Audi S5 TDI FLWysoki moment obrotowy: Audi S5 TDI

700 Nm momentu obrotowego i moc 347 KM – odświeżone Audi S5 Sportback oraz S5 Coupé dostępne na rynku europejskim, mają pod maską wysokoprężną jednostkę napędową V6. Dzięki systemowi MHEV i elektrycznie napędzanej sprężarce wspomagającej konwencjonalną turbosprężarkę, silnik 3.0 TDI jest mocny, a jednocześnie łagodnie rozwijający moc i oferujący duży zasięg. Oba modele S TDI od 0 do 100 km/h przyspieszają w mniej niż 5 sekund. Osiągnięcie elektronicznie ograniczonej prędkości 250 km/h jest tylko formalnością.

Moc silnika montowanego w S5 Sportback i S5 Coupé przenoszona jest na drogę za pośrednictwem ośmiobiegowej, automatycznej skrzyni biegów tiptronic i stałego napędu na cztery koła quattro.
Twarde zawieszenie S sport jest tu standardem. Kontrola tłumienia dostępna jest opcjonalnie. Gama detali stylistycznych zastosowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu, podkreśla unikalną pozycję modeli S TDI. W jej skład wchodzą m.in. cztery okrągłe końcówki układu wydechowego, czy tryb S w opcjonalnym systemie Audi virtual cockpit plus.

Na rynkach pozaeuropejskich S5 Coupé i S5 Sportback oferowane są z trzylitrowym silnikiem TFSI. Turbodoładowana, benzynowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem ma moc 354 KM i wytwarza wysoki moment obrotowy rzędu 500 Nm, dostępny w zakresie od 1370 do 4500 obr./min. V6 rozpędza S5 Coupé od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy, a elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. W S5 Sportback TFSI standardowy sprint „do setki” wynosi o dwie dziesiąte sekundy dłużej.


Audi S5 z silnikami TDI i o nowym, sportowym wyglądzie będzie można zamawiać w Europie już jesienią 2019 r. Pierwsze dostawy do salonów dealerskich rozpoczną się na początku roku 2020.


Audi S5 Coupé

Audi S5 Sportback