Czerwiec 2017 - Sprzedaż +1%

W czerwcu, Audi AG zwiększyło sprzedaż na swych trzech największych rynkach. Przedsiębiorstwo wróciło na ścieżkę wzrostu w Chinach (+1,7%), a na kurczącym się rynku amerykańskim wzrost był imponujący, o 5,3%. Sprzedaż liczona rok do roku podskoczyła również w Europie Zachodniej (+2,6%). Klientom na całym świecie Audi dostarczyło w czerwcu 170 650 samochodów, przekraczając w ten sposób poziom z czerwca 2016 o 1 procent. Od stycznia 2017, na rynek wprowadzono 908 950 samochodów marki Audi.

Bardzo dobrze przedstawia się także sytuacja w Polsce. Wysoka sprzedaż w czerwcu (1220 sztuk, +28,6%) utrwaliła dwucyfrowy trend wzrostowy.
Pierwsze półrocze w Polsce zakończyło się również bardzo dobrym wynikiem. W czasie 6 miesięcy tego roku, klienci nad Wisłą zarejestrowali 6 337 samochodów (+24,1%).

„Czerwiec potwierdził, że trendy sprzedażowe Audi we wszystkich regionach świata rozwijają się pozytywnie.
Po trudnych pierwszych sześciu miesiącach, w świetle obecnych zamówień, spodziewamy się lepszej drugiej połowy roku. Dodatkowo, w tym samym czasie zainicjujemy światową kampanię nowego Audi A8, podkreślającego nasz prestiż w segmencie samochodów luksusowych.”
Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG