Polski kierowca w fabrycznym zespole Audi

 http://www.audiblogpl.com/2013/12/mody-i-uzdolniony-kierowca-matusz.html
Młody i uzdolniony kierowca – Matusz Lisowski w spektakularny sposób okiełznał na testach belgijskiego zespołu W Racing Team 600-konne monstrum – R8 LMS Ultra. Dwudziesto- trzy letni zawodnik uzyskał trzeci czas dnia – do najlepszego kierowcy brakowało mu tylko 0.3 sekundy. Tym wynikiem Mateusz zapewnił sobie uczestnictwo w prestiżowych zawodach serii Blancpain Sprint Series (do tej pory znanej jako FIA GT) w barwach niemieckiego koncernu.

Mateusz jest jednym z najlepszych polskich kierowców. Zaczynał jak każdy młody mistrz w Kartingu. W 2007 zadebiutował w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Sezon zakończył na pierwszym miejscu w klasie H-3500. Następnie jeździł w serii Skoda Octavia Cup – pierwszy sezon zakończył na 5 miejscu, ale w następnym już został mistrzem. W 2010 uczestniczył w wyścigach serii SEAT León Supercopa Germany –  tutaj nie miał najlepszych wyników – 15 miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2011 jeździł w serii Volkswagen Scirocco R-Cup –  uzyskał pierwsze miejsce w generalce. W 1012 roku był jednym z kierowców teamu Förch Racing  w serii Porsche SuperCup – 18 pozycja po sezonie. W 2013 roku popisał się zwycięstwem w serii Volkswagen Castrol Cup, podobnie jak to miało miejsce w Scirocco R-Cup.Oto jego skrócona historia. Widać, żę kierowca miał wiele wzlotów jak także mniejszych i większych upadków. Widać było na testach że R-ósemka polubiła Matusza, a Mateusz ją. Zobaczymy jak będzie sobie radzić z rywalami. Pierwszy wyścig odbędzie się 18-21 kwietnia na torze we Francji.


Na koniec komentarz kierowcy po przyjęciu do nowego teamu: „Być zawodnikiem tak wielkiego zespołu W Racing Team, to wyjątkowa chwila dla mnie i polskiego sportu samochodowego. To zaangażowanie, bardzo ciężki sezon w Volkswagen Castrol Cup w barwach otoMoto Team przyniosło wiele dobrego. Razem z moim głównym partnerem kontynuujemy rozwój. Podwyższamy poprzeczkę! Jestem gotowy na walkę o tytuł w przyszłym sezonie. Tak zostałem nastawiony przez zespół. Oni widzą tylko nas na pudle. To daje jeszcze większego kopa. Chciałbym również podziękować drogim kibicom. Te miłe słowa podczas testów budowały moją szybkość.”