Czerwiec 2018 - Sprzedaż -3,8%

W czerwcu, AUDI AG dostarczyło swym klientom ok. 164 tysiące samochodów segmentu premium. Wynik ten był niestety o 3,8 procent gorszy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W skali całego globu i w skali wszystkich modeli Audi, dostawy od początku roku mimo wszystko wzrosły, o 4,5 procent, osiągając skumulowany poziom rzędu 949 300 samochodów.

„Dzięki dynamicznemu rozwojowi sprzedaży w Azji i w Ameryce Północnej w pierwszej połowie tego roku, pomimo trudnych warunków, osiągnęliśmy dobre wyniki.
Teraz oczekujemy pełnej wyzwań, ale też ekscytującej drugiej połowy roku. Planujemy wtedy nie tylko kolejne etapy wymiany modelowej, ale również prezentację naszego pierwszego w pełni elektrycznego modelu – Audi e-tron.”
Bram Schot, szef sprzedaży i marketingu AUDI AG


Sprzedaż rosła również w Polsce, choć nie tak dynamicznie jak w miesiącach ubiegłych. W czerwcu na naszym rynku sprzedano 1229 egzemplarzy nowych Audi, o 0,49 procent więcej niż w czerwcu 2017. Rozpatrując jednak pełne pierwsze półrocze, polski rynek wzrósł imponująco, o 24,57 procent, do 7898 sprzedanych od stycznia samochodów.