Audi TT Cup

W 2015 roku Audi startuje z nową serią wyścigów motorowych - Audi TT Cup.
Wraz z każdym z sześciu starć w DTM w Niemczech i sąsiednich krajach odbędą się po dwa wyścigi TT Cup. Oddział quattro GmbH przygotował do wyścigów 24 samochody, sześć z nich to samochody przeznaczone dla gości zaproszonych przez Audi, pozostałe 18 dostępne jest dla zainteresowanych firm. Ostatecznie selekcja odbędzie się podczas specjalnie zorganizowanej w tym celu imprezy Audi driving experience.


Markus Winkelhock, były kierowca Audi w DTM i laureat tegorocznych wyścigów 24-godzinnych na Nürburgring i na Spa będzie służył radami i trenował uczestników Audi Sport TT Cup.

"Audi TT Cup to świetny samochód wyścigowy, idealny dla nowicjuszy do rozpoczęcia rywalizacji. Od razu, kiedy usiądziesz w Audi poczujesz pokrewieństwo z innymi sportowymi samochodami tej marki"
Markus Winkelhock

"Z TT Cup oferujemy atrakcyjne wyścigi dla początkujących oraz kierowców, którzy przechodzą z innych serii wyścigów"
Heinz Hollerweger - Managing Director quattro GmbH


Samochody używane w wyścigach to zmodyfikowane Audi TT trzeciej generacji. Od seryjnego samochodu różnią się przede wszystkim przemodelowanymi elementami nadwozia, usunięciem zbędnego balastu, podniesieniem mocy silnika oraz zamontowaniem wymaganych elementów bezpieczeństwa takich jak klatka bezpieczeństwa czy fotele Audi PS1 Safety Seat znane z Audi R8 LMS ultra.

W sezonie 2015, podczas każdego z sześciu wyścigów DTM w Niemczech i w krajach sąsiednich, zaplanowano po dwa wyścigi Audi Sport TT Cup. Na linii startowej staną 24 samochody przygotowane przez quattro GmbH. Sześć z nich zarezerwowano dla kierowców wytypowanych przez Audi, natomiast miejsca za kierownicą osiemnastu pozostałych pojazdów przeznaczono dla chętnych z całego świata. Swą aplikację do tej ekipy składać można za pośrednictwem strony www.audi-motorsport.com. Kilkuetapowa rekrutacja prowadzona będzie w ścisłej współpracy z Audi driving experience.

Zwycięzca TT Cup może liczyć na wsparcie Audi w programie wyścigów GT3.


Specyfikacja:
Silnik - 2.0TFSI
Skrzynia biegów - 6-stopniowy S tronic
Moc - 310KM [z możliwością chwilowego wzmocnienia o dodatkowe 30KM]
Waga - 1125kg