SpyShots: Audi RS3 Sedan

Uwieńczeniem liftingu gamy A3 będzie prezentacja odświeżonej odmiany RS 3 Sportback. Przy czym dołączy do niej także wersja Sedan/Limousine. Tym razem RS 3 zapożyczy silnik od Audi TT RS: 2.5 TFSI o mocy 400 KM (+33). Jest to jednostka bardzo podobna do dotychczasowej jednak zbudowana zupełnie od podstaw w celu zwiększenia mocy i obniżenia zużycia paliwa.

Jak tylko uzyskamy dokładniejsze dane techniczne będziemy wiedzieć czy w wersji Sedan również zostaną poszerzone przednie nadkola jak ma to miejsce w Sportbacku. Warto zaznaczyć, że Limousine w zwykłych odmianach jest już szersze niż Sportback ale węższe niż RS 3 Sportback.

RS 3 Sportback: 1800mm
S3 Sportback: 1785mm
S3 Limousine: 1796 mm

Dlaczego Audi odświeży RS 3 po tak długim czasie od liftingu A3? Ponieważ RS3 miało swoją premierę znacznie później niż pozostałe odmiany A3 a każda odmiana ma swój cykl życiowy (zwłaszcza modele RS), ponadto potrzeba więcej czasu na dopracowanie zestawienia z nowym silnikiem no i w końcu byłoby to nie fair wobec tych którzy zaraz po premierze kupili swoje RS 3 Sportback :)

RS 3 Sedan aspiruje na miano najbardziej dynamicznego i charakternego samochodu kompaktowego nie tylko w klasie wyższej ale w ogóle!

Jeszcze trwają intensywne testy odświeżonych RS-trójek ale premiery spodziewamy się 29 września na salonie samochodowym w Paryżu. Czekamy z niecierpliwością bo kocur będzie z niego niesamowity!