Luty 2019 - Sprzedaż -8,5%

W lutym marka z czterema pierścieniami w logo dostarczyła klientom na całym świecie około 119 800 samochodów. To o 8,5 procent mniej niż w analogicznym miesiącu rekordowego roku 2018.
Licząc od początku roku, dostawy na wszystkich rynkach były mniejsze o 5,5 procent (około 264 500 samochodów). Nadspodziewanie dobrze na rynku radziło sobie natomiast Audi A8, którego sprzedaż w lutym na całym świecie wzrosła aż o 30,2 procent.


„W lutym cały czas odczuwaliśmy skutki ograniczonej dostępności wielu wariantów modelowych będącej następstwem wprowadzenia nowego cyklu testowego WLTP oraz trudnej sytuacji sprzedażowej na początku roku.
Jednak z drugiej strony duży popyt na nasze nowe modele utwierdza nas w myśleniu, że poszerzenie oraz zelektryfikowanie gamy modelowej to dobra droga na przyszłość. Częścią tego sukcesu jest z pewnością pierwszy w pełni elektryczny SUV premium – Audi e-tron oraz nowe hybrydy typu plug-in.”
Martin Sander, zastępca szefa globalnego
marketingu i sprzedaży AUDI AG


Na dostawy na Starym Kontynencie wpłynęła z pewnością ograniczona dostępność wersji modelowych, związana z przechodzeniem na nowy cykl testowy WLTP. Do tej pory Audi homologowało wg. założeń cyklu WLTP 161 wariantów silnik/skrzynia biegów. Wszystkie modele typu RS oraz Audi R8, które ostatnio weszły na rynek, mają już homologację zgodną z WLTP. Nowym modelem na europejskim rynku, który pojawił się w zeszłym miesiącu, jest Audi RS 5 Sportback.

W Polsce zarejestrowano w lutym 1129 nowych egzemplarzy Audi, co było wynikiem porównywalnym z lutym 2018 (-0,44%).