Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Co Zrobić Gdy Samochód Odpala I Gaśnie?

Co Zrobić Gdy Samochód Odpala I Gaśnie?

0 Comments

Co Zrobić Gdy Samochód Odpala I Gaśnie
Jak to jest ważne? – Jeśli silnik uruchamia się na chwilę po czym gaśnie, powinien go skontrolować doświadczony mechanik. Usterki związane z układem paliwowym czy elektrycznym stale się pogłębiają, jeżeli problem nie jest na czas rozwiązany. Obserwowanie kontrolek ostrzegawczych może na czas ostrzec nas przed poważną awarią silnika.

Dlaczego diesel gaśnie po odpaleniu?

Samochód gaśnie po odpaleniu – układ paliwowy – Przyczyna problemu może też leżeć w układzie paliwowym. Często za gaśnięcie silnika po uruchomieniu odpowiada przekaźnik pompy paliwa, który aktywuje ją w momencie odpalania jednostki napędowej. Jeśli jest uszkodzony, uruchomienie pompy paliwowej stanie się niemożliwe i silnik po chwili zgaśnie.

Czasami nawet samo paliwo może narobić wiele szkód, szczególnie w okresie zimowym. Niskie temperatury sprzyjają wytracaniu się z oleju napędowego parafiny, która ogranicza drożność filtra paliwowego, Z kolei w autach benzynowych zawarta w paliwie woda (np. po skropleniu się pary wodnej w zbiorniku) potrafi zwyczajnie zamarznąć i zablokować przewody paliwowe,

Inna sprawa, że samochód potrafi gasnąć z powodu zbyt niskiego poziomu paliwa w baku. Tankując regularnie większe ilości benzyny/ON raczej trudno przegapić moment udania się na stację benzynową, niemniej w przypadku kierowców jeżdżących na rezerwie „przeholowanie” jest jak najbardziej możliwe. By nie dopuścić do skraplania się pary wodnej w zbiorniku, podczas minusowych temperatur zaleca się tankowanie „do pełna”.

Dlaczego auto gasnie na postoju?

Elektryka może odciąć prąd – Samochody osobowe (szczególnie te współczesne) naładowane są różnego rodzaju elektryką. Jednak nawet podstawowa może odmówić posłuszeństwa, doprowadzając do postoju. Wśród usterek tego typu wymienić można uszkodzony alternator, awaria cewki zapłonowej, świec, kabli lub innych elementów układu zapłonowego.

Czemu silnik gaśnie?

Dlaczego samochód gaśnie podczas jazdy? Gdy podczas jazdy silnik przestaje pracować i gaśnie, jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Wraz z silnikiem wyłączają się bowiem wszystkie odpowiedzialne za bezpieczeństwo systemy takie jak ABS, kontrola trakcji, a nawet wspomaganie kierownicy.

 1. Co może być przyczyną takiej sytuacji? Teoretycznych przyczyn gasnącego silnika w czasie jazdy może być bardzo wiele i w zależności od sytuacji, może być to albo dokuczliwe, albo bardzo niebezpieczne.
 2. Jeśli silnik gaśnie podczas schodzenia z wyższych obrotów do biegu jałowego, przyczyną może być zabrudzona przepustnica.

W przypadku sprawnego auta, silnik krokowy powinien być w stanie utrzymać równomierne wolne obroty bez żadnych zakłóceń, falowania itp. Poniżej pewnego poziomu obrotów silnik będzie pracował nierówno, co może doprowadzić do przerwania jego pracy. Podobne objawy może dawać zabrudzony i długo nie wymieniany filtr paliwa.

Problemy są nasilone w przypadku silników Diesla, szczególnie zimową porą – parafina zawarta w paliwie osadzi się na medium filtracyjnym i zablokuje przepływ paliwa. Podobnie może przydarzyć się, gdy w układzie paliwowym znajdzie się woda, która przy okazji większych mrozów zamarznie powodując odcięcie dopływu paliwa do silnika.

Przerwa w działaniu silnika objawi się zazwyczaj niedługo po ruszeniu z miejsca np. po długim postoju auta na mrozie. Gaśnięcie silnika może powodować również awaria cewki zapłonowej, kabli, świec lub aparatu zapłonowego. Nagły brak iskry na świecach z pewnością doprowadzi do zatrzymania pracy silnika.

Jeśli chodzi o cewkę zapłonową, jej problemy pojawiają się przede wszystkim po zagraniu silnika np. podczas długiej jazdy z dużą prędkością. Sporym problemem może być również awaria pompy paliwa. Gdy ta przestanie pracować, do silnika przestanie płynąć paliwo. Problemów z działaniem silnika można również upatrywać w czujnikach – jest ich naprawdę dużo w całej jednostce napędowej.

