Wrzesień 2017 - Sprzedaż +2,6%

Trzeci kwartał roku 2017 zakończył się dla Audi AG pomyślnie. We wrześniu, sprzedaż na całym świecie wzrosła o 2,6 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku 2016. W poprzednim miesiącu koncern wprowadził na rynek 178 350 nowych samochodów marki Audi, jednak obraz sprzedaży na poszczególnych rynkach był różny. O ile wskaźniki handlowe wzrosły np. w Stanach Zjednoczonych o 9,6 procent, w Chinach o 7,2 procent, czy w Polsce o 3,4 procent, o tyle np. w Niemczech sprzedaż spadła o 0,5 procent w zestawieniu rok do roku. Od początku roku koncern z Ingolstadt dostarczył swym klientom na całym świecie 1 380 800 samochodów segmentu premium, redukując skumulowany spadek sprzedaży do 2 procent w porównaniu z rokiem 2016, który był najlepszym handlowo rokiem w historii marki.

Polski rynek również odnotował pozytywny trend sprzedażowy. We wrześniu z polskich salonów czterech pierścieni wyjechało 913 samochodów, o 3,4 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Licząc od początku roku, wyniki handlowe są jeszcze bardziej imponujące. Od stycznia w Polsce zarejestrowano 9285 nowych aut marki Audi, aż o 22,64 procent więcej niż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku 2016.

„Szeroka gama modelowa we wrześniu po raz kolejny potwierdziła siłę i charyzmę naszej marki. Ogromny wzrost odnotowała rodzina sportowych i progresywnych modeli Audi A5. Doskonale wypadły również SUV’y: Q5 i nowe Q2.
Również nowe i absolutnie innowacyjne Audi A8 daje nam bardzo obiecujące perspektywy na przyszłość.”
Bram Schot, szef sprzedaży i marketingu Audi AG