu włączając diodę w danym lusterku bocznym. Jeśli kierowca w takiej sytuacji mimo wszystko włączy kierunkowskaz, to dioda zabłyśnie na krótko jasnym światłem – da wyraźny sygnał ostrzegawczy.


Audi active lane assist

Aktywny asystent toru jazdy Audi active lane assist ułatwia zachowanie toru jazdy. Za pomocą małej kamery video zintegrowanej z lusterkiem wewnętrznym, system rozpoznaje na nawierzchni drogi linie oddzielające prasy ruchu. Jeśli nowe Audi A3 zbliża się do rozpoznanej linii bez włączenia kierunkowskazu, system, reagujący powyżej prędkości 65 km/h, pomaga kierowcy pozostać na właściwym pasie ruchu, delikatnie ingerując w pracę układu kierowniczego. W przeciwieństwie do systemów innych producentów, aktywny asystent toru jazdy active lane assist zastosowany w nowym Audi A3, pozwala na poruszanie się dokładnie środkiem wybranego pasa ruchu, co znacznie ułatwia jazdę na długich odcinkach i nie wymaga od kierowcy maksymalnej koncentracji przez cały czas.


Rozpoznawanie znaków drogowych (w połączeniu z nawigacją MMI Navigation plus)

System rozpoznawania znaków drogowych wykorzystuje kamerę video aktywnego asystenta toru jazdy Audi active lane assist i na monitorze systemu informacji kierowcy (FIS) wyświetla informacje o rozpoznanych znakach bezwzględnego i okresowego ograniczenia prędkości oraz o strefach z zakazem ruchu. System rozpoznaje standardowe znaku ograniczenia prędkości rejestrowane przez kamerę i analizuje je przy wykorzystaniu danych nawigacji. W ograniczonym zakresie, system rozpoznaje też okresowe ograniczenia prędkości, zależne od pory dnia. Dotyczy to również ograniczeń prędkości przy mokrej nawierzchni czy w przypadku fabrycznie zamontowanego haka holowniczego, ograniczeń odnoszących się do samochodów z przyczepą.


Adaptive cruise control

Korzystający z radaru adaptacyjny tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control (ACC), to najbardziej złożony system wsparcia kierowcy, dostępny na życzenie w nowym Audi A3. Korzystający z radaru tempomat ACC, którego czujnik umieszczono w dolnej partii osłony chłodnicy Singleframe, samoczynnie spowalniając i przyspieszając w określonych granicach, sprawia, że nasze auto w przedziale prędkości od 30 do 150 km/h zachowuje pożądaną odległość od pojazdu jadącego przed nim. Kierowca może określić pożądany odstęp i dynamikę tempomatu wybierając między kilkoma stopniami jego działania. Jeśli na pokładzie nowego Audi A3 znajduje się pakiet Assistenz, który obejmuje kilka różnych systemów wsparcia kierowcy, to górna granica działania tempomatu ACC przesuwa się do prędkości 200 km/h.

Uzupełnieniem systemu ACC, w połączeniu z przekładnią S tronic, jest funkcja Stop&Go. Umożliwia ona hamowanie, a nawet całkowite zatrzymanie naszego samochodu za hamującym przed nim pojazdem. Po trwającym mniej niż trzy sekundy postoju, automatycznie pozwala na dalszą jazdę.


System informacji kierowcy z funkcją rekomendacji przerw

Nowy system informacji kierowcy z funkcją rekomendacji przerw podczas jazdy, to element wyposażenia opcjonalnego Audi A3 (element wyposażenia standardowego linii wyposażeniowej Ambition i Ambiente). Funkcja rekomendacji przerw analizuje ruchy kierownicy podczas jazdy przy prędkości od 65 do 200 km/h. Jeśli wyniki analizy świadczą o tym, że koncentracja kierowcy mogła ulec obniżeniu, to funkcja za pomocą sygnału świetlnego przekazywanego przez system informacji pokładowej oraz sygnału akustycznego, zaleci przerwę w podróży.