Jednym z takich czujników, który może powodować niespodziewane gaśnięcie auta jest czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia wałka rozrządu. Czujnik te mają tendencję do ujawniania swojego uszkodzenia najczęściej po rozgrzaniu silnika. Co Zrobić Gdy Samochód Odpala I Gaśnie Kiedyś jedyną rozrywką w aucie było proste radio, choć to i tak było wyposażenie opcjonalne i pojawiające się głównie w autach klasy wyższej. Dziś mamy dostęp do internetu i niezliczoną ilość funkcji. Jedną z prostszych. Zapchany filtr paliwa to częsty skutek tankowania złej jakości paliwa, jak również zwykła niedbałość właściciela, który nie stosuje regularnych przeglądów.

Jakie jeszcze mogą być przyczyny zapchanego filtra. Kiedyś jedyną rozrywką w aucie było proste radio, choć to i tak było wyposażenie opcjonalne i pojawiające się głównie w autach klasy wyższej. Dziś mamy dostęp do internetu i niezliczoną ilość funkcji. Jedną z prostszych. Wielu kierowców bagatelizuje konieczność umieszczenia na szybie specjalnej nalepki kontrolnej z numerem rejestracyjnym pojazdu.

To spory błąd, gdyż brak takiego oznaczenia to gwarantowany mandat. A to dopiero początek problemó. Zapchany filtr paliwa to częsty skutek tankowania złej jakości paliwa, jak również zwykła niedbałość właściciela, który nie stosuje regularnych przeglądów.

You might be interested:  Jaki Nowy Samochód Do 50 Tys 2018?

Jakie obroty na zimnym silniku benzyna?

Prawidłowy rozruch silnika zimą – Skoro jazda na zimnym silniku nie sprzyja jednostce napędowej, warto wiedzieć, jak poruszać się samochodem zimą. Jako że temperatura robocza zwykle waha się między 80 a 100 st. Celsjusza, żeby ją osiągnąć, silnik potrzebuje od kilku do kilkunastu minut.

Oczywiście rozgrzanie go na postoju do takiej temperatury, kiedy silnik pracuje na biegu jałowym, wymagałoby kilkudziesięciu minut. Dlatego dla szybszego osiągnięcia zakładanej temperatury roboczej najlepiej nie czekać i od razu ruszać w podróż. Szczególnie że pozostawienie pojazdu na postoju z włączonym silnikiem na dłużej niż minutę, grozi mandatem.

To o tyle ważne, że często właśnie zimą włączamy silnik, po czym dopiero zajmujemy się oczyszczaniem nadwozia ze śniegu i lodu. Grozi za to mandat w wysokości od 100 do 300 złotych. Przeczytaj też: ” Skuteczne odśnieżanie samochodu zgodnie z prawem ” Oprócz tego należy skupić się na obrotomierzu.

samochód z silnikiem Diesla – silnik powinien wówczas pracować na obrotach nieco powyżej 2000 obrotów na minutę; samochód z silnikiem benzynowym – silnik powinien wówczas pracować na obrotach poniżej 2500 obrotów na minutę.

Jeżeli obroty będą wyższe, a silnik wciąż nie jest dostatecznie rozgrzany, przełoży się to na wyższe obciążenie i niższą ochronę poszczególnych elementów jednostki napędowej. Nadmierne gazowanie może skończyć się koniecznością remontu silnika. O ile sezon takiej jazdy nie powinien odbić się czkawką, o tyle w dłuższej perspektywie eksploatacja silnika w tej formie stanowi zagrożenie dla jego elementów.

 • Zachodzi wówczas ryzyko uszkodzenia turbiny, tłoków, pierścieni, zaworów, czy pęknięcia głowicy,
 • Warto więc uważnie obserwować obrotomierz i zmieniać biegi wcześniej.
 • Podsumowując, uruchamianie silnika na mrozie i dynamiczna jazda zwłaszcza na krótkich dystansach, kiedy jednostka napędowa nie osiągnie optymalnej temperatury, jest więc mocno ryzykowna.

