Edycja specjalna - Audi A7 Sportback 3.0 TDI competition

Z okazji 25. rocznicy wdrożenia technologi TDI, Audi prezentuje edycję specjalną - Audi A7 Sportback 3.0 TDI competition.
Model przygotowany na ten jubileusz napędzany jest silnikiem 3.0BiTDI o mocy 326KM i 650Nm. A7 z tym silnikiem od 0 do 100km/h rozpędza się w czasie 5.1s., dodatkowo podczas dynamicznych przyspieszeń uruchamia się funkcja Boost dzięki której przez krótki czas do dyspozycji kierowca ma dodatkowe 20KM.

Z zewnątrz A7 Sportback 3.0 TDI competition wyposażone jest w pakiet S line, 20" felgi z oponami 265/35 pod którymi zarówno z przodu jak i z tyłu kryją się 17-calowe tarcze hamulcowe z czerwonymi zaciskami.
Poza pakietem S line, występuje również pakiet „wysoki połysk" w którym zawierają się: czarny grill, czarne obudowy lusterek oraz czarne końcówki układu wydechowego.
Gama lakierów nadwozia składa się z czterech kolorów: Daytona Gray, Misano Red, Nardo Gray i Sepang Blue.

Wewnątrz również występuje pakiet S line z dużą ilością czerni, tapicerka sportowych foteli ze skóry Valcona dostępna jest w kolorach czarnym lub srebrnym Mond. Listwy dekoracyjne wykonano z aluminium i czarnego drewna Beauford. Na listwach progowych umieszczono emblematy „quattro”.

Zamówienia jubileuszowego modelu na rynku niemieckim ruszą początkiem sierpnia z ceną bazową 72 000€.