Tytanowy układ wydechowy Akrapovič dla Audi RS 6 / RS 7

Tytanowy układ wydechowy Akrapovič dla Audi RS 6 / RS 7
Miło nam poinformować iż przyczyniliśmy się do wprowadzenia wydechów sygnowanych logiem Akrapovič do polskiego cennika Audi RS 6 / RS 7.

Wzmianki o tej opcji można znaleźć w niemieckich cennikach RS 6/7 i konfiguratorze Audi USA dla RS 7. Natomiast jako opcja nie występował w niemieckim konfiguratorze tych modeli, być może dlatego, że jest to opcja z pakietu Audi exclusive.

teraz o samym wydechu:

Cena: 44220zł, 9350$ lub 7500 €. Można go zamówić tylko dla RS 6 i RS 7 (również w odmianach performance). Będzie można również zamontować ten układ w jeżdżących już samochodach.

Wydech ten produkowany jest dla Audi Sport przez Akrapovič, natomiast nie oznacza to, że ten układ wydechowy jest identyczny z tym oferowanym na rynku aftermarketowym. Wygląda właściwie tak samo ale Akrapovič zrobiło coś więcej niż tylko zmieniło nazwę i logo.

Zestaw zawiera wewnętrzne klapy do sterowania ilością decybeli, obudowę wykonaną z włókna węglowego no i wykonanie z tytanu, który zmniejsza masę układu o 8.1kg.

Zamontowanie układu aftermarketowego zwiększa moc o 9,5 KM i moment obrotowy o 15.4 Nm, zakładamy, że ten montowany fabrycznie przez Audi Sport ma podobne parametry.

Tytanowy układ wydechowy Akrapovič dla Audi RS 6 / RS 7
 

@Audi Forum Neckarsulm