Systemy wsparcia parkowania

W nowym Audi A3 kierowca ma do dyspozycji kilka systemów ułatwiających parkowanie. Tylne wsparcie parkowania za pomocą czterech czujników ultradźwiękowych rozpoznaje obiekt za pojazdem i informuje kierowcę sygnałami akustycznymi o zbliżaniu się do niego. Wsparcie parkowania plus, do rozpoznawania przeszkód również przed pojazdem, wykorzystuje cztery kolejne czujniki, zamontowane z przodu auta. Informacja o nich pojawia się na wyświetlaczu systemu MMI, a w krytycznych sytuacjach włącza się sygnał dźwiękowy.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest asystent parkowania z funkcją rozpoznawania otoczenia. Dzięki niemu, możemy wygodnie wjechać tyłem w lukę między autami. Aby znaleźć odpowiednie miejsce, asystent mierzy wolne miejsca parkingowe przy krawędzi jezdni. Funkcja aktywuje się przy prędkości do 40 km/h – przy parkowaniu bokiem; do 20 km/h – przy parkowaniu w poprzek. Kiedy znajdzie się miejsce, na wyświetlaczu systemu informacji kierowcy FIS wyświetli się odpowiedni komunikat.

Gdy kierowca wrzuci wsteczny bieg i samochód zacznie jechać, nastąpi aktywacja systemu, który przejmie kontrolę nad elektromechanicznym wsparciem kierownicy. Podczas manewrów kierowca musi jedynie dodawać gazu, przełączać biegi i hamować. W razie potrzeby, asystent układu kierowniczego pomoże zaparkować nam w kilku manewrach w przód i wstecz. Podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego udzieli nam podobnego wsparcia. Funkcja rozpoznawania otoczenia o kącie 360 stopni, za pomocą czterech kolejnych czujników asystenta parkowania monitoruje przestrzeń wokół pojazdu. Asystent parkowania i wsparcie parkowania plus można uzupełnić o kamerę kontrolującą jazdę do tyłu.


Systemy bezpieczeństwa biernego

Nowe Audi A3 spełnia najwyższe wymogi pod względem bezpieczeństwa biernego. Samochód seryjnie wyposażono w poduszki powietrzne – po dwie z przodu, z boku i dla głowy, a także w nowo zaprojektowaną poduszkę chroniącą kolana kierowcy.

Jeśli Audi A3 wyposażone jest w opcjonalny system ochrony bezpieczeństwa pasażerów Audi pre sense basic, to pasy bezpieczeństwa, poza standardowym pirotechnicznym systemem napinania, posiadają również odpowiedni mechanizm elektryczny. Elektryczne napinanie pasów dostosowuje się do aktualnej sytuacji. Jeśli system za pośrednictwem czujników elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy ESC rozpozna, że jazda nie jest stabilna, to sprawi, że przednie pasy – z wykorzystaniem właśnie napędu elektrycznego – napną się. Gdy sytuacja krytyczna minie, napięcie pasów zmniejszy się do poziomu wymaganego podczas normalnej jazdy. Wszystkie siedzenia, oprócz środkowego fotela tylnego, posiadają ograniczniki napięcia. W przypadku uderzenia w tył, system zintegrowanych zagłówków zmniejsza ryzyko urazu szyjnego odcinka kręgosłupa.
 

1.4 TFSI: waży obecnie 21 kg mniej niż jego poprzednia wersja

Na początek podstawowym silnikiem benzynowym oferowanym w nowym Audi A3, będzie efektywna i mocna jednostka 1.4 TFSI. Ma pojemność 1395 cm3, generuje moc 125 KM i maksymalny moment obrotowy 200 Nm, dostępny już od 1400 obr./min.
 
 Jego aluminiowa skrzynia korbowa jest o 15 kg lżejsza od skrzyni korbowej poprzedniej wersji tej jednostki. Cały silnik waży tylko 107 kg. Kolejne ulepszenia to: kolektor wylotowy zintegrowany z głowicą silnika, ciśnieniowo regulowana pompa olejowa, moduł sterowania zaworami, którego wałki rozrządu są ułożone w łożyskach o niskim współczynniku tarcia i wiele innych detali zmniejszających tarcie. Turbosprężarka z elektrycznym nastawnikiem ciśnienia powietrza doładowującego wastegate i kompaktowa, zintegrowana z kolektorem dolotowym chłodnica powietrza doładowującego intercooler, zapewniają błyskawiczne wytwarzanie mocy podczas dodawania gazu.

http://1.bp.blogspot.com/-smFliMikbDo/VLbzXtBC-FI/AAAAAAAABHM/Ly7Z6vljfJg/s1600/aluminiowa%2Bskrzynia%2Bkorbowa%2B14tfsi.jpg
Aluminiowa skrzynia korbowa
http://2.bp.blogspot.com/-gbUsDSSppa0/VLbzVmDhiFI/AAAAAAAABGk/qBxaC-VB9yU/s1600/cod%2B14tfsi.jpg
Cylinder on Demand
Dostępna jest także druga wersja silnika 1.4 TFSI, w której zastosowano technikę cylinder on demand (COD). Aby konsekwentnie zmniejszać zużycie paliwa, w zakresie niskich i częściowych obciążeń oraz podczas hamowania silnikiem, układ COD umożliwia czasowe odłączanie dwóch z czterech cylindrów. Silnik 1.4 TFSI pracuje bardzo cicho, z niewielkimi wibracjami, również przy kącie wyprzedzenia zapłonu 360 stopni.


