Audi TT Sportback concept oficjalnie

Zgodnie z przeciekiem, Audi podczas Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego prezentuje koncepcyjny model Audi TT Sportback concept. Jest to pięciodrzwiowa odmiana modelu TT łącząca w sobie wygląd modeli A5 Sportback i A7 Sportback.


Wymiary:
Długość - 4,47m
Szerokość - 1,89m
Wysokość - 1,37m
W porównaniu do seryjnego TT koncept jest dłuższy o 29cm, szerszy o 6cm i niższy o 3cm. Rozstaw osi zwiększono o 12cm.


Silnik:
- 2.0TFSI  |  400KM  450Nm | 0-100km/h - 3.9s. | V-max - 250km/h
Napęd na wszystkie koła przekazuje 7-stopniowa skrzynia S tronic.


Oświetlenie:
Zaprojektowane na nowo reflektory z dzielącymi je listwami, tworzącymi jedyny w swoim rodzaju kontur świateł do jazdy w dzień. W światłach drogowych zastosowano technikę laserową. Moduł składający się z czterech mocnych diod zamontowany w reflektorze, wytwarza snop światła o zasięgu kilkuset metrów. Światło laserowe, które uaktywnia się powyżej prędkości 60 km/h, uzupełnia światło diodowe. To ogromna korzyść dla kierowcy, poprawiająca znacznie widoczność i bezpieczeństwo. Specjalna kamera rozpoznaje innych uczestników ruchu drogowego i dba o to, aby światła ich nie oślepiały.
Kierunkowskazy ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania, montowane również w diodowych światłach tylnych, podkreślają całościową koncepcję oświetlenia pojazdu. Zbudowane są one z szeregu pojedynczych diod, zapalających się po kolei od środka do zewnątrz i wskazujących kierunek skręcania.

Liczby:
Rozmiar kół - 255/30 R21
Rozmiar tarcz hamulcowych - 18 cali