Marzec 2019 - Sprzedaż -0,5%

W marcu AUDI AG dostarczyło klientom na całym świecie 182 750 samochodów. W ten sposób wyniki handlowe są teraz zaledwie o 0,5 procenta gorsze niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Koncern ustanowił kolejne rekordy sprzedażowe w Chinach i w Stanach Zjednoczonych. Na przeciwnym biegunie stała jednak zmniejszająca się sprzedaż w Ameryce Południowej i w regionie Azji i Pacyfiku. Wpływ na to miała wymiana modelowa prowadzona w tych regionach.

Cały pierwszy kwartał tego roku zdeterminowany był jednak efektem przechodzenia na cykl testowy WLTP: w poprzednich trzech miesiącach Audi sprzedało na całym świecie 447 250 samochodów, o 3,6% mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

„Homologowaliśmy już praktycznie wszystkie warianty zestawów silnik/skrzynia biegów i przygotowujemy się teraz do drugiego etapu wdrażania WLTP, który rozpocznie się jesienią.
Wraz z wprowadzeniem na rynek naszego pierwszego produkowanego seryjnie auta w pełni elektrycznego, wjechaliśmy w erę pojazdów elektrycznych.”
Martin Sander, zastępca szefa globalnego marketingu
i sprzedaży AUDI AG


W marcu pierwsze egzemplarze Audi e-tron trafiły do swych nabywców w Europie. Większość pojechała do Niemiec (490 szt.) i do Norwegii (621 szt.). Ten skandynawski kraj jest europejskim pionierem jeśli chodzi o mobilność elektryczną. Oblicza się, że na koniec roku 2019 pojazdy elektryczne stanowić będą prawie 50 procent całego rynku norweskiego. Popyt na Audi e-tron jest wysoki: około jedna trzecia z 20 tysięcy założonych dotąd na ten model rezerwacji, pochodzi z Norwegii. Dostawy do Stanów Zjednoczonych rozpoczną się w maju, a w Chinach samochód dostępny będzie w drugiej połowie tego roku.

W Polsce zanotowano niestety spadek rejestracji nowych samochodów marki Audi. W marcu w naszym kraju zarejestrowano ich 1803 egzemplarze. To spadek o 13,9 procent w stosunku do marca 2018. Pierwszy kwartał 2019 zakończył się dla Audi w Polsce wynikiem 3729 pierwszych rejestracji – o 20,29% gorszym, niż I kwartał roku ubiegłego.