Sierpień 2018 - Sprzedaż +10,9%

W sierpniu 2018, w porównaniu z sierpniem 2017, Audi przebiło swoje wyniki sprzedażowe aż o 10,9 procent. Na całym świecie sprzedało 153 900 samochodów segmentu premium.
Na Starym Kontynencie największy wpływ na świetne wyniki handlowe miała wyprzedaż wyprodukowanych wcześniej aut, związana z przejściem na cykl WLTP oraz z wymianą modelową.
Od stycznia, Audi dostarczyło do rąk klientów ponad 1 268 550 samochodów, co przekłada się na wzrost o 5,5 procent.

„Ponowny wzrost dostaw odzwierciedla atrakcyjność marki Audi. Jednak my już teraz staramy się skupiać na nadchodzących, niewątpliwie trudnych miesiącach. Będziemy w nich kontynuować przechodzenie na cykl WLTP oraz utrzymywać inicjatywę modelową.Ponadto w najbliższym czasie rozpoczynamy zupełnie nową erę naszego przedsiębiorstwa. Erę mobilności elektrycznej i pierwszego w pełni elektrycznego modelu z Ingolstadt – Audi e-tron.”
Bram Schot, tymczasowy prezes zarządu AUDI AG oraz szef marketingu i sprzedaży


Do roku 2025 w gamie pojazdów spod znaku czterech pierścieni znajdzie się ponad dwadzieścia zelektryfikowanych modeli.

Rynek w Polsce rósł jeszcze bardziej dynamicznie. W sierpniu nad Wisłą zarejestrowano 1649 egzemplarzy nowych Audi. To o 58,41 procent więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Od początku roku ilość rejestracji samochodów spod znaku czterech pierścieni wzrósł w naszym kraju do 10 911 aut, co jest wynikiem o 30,36 procent lepszym od wyniku pierwszych ośmiu miesięcy roku 2017.