Lipiec 2017 - Sprzedaż +3,5%

W lipcu, Audi AG oddało do rąk klientów na całym świecie o 3,5 procent więcej samochodów niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Blisko 154 600 wprowadzonych na rynek aut sprawia, że liczba ta, to zarazem najlepszy lipcowy wynik sprzedażowy w całej dotychczasowej historii przedsiębiorstwa.

Na tle europejskich krajów sytuacja w Polsce przedstawia się bardzo pozytywnie. Sprzedaż w lipcu wzrosła o 25,5% (989 samochodów), co zaowocowało najlepszą pozycją w historii Audi w Polsce po pierwszych 7 miesiącach roku. Dzięki rosnącej sprzedaży Audi Q7 (1 014 aut, +26,3%) oraz wprowadzonego na rynek z początkiem roku Audi A5 Sportback (457, + 90%) marka z czterema pierścieniami w logo utrwalił dwucyfrowy wzrost sprzedaży (+24,3 %).

„Zrównoważonym globalnie wzrostem w lipcu, doskonale zaczęliśmy drugie półrocze.Chcemy się tego trzymać w nadchodzących miesiącach. W Chinach wszystkie znaki wskazują jednoznacznie na wzrost sprzedaży, a na coraz większej ilości rynków czujemy pozytywny wiatr powodowany przez ofertę naszych nowych samochodów.“
Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG