Audi A3 clubsport quattro concept oficjalnie

Audi zdążyło nas już przyzwyczaić tym że co roku podczas imprezy Wörthersee prezentuje jakiś koncept, po Audi TT ultra quattro concept w ubiegłym roku w 2014 jest to Audi A3 clubsport quattro concept.
Koncept pomimo nazwy A3 bazuje na modelu S3 Sedan.

Wymiary:
Długość - 4490mm
Szerokość - 1856mm
Wysokość - 1382mm


Silnik:
- 2.5TFSI  |  525KM  600Nm | 0-100km/h - 3.6s. | V-max - 250km/h
Zmiany takie jak zastosowanie sprężarki o ciśnieniu doładowania do 1,5bara oraz zmodyfikowana chłodnica pozwoliły uzyskać tak wysoką moc.
Jednostka połączona jest z 7-biegową skrzynią S tronic.


Zewnątrz:
Patrząc na A3 clubsport quattro concept w oczy od razu rzucają się poszerzone nadkola z 21" kołami skrywającymi ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy 370mm.
Przemodelowany przedni zderzak z wlotami o strukturze plastra miodu, znaczek Audi powędrował na maskę, a jego miejsce zajął napis "quattro". Dodatkowo ważnymi elementami w przednim zderzaku jest dokładka z CFRP (włókno węglowe wzmocnione polimerem) i pas poniżej single frame również z tego samego materiału.
Progi i dyfuzor z tyłu to również wspomniane wyżej CFRP, w tylnym zderzaku podobnie jak z przodu czarne wyloty powietrza o strukturze plastra miodu, dwie owalne końcówki wydechu i podobnie jak z przodu napis "quattro"
Karoseria pomalowana jest lakierem Magnetic Blue.
Elementem zawiązującym do Audi Sport jest między innymi okrągły, aluminiowy wlew paliwa. Ciekawym detalem jest logo Audi wytłoczone w tylnych drzwiach.
Zawieszenie obniżone jest o 10mm względem Audi S3 Sedan.


Wnętrze:
Wnętrze od A3/S3 Sedan różni się jedynie kilkoma detalami takimi jak fotele, liczniki czy kierownica.


Liczby:
Waga - 1527kg
Rozmiar kół - 275/25 R21