Listopad 2016 - Sprzedaż +4,3%

Audi nadal na rosnącej fali sprzedażowej: W ubiegłym miesiącu, globalna sprzedaż koncernu z Ingolstadt wzrosła o 4,3 procent, osiągając poziom blisko 154 050 sprzedanych aut. W Europie popyt zwiększył się diametralnie, głownie z racji tego, że na rynku pojawiły się dwa nowe, ważne modele: Audi Q2 i Audi A5. Łączna sprzedaż wszystkich modeli z oferty Audi wzrosła w naszym regionie o 9,5 procent, osiągając wielkość blisko 68 200 sprzedanych aut. Producent zanotował w listopadzie również dalszy wzrost sprzedaży w dwóch innych, kluczowych regionach sprzedaży czterech pierścieni: w Ameryce Północnej (+3,6%) i w Azji Południowo-Wschodniej (+0,8%). Od stycznia 2016, na zakup samochodu marki Audi zdecydowało się prawie 1 713 900 klientów z całego świata - o 4,2 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

„W tym roku Europa to niewątpliwie lokomotywa naszej sprzedaży. Pomimo niepewnej sytuacji politycznej i gospodarczej na praktycznie wszystkich dużych europejskich rynkach, sprzedaliśmy tu znacznie więcej samochodów niż rok wcześniej.
Wprowadzenie do sprzedaży nowego Audi Q2 jeszcze ten trend umocniło. Już obecne zamówienia na tego kompaktowego SUV’a wskazują na to, że w najbliższych latach będzie to jeden z kluczowych sprzedawanych w Europie modeli Audi.” 
Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG