Sprzedaż - Podsumowanie I półrocza 2021


Pomimo krytycznej sytuacji w dostawach półprzewodników, Grupa Audi w pierwszym półroczu 2021 r. odnotowała bardzo dobry wynik handlowy i finansowy. Od stycznia do czerwca br., koncern dostarczył klientom na całym świecie 981 681 samochodów. W Polsce było to 10 559 aut – o 64,1% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Po raz kolejny było to najlepsze pierwsze półrocze w historii Audi. Pozytywny trend sprzedażowy znalazł swoje odzwierciedlenie również w wynikach finansowych. Przychody ze sprzedaży wyniosły 29,2 mld euro, a zysk operacyjny w wysokości 3,1 mld euro świadczy o wysokim popycie klientów, dobrych wynikach sprzedaży i utrzymującej się dyscyplinie kosztowej.

„Pozytywny trend z początku roku utrzymał się aż do czerwca: pierwsze półrocze zakończyliśmy sukcesem. Nasze wyniki finansowe pokazują, że dzięki kompleksowym środkom zaradczym dobrze poradziliśmy sobie z wyzwaniami związanymi z globalnym niedoborem półprzewodników i byliśmy w stanie wykorzystać szanse wynikające z pozytywnego rozwoju rynku.
Wysoka liczba dostarczonych pojazdów, przekraczająca nawet poziomy sprzed kryzysu, oraz wysoka rentowność, są wyraźnym potwierdzeniem możliwości naszej firmy i atrakcyjności naszego portfolio produktów.”
Jürgen Rittersberger, członek zarządu AUDI AG
ds. finansowych i prawnych


W Polsce, od początku stycznia do końca czerwca br. zarejestrowano 10 559 egzemplarzy nowych Audi. To o 64,1% procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (I-VI 2020: 6435 szt.). Tylko w czerwcu 2021 w naszym kraju zarejestrowano 1956 nowych aut z czterema pierścieniami w logo – o 45% więcej niż w czerwcu 2020.