Audi prologue allroad oficjalnie

Audi prologue avant oficjalnie
Jest to już trzeci członek rodziny Audi prologue. Tym razem przystosowany do jazdy po różnych nawierzchniach - allroad.
Audi prologue allroad będzie miało swoją światową premierę podczas wystawy Auto Shanghai.Wymiary:
Długość - 5,13m
Szerokość -?
Wysokość - 1,477mSilnik:
- Hybryda: 4.0TFSI (605 KM 750 Nm) + elektryczny | V8 BiTurbo | 734 KM | 900 Nm | 0-100km/h - 3.5s.
Skrzynia: 8-stopniowy tiptronic
- Napęd quattro
- według normy NEFZ dla hybrydy typu plug-in, zużywa tylko 2,4 litra paliwa na 100 kilometrów (56 g CO2 na km).
- zasięg w trybie elektrycznym: 54 km
- pojemność akumulatorów litowo-jonowych: 14,1 kWh
- System AWC (Audi wireless charging), umożliwia ładowanie indukcyjne Zawieszenie:
- Obie osie, przednia i tylna, to lekkie konstrukcje pięciowahaczowe
- 20-calowe tarcze hamulcowe wykonano z lekkiej ceramiki wzmocnionej włóknem węglowym.
- Adaptacyjne zawieszenie sportowe adaptive air suspension sport
- Przednia i tylna oś są rozmieszczone proporcjonalnie, a szerokie wnęki kryją koła na 22-calowych, pięcioramiennych felgach.Układ kierowniczy:
- Dynamiczny układ kierowniczy sterujący wszystkimi czterema kołamiOświetlenie:
  - Reflektory studyjnego pojazdu w kształcie klinów, to laserowe światła Matrix. Innowacja ta, jest kolejnym krokiem zwiększającym przewagę techniczną Audi na polu oświetlenia samochodowego. Wiązka światła rozprasza się na miliony mikroskopijnych pikseli, a możliwości zmian i dostosowania wiązki oświetlenia do warunków, są praktycznie nieograniczone.

- Pasma diodowych świateł do jazdy w dzień umieszczone na górnej, zewnętrznej krawędzi wlotów powietrza przeciętych krawędzią zderzaka, to typowa dla samochodów typu e-tron sygnatura świetlna.

- Wąski pas świetlny łączy ze sobą tylne, diodowe światła. Ich pokrywy zbudowano z trójwymiarowego szkła, co nadaje emitowanemu światłu plastycznego efektu.Stylistyka zewnętrzna:
- Długa część przednia, następnie szybko opadająca linia dachu i bardzo płaskie słupki D, nadają autu atletycznej sylwetki, w zupełnie nowy sposób uwidaczniając elegancję i dynamikę koncepcji allroad.

- Charakterystyczny zderzak i wypukłe wnęki kół, już na pierwszy rzut oka podkreślają uniwersalność Audi prologue allroad.

- Wszystkie szczegóły tego polakierowanego na stonowany, biały kolor Dehua pojazdu studyjnego są wyjątkowo eleganckie. W listwy okienne wbudowano sensoryczne czujniki automatycznie otwierające drzwi, a pokrywy gniazda ładowania i zbiornika paliwa otwierają się elektrycznie.

- Relingi dachowe, korpusy lusterek i okolice okien są aluminiowe. Tym samym materiałem ozdobiono zarówno przód, jak i tył pojazdu. Szeroki, szary pas z tworzywa sztucznego obiega cały samochód wzdłuż wnęk kół i dolnej krawędzi podniesionej karoserii.

- Z przodu pojazdu dominuje płaska i szeroka osłona chłodnicy Singleframe, optycznie zintegrowana z całą sylwetką samochodu. Jej poprzeczne użebrowanie ze szczotkowanego aluminium, na nowo interpretuje styl Audi e-tron.

- Szeroko rozciągnięty tył Audi prologue allroad, na wzór jachtu pochylony jest ku przodowi, nadając pojazdowi dynamicznego wyglądu nawet podczas postoju.

