"The extra hour" - Audi wystawie wzornictwa Design Miami

Więcej czasu, więcej możliwości: podczas odbywającej się od 30 listopada do 4 grudnia 2016 r. wystawy wzornictwa Design Miami, Audi przedstawia to założenie jako główną dla użytkowników korzyść płynącą z autonomicznej jazdy. By ją dobrze zwizualizować, Audi razem z grupą LEGO stworzyło instalację „The extra hour”.

Auta, które potrafią się same, autonomicznie prowadzić, odciążają kierowcę, zwracając mu cenny czas. Podczas jazdy, osoba prowadząca ma wolne ręce i wolną głowę – może wtedy robić coś innego. W ten sposób Audi przyszłości staje się miejscem pracy, relaksu, a nawet rozrywki. Dwudziesta piąta godzina umieszczona na instalacji Audi „The extra hour”, symbolizuje ten właśnie odzyskany czas. By stworzyć pracę ukazującą wolność, koncern z Ingolstadt nawiązał współpracę z grupą LEGO, budując wspólnie stoisko na wystawie wzornictwa Design Miami. Jego centrum jest samochód - Audi RS 7 piloted driving concept – ustawiony na środku ogromnej tarczy zegarowej. Z niej wyłania się ogromna cyfra „25” zbudowana w całości z klocków LEGO.

„Audi i grupa LEGO dzielą pasję do innowacji i bogactwa pomysłów.Ta pasja jest szczególnie cenna przy tworzeniu nowych produktów, doświadczeń i modeli biznesowych dotyczących jazdy autonomicznej.”
Nils Wollny, szef pionu Digital Business Strategy & Customer Experience w Audi AG

Tą instalacją chcielibyśmy pobudzić fantazję i kreatywność zwiedzających i zachęcić ich do zrobienia sobie przerwy od codziennej rutyny. Dwudziesta piąta godzina jest ku temu doskonałym momentem.”
William Thorogood, Senior Innovation Director LEGO Creative Play Lab


Wystawa wzornictwa Design Miami odbywa się od 30 listopada do 4 grudnia 2016 r. w Miami na Florydzie. Uważa się ją za najważniejsze globalne forum wzornictwa, które co roku odwiedzają wpływowi kolekcjonerzy, właściciele galerii, styliści, kuratorzy i krytycy z całego świata. Audi już od roku 2006 jest wyłącznym i jedynym z branży motoryzacyjnej partnerem imprezy.