Audi na Poznań Motor Show 2014

 http://www.audiblogpl.com/2014/04/audi-na-poznan-motor-show-2014.html
 Wybrałem się na targi Poznań Motor Show 2014. Moim głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w konferencji Volkswagen Group Polska (Skoda, Volkswagen, AUDI, Seat, Porsche, Bentley, Lamborghini i Ducati).

Audi przedstawiło dwie Polskie premiery Audi S3 Limousine i Audi A3 Cabriolet.

Tegoroczna ekspozycja Audi prezentowała przede wszystkim sportowe samochody z napędem na cztery koła quattro. Oprócz dwóch premierowych modeli zobaczyć będzie tu można Audi RS 4, Audi RS 5 coupé, Audi RS Q3, Audi RS 7 czy Audi RS 6 Avant.

Dodatkowo, jedną z imprez towarzyszących ekspozycji Audi podczas Poznań Motor Show 2014, był zlot historycznych modeli wyposażonych w napęd na cztery koła quattro. 29 i 30 marca, na placu Św. Marka na terenie MTP, było można obejrzeć ponad 20 legendarnych już samochodów z napędem quattro, które na przestrzeni z górą 30 lat opuściły bramy fabryk w Ingolstadt i Neckarsulm. Udział w poznańskim zlocie zapowiedziały załogi z całej Polski.

Wśród uczestników zlotu znalazły się zarówno rajdowe, jak i bardziej użytkowe modele Audi z napędem quattro, wyprodukowane od lat osiemdziesiątych XX w, aż do czasów współczesnych.