- Po obu stronach sportowo zaprojektowanego obszaru pod tylnym zderzakiem znajdziemy płaskie, poziomo podzielone otwory, w których umieszczono rury wydechowe. Całość wkomponowuje się w stylistykę tyłu auta. Szczegół ten symbolizuje koncepcję napędu Audi prologue allroad - skutecznego współdziałania silników: spalinowego i elektrycznego.Wnętrze:
- Deskę rozdzielczą umieszczono ściśle poziomo, a jej górna powierzchnia jest częścią wrap-around - stylistycznego łuku przebiegającego przez całe wnętrze i bagażnik. Perforowana tapicerka deski kryje w sobie szeroki pas kratki wentylacyjnej chowającej się we wnętrzu, jeżeli temperatura klimatyzacji ustawiona jest na niższe wartości.

- Tablica rozdzielcza ma na całej szerokości formę jednolitej powierzchni z trzema wyświetlaczami dotykowymi. Dwa ukierunkowane na kierowcę wyświetlacze, umieszczone po obu stronach kierownicy, otoczone są aluminiowymi klamrami. Systemy infotainment mogą być obsługiwane przez pasażera na trzecim, szerokoekranowym wyświetlaczu wbudowanym w deskę rozdzielczą. Zaprogramowane przez pasażera opcje można przenieść posuwistym ruchem, niczym na ekranie tabletu, na prawy wyświetlacz obok kierowcy lub na Audi virtual cockpit future umieszczony przed kierowcą, w miejscu tradycyjnych zegarów.

- Na konsoli środkowej umieszczono kolejny wyświetlacz, obsługujący klimatyzację, infotainment i pozwalający palcem wpisywać wybrany tekst. Wykonany w innowacyjnej technice OLED, na niezwykle cienkiej, elastycznej powierzchni wyświetla wspaniały, kontrastowy obraz. Podczas postoju leży płasko opuszczony, przy starcie samochodu ustawia się pod kątem. Cztery pierścienie dokonały przełomu również w przypadku zamontowanego w polu widzenia kierowcy Audi virtual cockpit. Wysokiej rozdzielczości ekrany i trzy półprzezroczyste lusterka tworzą nową scenografię o trzech planach. Dzięki tak podzielonej prezentacji, informacje są lepiej ustrukturyzowane i łatwiej zrozumiałe.

- Pasażerowie z tyłu Audi prologue allroad zajmują miejsca na pojedynczych fotelach i korzystają z kolejnego wyświetlacza OLED na konsoli środkowej. Przy jego pomocy ustawiają położenie foteli, klimatyzację i systemy infotainment dla ich obszaru lub wymieniają dane z kierowcą. Po włączeniu systemu audio, z osłon za tylnymi fotelami wysuwa się spojler dźwiękowy, który równomiernie rozprowadza najwyższej jakości muzykę we wnętrzu auta. Dwa dające się zamocować na oparciu przednich siedzeń tablety Audi, zbudowano również w technice OLED. Są bardzo cienkie i lekko zakrzywione.

- Inteligentne oprogramowanie nazwane „odźwierny”, na podstawie danych naszego smartfona, rozpoznaje tożsamość i ustawia siedzenia oraz klimatyzację zgodnie z naszymi preferencjami. System prezentuje także uzależnione od preferencji właściciela propozycje dotyczące muzyki i planowania trasy. Telefony komórkowe są łączone z pokładowym systemem infotainment i ładowane indukcyjnie przez Easy Slot w tunelu konsoli środkowej.

- Górna część deski rozdzielczej utrzymana jest w kolorze niebieskim Lifestyle, podczas gdy dolna strefa, siedzenia i wykładzina podłogowa mają odcień brązu Sarder. Osłony z porowatego, ciemnego forniru Esche Maser ozdabiają wrap-around oraz drzwi i konsolę na tunelu środkowym. Elementy z aluminium tworzą silne kontrasty.

- W wielu miejscach deski rozdzielczej, konsoli środkowej i foteli, położono ekologiczną skórę Unikat. Artystyczne perforacje w środkowych częściach siedzeń przypominają podpory osłony chłodnicy Singleframe. Szeroki pas z Alcantary przebiega przez tapicerkę drzwi, podłokietniki, aż do bagażnika.

Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept

Szkice: 
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept
Audi prologue allroad concept