SpyShots: Audi A7

http://www.audiblogpl.com/2016/08/spyshots-audi-a7_9.html
Oto i jest! Nowa generacja Audi A7 w formie zaawansowanego prototypu. Na pierwszy rzut oka widać, że ogólna bryła zachowała formę pierwszej generacji. Zdecydowano o uwydatnieniu nadkoli, szczególnie w tylnej części nadwozia wzorem Porsche Panamery. Przód narysowano bardzo podobnie do aktualnie testowanej nowej generacji Audi A8 - to wyraźne nawiązanie do prototypu Audi prologue. Tył nowego Audi A7 będzie tym razem bardziej łagodnie schodził w dół - z oceną wstrzymam się do oficjalnych zdjęć gotowego modelu bo ten fragment nadwozia w pierwszej generacji bardzo przypadł mi do gustu. Podsumowując: ciężko w tym momencie powstrzymać się od skojarzeń z drugą generacją Porsche Panamery.

Silniki, których się spodziewam to m.in.:
- 3.0 TDI biturbo ~350 KM
- 3.0 TDI ~270 KM
- 2.0 TFSI ~250 KM
- 2.9 TFSI biturbo ~350, ~450 KM
- 4.0 TFSI biturbo ~500 KM, ~600 KM
Z pewnością przynajmniej jeden z silników zostanie wyposażony w elektryczną sprężarkę jednak w tym momencie ciężko jest ocenić który. Audi opracowało tę technologię dla silników benzynowych jak i dla diesla.

Pojawią się zegary Virtual cockpit, MMI nowej generacji, dużo dotykowych przycisków a także reflektory Matrix drugiej generacji, prawdopodobnie oparte już na laserach.

Can't wait!