Audi zapowiada debiut 13 modeli serii S, R i RS w 2019r.

W corocznym raporcie podsumowującym poprzedni rok Audi wspomina również o planach na przyszłe lata. Jedną z informacji jest planowany debiut w 2019 roku 4 modeli serii R/RS i aż 9 modeli z literą S.

Zacznijmy od najmocniejszych modeli z przedrostkami R i RS. Jeśli chodzi o eRki to pomimo premiery pod koniec 2018r. (być może chodzi o debiut rynkowy) jest to odświeżone Audi R8. Ewentualnie może być to pokazana ostatnio limitowana edycja - Audi R8 V10 Decennium.
Z pozostających dwóch z trzech RSów pewniakami są modele RS6 i RS7, które zadebiutują odpowiednio w czwartym i trzecim kwartale 2019r.
Przy ostatnim modelu RS są dwie opcje. Jeśli brane są pod uwagę modele zaprezentowane już w 2019 roku to chodzi o TT RS po liftingu, jeśli jednak nie to może w tym roku doczekamy się również premiery SUVa ze znaczkiem RS, tu wedle przecieków możemy spodziewać się Audi RS Q3.

Aż 9 modeli S daje jeszcze większe możliwości spekulacji na temat przyszłych premier.
Zaczynając jednak od modeli, których prezentacji jesteśmy pewni. Na sto procent w tym roku jako uzupełnienie gamy zadebiutują modele S6 (S6 Avant może być liczone oddzielnie), S7 i S8.
Powinno pojawić się również Audi SQ8, więc mamy już w zależności jak będziemy liczyć 4 lub 5 modeli.
Tu zaczynamy domysły i kolejne z modeli mogą stanowić dwa SUVy: Audi SQ7 po liftingu i zupełna nowość w gamie czyli Audi SQ3.
Przy nadchodzącym liftingu modelu A4 jednocześnie powinno zostać pokazane odświeżone Audi S4 [S4 Avant liczone jako osobny model (?)].
Jeśli brane są pod uwagę zaprezentowane już modele to możemy podpiąć tu ostatnie premiery Audi SQ2 oraz SQ5 TDI.
W zależności czy liczymy S4 i S6 w wariantach Avant, czy zaprezentowane już modele otrzymujemy dokładnie jak na zapowiedziach 9 modeli.

Jedno jest pewne, w tym roku czeka nas sporo nowości gdyż obok 13 usportowionych modeli pojawi się również masa innych debiutów takich jak odświeżone modele A4 i Q7, nowa generacja Audi A3, Audi Q4, Audi A6 allroad czy kolejny w pełni elektryczny model Audi e-tron Sportback.