Otwarcie Audi City Berlin

Audi otwiera kolejny salon w koncepcji Audi City, trzeci już tego typu salon na świecie ma swoją lokacje w Berlinie na "Kurfürstendamm", jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w centrum miasta.

Do dyspozycji klientów Audi oferuje 2-poziomowy salon o powierzchni 804m², powierzchnia ekranów na ścianach to łącznie 87m².
Na parterze znajdują się cztery multimedialne stoły z ekranami o rozdzielczości 32", połączone są one z trzema multimedialnymi ścianami [każda o szerokości 5m i wysokości 3m].
Na piętrze są dwa prywatne saloniki dla klientów oraz nowość którą jest multimedialna ściana złożona z 18 ekranów o rozdzielczości 12K, szeroka na około 7m i wysoka na 2m. Przy użyciu okularów 3D wyświetla ona trójwymiarowe obrazy połączone z przestrzennym dźwiękiem 3D.
W tle pracuje dziewięć komputerów o wysokiej wydajności połączonych z sześcioma serwerami, przesyłając od 20 do 30GB danych na każdy model Audi.

Kolejną nowością jest Audi select, usługa pozwalająca na zerwanie ze znanym nam obecnie kupieniem lub leasingowaniem samochodu. Program Audi select pozwala wypożyczenie samochodu zamiast kupywania go, w ciągu roku wybrać można do trzech modeli. W ofercie znajdą się modele ekologiczne takie jak A3 Sportback e-tron jak i wersje RS. Co ciekawe zwrot samochodu przez klienta nie musi odbywać się w salonie, a w dowolnie wybranym miejscu przez klienta.


Audi zapowiada że w tym roku powstanie 16 salonów Audi City, między innymi w Monachium, Frankfurcie, Paryżu, Vancouver, Szanghaju czy Hong Kongu. Kolejny salon pojawi się w Moskwie.