To duży błąd, który może mieć poważne konsekwencje i skraca żywotność silnika. Problemem jest też rozruch silnika na postoju. Optymalna technika jazdy dla kierowcy zimą to wsiąść i jechać, jednocześnie uważając na obroty jednostki napędowej. Ocena naszych czytelników Administratorem Twoich danych jest AutoISO Sp. z o.o. (ul. Gnieźnieńska 12, Katowice 40-142, Polska, [email protected]). Przetwarzamy Twoje dane (adres e-mail, imię i nazwisko oraz treść wiadomości) na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów: w celu komunikacji z Tobą i dla ochrony przed roszczeniami, przez okres do 10 lat od roku, w którym zakończono korespondencję.

Współpracujemy z firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE. Masz prawo dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia.

Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych znajduje się w Polityka Prywatności i Cookies.

Co może być przyczyną że auto nie odpala?

Samochód nie odpala – przyczyny – Przekręcasz kluczyk – nic się nie dzieje. Kilkukrotne próby nie dają żadnego rezultatu. Sytuacja jest stresująca, gdy trzeba dojechać do pracy czy na inne umówione spotkanie, a samochód nie odpala. Jest kilka przyczyn, które najczęściej odpowiadają za taką sytuację:

brak paliwa, rozładowany akumulator, zapowietrzenie, uszkodzony zapłon lub pompa paliwa, przepalony bezpiecznik.

W niektórych przypadkach należy sprawdzić, czy nie poluzował się jakiś przewód lub, czy paliwo na pewno dochodzi do silnika. Niestety, nie każdy się na tym zna, dlatego wtedy najlepiej od razu zadzwonić do lub pomocy drogowej. Co Zrobić Gdy Samochód Odpala I Gaśnie

Jak wyłączyć silnik diesla?

Rozbiegany diesel – niebezpieczna awaria, której da się uniknąć 17 cze, 08:14 To jedna z najbardziej spektakularnie wyglądających awarii, na jakie narażone są silniki Diesla. Auto stoi w tumanach dymu, z wyjącym silnikiem – najczęściej tak długo, aż dojdzie do jego zatarcia czy nawet pożaru obejmującego cały samochód. Foto: Auto Świat Rozbiegany diesel – awaria, która zwykle kończy się zniszczeniem silnika

Rozbieganie diesla to usterka, podczas której silnik w sposób niekontrolowany spala smarujący go olej Rozbieganego silnika nie da się normalnie wyłączyć Powodem tej awarii są zwykle zaniedbania eksploatacyjne i ignorowanie objawów zużycia turbosprężarki Na właściwą reakcję mamy dosłownie sekundy – im dłużej trwa to tzw. rozbieganie, tym mniejsze szanse na uratowanie silnika

You might be interested:  Ile Trzeba Mieć Lat Żeby Zarejestrować Na Siebie Samochód?

Nigdy więcej nie kupię diesla – to jedna z najczęstszych reakcji kierowców, którzy przeżyli “rozbieganie silnika” w swoim aucie. To oczywiście przesada, bo nie każdy diesel jest skazany na tak dramatyczny koniec, ale rzeczywiście, to awaria, która u niejednego może doprowadzić do ataku paniki.

Praktycznie bez ostrzeżenia w czasie jazdy auto zaczyna przyspieszać, a po wrzuceniu na luz silnik w sposób zupełnie niekontrolowany nabiera obrotów. Niemal natychmiast pojawia się mnóstwo gryzącego dymu, a wyjęcie kluczyka ze stacyjki wcale nie powoduje, że silnik gaśnie. Jak do tego dochodzi? Tzw. rozbieganie to awaria typowa dla diesli, która polega na tym, że silnik zaczyna w znacznych ilościach spalać smarujący go olej.

Silnik diesla nie bez powodu nazywany jest też silnikiem o zapłonie samoczynnym – nie ma w nim układu zapłonowego, a do zapalenia mieszanki paliwowo powietrznej dochodzi na skutek ciśnienia panującego w komorach spalania. Tyle że w ten sposób zapalić się może nie tylko olej napędowy, ale też ten, którego zadaniem jest smarowanie silnika.

 1. Nie chodzi tu jednak o olej przedostający się np.
 2. Przez pierścienie tłokowe do komór spalania, ale o ten dostający się do cylindrów przez układ dolotowy.
 3. Skąd olej w dolocie? Najczęściej bezpośrednią przyczyną rozbiegania silnika jest niesprawność turbosprężarki, której uszczelnienia zaczynają przepuszczać smarujący ją olej.

Oczywiście, swoją cegiełkę może do tego dodać też nadmiar oleju przedostający się przez odmę olejową zużytego silnika. Foto: Auto Świat Turbosprężarka Kiedy silnik zassie olej, obroty gwałtownie wzrastają, nawet w sytuacji kiedy kierowca zdejmie nogę z gazu, a nawet wyjmie kluczyk ze stacyjki. Problem polega na tym, że to proces, który sam się do pewnego stopnia napędza – im więcej oleju w dolocie, tym wyższe obroty silnika.

