Październik 2017 - Sprzedaż +5,3%

Cztery pierścienie odnotowały bardzo udany początek czwartego kwartału. AUDI AG w październiku sprzedało na całym świecie około 158 750 samochodów segmentu premium. To wzrost o 5,3 procent licząc rok do roku. W ostatnim miesiącu, sprzedaż rosła znacząco na rynkach Ameryki Północnej (+10,2%) oraz w Chinach (+14,5%), natomiast w Europie spadła o 1,6 procent w ujęciu rok do roku. Wyjątkiem była tu Polska, gdzie sprzedaż samochodów marki Audi systematycznie rośnie. Od momentu powrotu w czerwcu tego roku na ścieżkę wzrostu, z miesiąca na miesiąc koncernowi z Ingolstadt udaje się systematycznie redukować skumulowany spadek sprzedaży. Mimo to, 1 539 500 samochodów wprowadzonych na wszystkie rynki od stycznia br., to cały czas o 1,3 procent mniej w porównaniu z wynikami roku 2016.

Sczególną dynamikę sprzedaży odnotowała Polska. Tylko w ostatnim miesiącu na polskie drogi wyjechało 1340 egzemplarzy Audi, o 44,2 procent więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Licząc od początku roku, sprzedaż nad Wisłą wzrosła o 25 procent.

„Po dobrym początku czwartego kwartału, pomimo ciągle niesprzyjających warunków mamy zamiar przez najbliższe miesiące podtrzymywać ten trend.Nasza obecna inicjatywa modelowa kładzie fundamenty pod przyszły sukces. W ślad za nowym Audi A8, kolejna generacja Audi A7 wynosi sportowy styl i estetykę na zupełnie nowy poziom, nie oglądany wcześniej w klasie samochodów luksusowych. Jeszcze przed rynkową premierą, ta unikatowa koncepcja wywoływała nie lada sensację, a później została doskonale przyjęta przez naszych klientów.”
Bram Schot, szef sprzedaży i marketingu w AUDI AG