SpyShots: Audi e-tron quattro

Po raz pierwszy przyłapano na testach produkcyjny model Audi e-tron quattro czyli w pełni elektryczny crossover. Mocno zamaskowany prototyp spotkano w Europie.

Detale stylistyczne ukryte są pod maskowaniem jednak ogólny zarys jest bardzo podobny do conceptu z 2015 roku: Audi e-tron quattro concept. Światła LED i grill są bardzo podobne do tych z testowanego właśnie prototypu Audi Q8. Co ciekawe, modele te będą miały lusterka boczne zamontowane przy przednim słupku a nie na drzwiach jak w innych obecnych modelach Audi.

Produkcyjna wersja prawdopodobnie będzie posiadała baterię o pojemności 95kWh co powinno dać zasięg ponad 400km. Przypuszczamy też, że podobnie jak prototyp z 2015 roku, będzie posiadała 3 silniki elektryczne (2 z tyłu i 1 z przodu) generujące 435 KM z funkcją boost do 500 KM. Sprint do setki powinien zając około 4.5 sekundy.

Produkcja modelu zacznie się w 2018 roku. W Norwegii, Audi już zaczyna przyjmować rezerwacje na tego w pełni elektrycznego SUVa. Natomiast w 2019 roku oferta elektrycznych pojazdów Audi powinna poszerzyć się o dodatkową pozycję w postaci SUVa o linii coupe: Audi e-tron sportback.

W przyszłości Audi planuje także wprowadzić sedana i miejskie auto do gamy e-tron. A do 2025 roku 30% sprzedaży stanowić będą modele elektryczne i hybrydy.