Im wyższe obroty silnika, tym wyższe ciśnienie w układzie smarowania i tym więcej oleju (póki jeszcze jest olej w misce olejowej) trafia do pracującego na coraz wyższych obrotach silnika. Z każdą sekundą takiej pracy rośnie temperatura silnika, a jednocześnie pogarsza się smarowanie – a to zabójcza kombinacja, która po chwili niemal nieuchronnie prowadzi do zatarcia silnika, a czasem nawet do jego rozerwania, kiedy “korobowody” wybiją dziury w bloku.

Często żar, który temu towarzyszy powoduje też, że w komorze silnika pojawia się ogień, który obejmuje resztę auta. Najlepszym sposobem na zatrzymanie rozbieganego silnika zanim dojdzie do jego całkowitego zniszczenia jest “zduszenie” go. Można spróbować wbić jak najwyższy bieg i puścić sprzęgło przy jednocześnie wciśniętym hamulcu.

 1. Oczywiście, jest ryzyko, że takiej próby nie przetrwają sprzęgło, dwumasowe koło zamachowe czy skrzynia biegów – ale tak naprawdę w takiej sytuacji właściciel auta i tak ma niewiele do stracenia, więc warto zaryzykować.
 2. Niestety, ta metoda działa tylko przy skrzyniach manualnych.
 3. Olejna metoda, która powinna w teorii zatrzymać “rozbieganego diesla” to zatkanie dopływu powietrza do silnika – bo przecież silnik do pracy potrzebuje i paliwa i tlenu zawartego w powietrzu.

Niestety, o ile w przypadku wielu starszych diesli dało się czasem jakoś zatkać dolot powietrza, to w nowszych konstrukcjach, z rozbudowanymi i trudno dostępnymi kolektorami wykonanymi z plastiku jest to niemal niewykonalne – podciśnienie jest tak duże, że silnik i tak powietrze zassie.

 1. Wpychanie do dolotu szmat czy innych przedmiotów też nie pomoże – silnik prawdopodobnie je po prostu wciągnie.
 2. Tego typu eksperymenty są też ryzykowne z innego powodu – generalnie zaglądanie pod maskę “rozbieganego diesla” jest niebezpieczne, bo pracujący w skrajnych warunkach silnik może eksplodować, jest też ryzyko, że z dużym impetem będą odpadały fragmenty jego osprzętu.

Jak unikać rozbiegania silnika? Przede wszystkim należy dbać o kondycję turbosprężarki – stosować oleje wysokiej jakości, regularnie je wymieniać i reagować natychmiast, kiedy pojawią się objawy zużycia, czyli m.in. widoczne wycieki oleju, dymienie z wydechu czy zmieniony odgłos pracy. Foto: Auto Świat Olej w dolocie i intercoolerze źle świadczy o kondycji turbosprężarki Warto też uważnie przyglądać się wężom doprowadzającym do silnika powietrze – jeśli na połączeniach widać tłuste zapocenia, to jest to sygnał ostrzegawczy. Wyeksploatowanie silnika powodujące znaczne przedmuchy gazów spalinowych wymieszanych z olejem też może się przyczyniać do wystąpienia tej niezwykle groźnej usterki.

Czy immobilizer może zgasić silnik podczas jazdy?

czy immo może zatrzymać samochód podczas jazdy? Wykryto adblocka.: Forum wyświetla subtelne reklamy, prosimy o rozważnie wyłączenia ich blokowania i dopisania nas do listy wyjątków. Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką Moderatorzy:,,,,,, Nowicjusz Posty: Rejestracja: pt gru 16, 2016 00:21 autor: » pt sty 26, 2018 14:01 Witam w mojej trójce ostatnio zaczęły się problemy najprawdopodobniej z immobilizerem. Auto normalnie lekko zapala a po sekundzie gaśnie, bez względu czy na wolnych obrotach czy przegazowany, zawsze gaśnie.

 1. A po jakimś czasie (5 godzin, 15 minut, różnie) samochód zmienia zdanie i problemy mijają.
 2. Jeśli jest to problem z immobilizerem to czy silnik może zgasnąć również w czasie jazdy? Akurat jutro chcę gdzieś jechać i zastanawiam się czy jechać samochodem czy pociągiem.
 3. Siedzenie w samochodze na parkingu i czekanie aż zapali nie jest dla mnie problemem (w razie czego mam lawetę w ubezpieczeniu) ale nie chciałbym żeby silnik nagle mi zgasł na zakręcie.
You might be interested:  Ile Waży Samochód Ciężarowy Z Naczepą?

