Wrzesień 2018 - Sprzedaż -22%

We wrześniu 2018, AUDI AG dostarczyło klientom na całym świecie 139 150 samochodów. To o 22 procent mniej, w porównaniu z rekordowym wynikiem z analogicznego miesiąca roku 2017. Po dwóch miesiącach ponadprzeciętnej, spowodowanej wyprzedażą stanów magazynowych sprzedaży w Europie, coraz bardziej puste place magazynowe oraz ograniczenia w portfelu sprzedażowym miały negatywny wpływ na wrześniowe dostawy na Starym Kontynencie. W ubiegłym miesiącu koncern z Ingolstadt sprzedał tu o 55,5 procent mniej aut niż w tym samym czasie roku ubiegłego. Audi odnotowało natomiast dalszy wzrost w Chinach – o 12,5 procent i w Ameryce Północnej – o 1,2 procent. Rozpatrując wyniki sprzedażowe globalnie, od początku roku wyniosły one 1 407 700 aut i były licząc rok do roku o 2 procent wyższe.

„Spodziewaliśmy się, że te miesiące będą niosły ze sobą kolejne wyzwania i reagujemy stosownie do sytuacji.
Tydzień po tygodniu, w naszej gamie modelowej przybywają kolejne warianty silników i skrzyń biegów, a reakcja klientów na nowe modele jest bardzo pozytywna.”
Bram Schot, tymczasowy prezes zarządu AUDI AG, a jednocześnie szef sprzedaży i marketingu koncernu


Biorąc pod uwagę sprzedaż w Europie, Audi spodziewało się w tych miesiącach znacznych wahań w dostawach. Ich przyczyną są: przejście na cykl testowy WLTP oraz ambitne scenariusze początku oraz trwania ofensywy modelowej Audi. 


Sprzedaż w Polsce była, podobnie jak w całej Europie, sporo niższa niż we wrześniu 2017. W ubiegłym miesiącu w naszym kraju zarejestrowano 645 egzemplarzy nowych Audi – to aż o 29,51 procent mniej niż rok wcześniej. Rozpatrując natomiast sprzedaż liczoną od początku roku, jest ona znacznie wyższa niż w analogicznym czasie roku ubiegłego. Od stycznia zarejestrowano 11 556 nowych Audi, co przekłada się na wzrost aż o 24,46 procent w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami zeszłego roku.