1.8 TFSI: nowoczesny silnik o kompaktowej budowie

1.8 TFSI – będący w nowym Audi A3, jak na razie, jednostką napędową o największej mocy – ma pojemność skokową 1798 cm3. Generuje moc 180 KM i maksymalny moment obrotowy 250 Nm, dostępny od 1250 do 5000 obr./min.
Ta czterocylindrowa, nowoczesna, kompaktowa jednostka napędowa, łączy w sobie bezpośredni wtrysk i dodatkowy wtrysk pośredni do kolektora dolotowego, który przyczynia się do redukcji użycia paliwa i zmniejszenia emisji spalin. Krzywki wlotu i wylotu na wałku rozrządu są przestawne. Ponadto działający po stronie zaworów wylotowych system zmiennych faz rozrządu Audi valve lift system, tak zmienia skok zaworów, by zminimalizować straty podczas wymiany ładunku.

http://2.bp.blogspot.com/-xPPajC3rX7A/VLbzP1QdbaI/AAAAAAAABFE/F5lDICFNmec/s1600/aluminiowa%2Bglowica%2Bsilnika%2Bze%2Bzintegrownaym%2Bkolektorem%2Bwydechowym.jpg
Aluminiowy kolektor wylotowy zintegrowany z głowicą silnika

W silniku 1.8 TFSI zastosowano również bardzo złożony system zarządzania temperaturą. Nowatorski moduł zaworu tarczowego steruje przepływem cieczy chłodzącej. Podobnie jak w przypadku silnika 1.4 TFSI, kolektor wylotowy zintegrowano z głowicą silnika. Kolejne innowacje to szybko działający elektryczny nastawnik zaworu wastegate w turbosprężarce, zmniejszone tarcie i regulowana pompa olejowa.


1.6 TDI: ekstremalnie oszczędny

Wykorzystany w tej jednostce system bezpośredniego wtrysku Common Rail, wspomagany przez cztery wtryskiwacze, optymalnie łączy moc, komfort jazdy i akustykę silnika. Silnik o mocy 105 KM zużywa średnio zaledwie 3,9l/100 km, emitując przy tym 103 g CO2/km. Spełnia też surową normę emisji EU5.


2.0 TDI: wiele technicznych ulepszeń

Jednostka 2.0 TDI ma pojemność 1968 cm3. Generuje moc 150 KM i maksymalny moment obrotowy 320 Nm. Również w niej zastosowano szereg ulepszeń.
 Oba wałki wyrównoważające znajdują się teraz w skrzyni korbowej, a nie w misce olejowej, co wpłynęło na znaczną poprawę kultury pracy silnika. Koła napędowe wałków rozrządu umieszczono w skomplikowanych łożyskach igiełkowych. Wałki są wciśnięte w odrębną ramę łożyskową. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką sztywność i mały ciężar silnika. Chłodnicę powietrza doładowującego intercooler zintegrowano z kolektorem dolotowym. Podobnie jak nowy, niskociśnieniowy układ recyrkulacji spalin, cechuje się ona bardzo kompaktową konstrukcją. Głowica silnika i skrzynia korbowa mają odrębne obiegi chłodzenia cieczą.

Wszystkie silniki w nowym Audi A3 montuje się w pochyleniu o dwanaście stopni do tyłu większym niż dotychczas, z zaworami dolotowymi skierowanymi ku przodowi pojazdu. Taka pozycja montażowa oraz kompaktowa forma jednostek, pozwoliły na przesunięcie osi przedniej o 40 mm w przód. O tyle samo skrócono przedni zwis, co korzystnie wpłynęło na zachowanie pojazdu podczas sportowej jazdy i w przypadku ewentualnej kolizji.


Audi S3 z silnikiem 2.0 TFSI: skonstruowany specjalnie z myślą o Audi S3

Moc 300 KM i maksymalny moment obrotowy 380 Nm – Audi S3 ma pod maską jeden z mocniejszych silników, jakie oferuje koncern z Ingolstadt. W silniku 2.0 TFSI zastosowano najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne: podwójny wtrysk do przewodu wlotowego i do komór spalania, kolektor wylotowy zintegrowany z głowicą silnika, system zmiennych faz rozrządu Audi valvelift system, innowacyjne zarządzanie temperaturą z modułem zaworu tarczowego.
Wyposażone w przekładnię S tronic Audi S3, od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 4,9 sekundy. Wyposażone w manualną skrzynię biegów, ten sam sprint pokonuje w czasie 5,3 sekundy. Jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Sercem napędu quattro jest sprzęgło wielopłytkowe. Zastosowane podwozie obniżyło zawieszenie karoserii Audi S3 o 25 mm. 18-calowe koła, progresywne wspomaganie układu kierowniczego i system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, to elementy wyposażenia standardowego. Elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi magnetic ride, jest dostępny opcjonalnie.

http://1.bp.blogspot.com/-UzcY3a2CgBU/VLbzWQWT96I/AAAAAAAABHA/gfsp1k4PS3w/s1600/s%2Btronic.jpg
Dwu-sprzęgłowa skrzynia S tronic

Przeniesienie napędu

Nowe Audi A3 wyposażono seryjnie w sześciobiegową skrzynię manualną w lekkiej obudowie z magnezu. Niezwykle efektywna sportowa przekładnia S tronic, dostępna jest w opcji. Ostatni bieg, stosunkowo długi, wydatnie zmniejsza liczbę obrotów podczas pokonywania długich dystansów. Natomiast niskie biegi są krótkie, sportowo zestrojone. Podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku skrzyni manualnej.

http://4.bp.blogspot.com/-yhUb81oE9aI/VLbzQ0n6P2I/AAAAAAAABFU/5_NBbeh-shc/s1600/audi%2Ba3%2Bmanual.jpg
Lewarek skrzyni manualnej
http://1.bp.blogspot.com/-e1TSbIhN9rI/VLbzSrNITUI/AAAAAAAABF4/Oqas8HuZTS4/s1600/audi%2Ba3%2Bs%2Btronic.jpg
Lewarek skrzyni S tronic

Do sterowania przekładnią S tronic służy dźwignia zmiany biegów. Na życzenie, Audi montuje przy kierownicy manetki do jej obsługi. Przekładnia pracuje w trybie automatycznym D lub S lub – dodatkowo – w trybie manualnym. W razie potrzeby, kierowca może aktywować funkcję Launch control. Dzięki niej, moc silnika przenoszona jest na jezdnię z minimalnym poślizgiem opon.


Napęd quattro

Stały napęd na cztery koła quattro, zapewnia nowemu A3 zdecydowaną przewagę nad konkurentami z napędem na jedną oś. Audi A3 przyspiesza szybciej i bezpieczniej podczas wyjeżdżania z zakrętu. Zachowuje dynamikę i stabilność niezależnie od warunków pogodowych, również podczas opadów deszczu czy śniegu.


Sercem stałego napędu na cztery koła quattro jest hydrauliczne sprzęgło wielopłytkowe z elektronicznym sterowaniem. By zoptymalizować rozkład ciężaru pomiędzy osiami (59% – oś przednia i 41% – oś tylna) zamontowano je na końcu wału Kardana, przed mechanizmem różnicowym tylnej osi. We wnętrzu sprzęgła umieszczono zespół płytek, który porusza się zanurzony w oleju. Metalowe pierścienie cierne ułożono parami, jeden za drugim. Jeden pierścień z pary jest trwale zazębiony z obudową, która obraca się wraz z wałem Kardana, a każdy drugi pierścień – z wałem zdawczym połączonym z mechanizmem różnicowym tylnej osi.

http://4.bp.blogspot.com/-qvbNNz-Vlic/VLbzSNTfSEI/AAAAAAAABFs/HhvOsyJBE4g/s1600/audi%2Ba3%2Brear%2Bsuspension1.jpg
Tylne zawieszenie wielowahaczowe...
http://1.bp.blogspot.com/-LkHysKsTN6E/VLbzSjQ7WkI/AAAAAAAABF0/uUisDaBWl1E/s1600/audi%2Ba3%2Brear%2Bsuspension2.jpg
...wersja z quattro
http://1.bp.blogspot.com/-QY0a2IABOEs/VLbzR_p2xlI/AAAAAAAABFo/Dd5wg-B_6-8/s1600/audi%2Ba3%2Bquattro%2Bdrivetrain2.jpg
Układ napędowy quattro w Audi A3

Podczas zwykłej jazdy, sprzęgło kieruje siły napędowe głównie na koła przedniej osi. Przy zmniejszonej trakcji, poprzez trwające parę milisekund kontrolowane ściśnięcie zespołów płytek, płynnie przekierowuje moment na tylną oś.


Podwozie

Nowe Audi A3 daje kierowcy możliwość dynamicznej jazdy właściwej samochodom sportowym. Pojazd precyzyjnie i spontanicznie reaguje na ruchy kierownicą. Z łatwością, z niewielkimi wychyleniami, pokonuje wszelkiego rodzaju zakręty. Manewrowanie nim jest precyzyjne, bezpieczne i praktycznie nie wymaga żadnego wysiłku.

 Swoje osiągi Audi A3 zawdzięcza .in. precyzyjnemu rozkładowi ciężaru pomiędzy osiami (59% – oś przednia i 41% – oś tylna). Przednią oś pojazdu, w porównaniu do poprzedniej wersji, przesunięto o 40 mm do przodu. Wszystkie silniki montuje się w pochyleniu o dwanaście stopni do tyłu większym niż dotychczas. Taka pozycja montażowa to wynik zastosowania w Audi A3 koncepcji modułowej, poprzecznego umiejscowienia silnika.


Progresywne wspomaganie układu kierowniczego

Kolejna innowacja dostępna w modelu A3, to opcjonalne, progresywne wspomaganie układu kierowniczego. Jego zębatkę zaprojektowano tak, że przełożenie staje się coraz bardziej bezpośrednie w miarę wykonywania skrętu kierownicą. Dzięki temu, manewrowanie podczas parkowania i w jazdę w ruchu miejskim wkłada się znacznie mniej siły. Podczas szybkiej, sportowej jazdy, układ kierowniczy działa bardzo precyzyjnie.

http://1.bp.blogspot.com/-ojdXOroJMrA/VLbzWLNhm7I/AAAAAAAABGw/ujdy2-huc_w/s1600/progresywne%2Bwspomaganie%2Bukladu%2Bkierowniczego.jpg
Układ kierowniczy

Audi drive select

System wyboru dynamiki jazdy Audi drive select w nowym Audi A3 (element wyposażenia standardowego w przypadku linii wyposażeniowej Ambition), reguluje sposób pracy pedału przyspieszenia, przełożenia opcjonalnego, progresywnego układu kierowniczego oraz zmiany biegów opcjonalnej przekładu automatycznej S tronic. Za pomocą przycisku kierowca określa, czy systemy te mają pracować w trybie comfort, efficiency, auto, dynamic czy individual. Tryb individual (dostępny w połączeniu z radiem MMI) pozwala kierowcy na samodzielne, w określonych granicach, konfigurowanie funkcjonowania poszczególnych systemów.

http://4.bp.blogspot.com/-JtNM8oXFSQU/VLbzTFPRXwI/AAAAAAAABGE/65ucMYVxOmE/s1600/audi%2Bdrive%2Bselect.jpg
Audi drive select

W trybie efficiency klimatyzacja, tempomat radarowy ACC (lub tradycyjny tempomat) czy adaptacyjny system oświetlenia, zostały tak zaprogramowane, by pomimo ich ciągłej pracy, zużycie paliwa było jak najmniejsze. W tym samym trybie, przekładania S tronic po zwolnieniu przez kierowcę pedału przyspieszenia, przechodzi w pracę na wolnym biegu.


Audi magnetic ride

Kolejnym opcjonalnym elementem wyposażenia Audi A3, zintegrowanym z systemem wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, jest elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi magnetic ride. W tłokach amortyzatorów cyrkuluje tu syntetyczny olej, zawierający mikroskopijnych rozmiarów cząsteczki magnetyczne. Jeśli w cewce pojawi się napięcie i powstanie pole magnetyczne, to cząsteczki ustawiają się poprzecznie do kierunku przepływu oleju, hamując w ten sposób jego przepływ.

Sterownik systemu, który nieprzerwanie analizuje stan drogi i styl jazdy kierowcy, w ciągu kilku milisekund na nowo dopasowuje siłę amortyzacji. Kierowca może wybrać jeden z trzech trybów pracy zawieszenia. Podczas jazdy w trybie „auto”, nowe Audi A3 porusza się w sposób bardzo równy, w trybie comfort – w sposób komfortowy, a w trybie dynamic bardzo sprężyści i sportowo. Reakcje układu kierowniczego są jeszcze bardziej spontaniczne, a wszelkie zachwiania pojazdu w dużym stopniu redukowane.

Część 1/4
Część 2/4
Część 4/4