Forum Master Posty: Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07 Lokalizacja: Wrocław Auto: Leon 5F Xperience Silnik: CZCA autor: » ndz sty 28, 2018 12:16 Ni huhu. Ze względów bezpieczeństwa usterka immobilisera nie powinna gasić silnika w czasie jazdy. Nowicjusz Posty: Rejestracja: pt gru 16, 2016 00:21 autor: » pn sty 29, 2018 19:25 Garrison pisze: Ni huhu. Ze względów bezpieczeństwa usterka immobilisera nie powinna gasić silnika w czasie jazdy. nie powinna, nawet jest taki przepis w UE że brak takiego radiowego bezprzewodowego kluczyka nie może zatrzymać uruchomionego samochodu Garrison ale Ty wiesz że w golfie trójce tak jest czy tylko zgadujesz? mogłem zrobić taki test żeby wyciągnąć pastylkę z kluczyka, położyć na kierownicy, odpalić a potem zobaczyć czy zgaśnie jak ją odsunę ale wtedy o tym nie pomyślałem, a teraz samochód już jest u mechanika Forum Master Posty: Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07 Lokalizacja: Wrocław Auto: Leon 5F Xperience Silnik: CZCA autor: » pn sty 29, 2018 23:17 danski88 pisze: Garrison pisze: Ni huhu. Ze względów bezpieczeństwa usterka immobilisera nie powinna gasić silnika w czasie jazdy.

nie powinna, nawet jest taki przepis w UE że brak takiego radiowego bezprzewodowego kluczyka nie może zatrzymać uruchomionego samochodu Garrison ale Ty wiesz że w golfie trójce tak jest czy tylko zgadujesz? mogłem zrobić taki test żeby wyciągnąć pastylkę z kluczyka, położyć na kierownicy, odpalić a potem zobaczyć czy zgaśnie jak ją odsunę ale wtedy o tym nie pomyślałem, a teraz samochód już jest u mechanika Jakbym miał immo w trójce, która jest w rodzinie, to bym sprawdził.

Obudziłeś we mnie wątpliwości Forumowy spamer 🙂 Posty: Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46 Lokalizacja: Łódź Kontakt: autor: » wt sty 30, 2018 08:44 Spokojnie mozesz jechac.nie zgasnie. Po zapaleniu auta mozesz wyrzucic kluczyk z immo przez okno i dalej bedziesz jechal. Malo tego nawet jak Ci zgasnie to jezeli b.szybko go odpalisz to pojedziesz dalej;).

Jak zgasic silnik w samochodzie?

Jak zgasić rozbiegany silnik? Czy w ogóle się da? – Gdy pojawi się efekt rozbiegania silnika, może wyciągnąć kluczyk ze stacyjki, a diesel i tak. nie zareaguje! Proces spalania oleju odbywa się bowiem poza kontrolą sterownika. Czy coś się da zatem zrobić? Aby zgasić rozbiegany silnik trzeba spróbować go zdławić.

 1. W tym celu wrzuca się najwyższy bieg, wciska hamulec i puszcza sprzęgło.
 2. Wszystko musi się jednak odbywać w czasie jazdy! Jeżeli uda się w ten sposób zgasić diesla, pod żadnym pozorem nie można go ponownie uruchomić.
 3. Ze sposobu na zdławienie rozbieganego diesla nie mogą skorzystać właściciele samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź » Kodeks kierowcy. Zmiany 2022. Mandaty. Punkty karne. Znaki drogowe Tylko teraz Czy ten artykuł był przydatny? Dziękujemy za powiadomienie Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić. © Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. : Jak zgasić rozbiegany silnik? Nie jest łatwo, ale się da!

Jak zostawić samochód z włączonym silnikiem?

Przed puszczeniem sprzęgła, ustaw dźwignię zmiany biegów w położeniu neutralnym, czyli potocznie mówiąc wrzuć na luz. Wtedy nawet jak wyjdziesz z auta, silnik będzie cały czas pracował. Przed puszczeniem sprzęgła, ustaw dźwignię zmiany biegów w położeniu neutralnym, czyli potocznie mówiąc wrzuć na luz.

Jak zgasic samochód manualny?

Jak odpalić manuala, a jak samochód z automatyczną skrzynią biegów? – W pojazdach z manualną skrzynią należy upewnić się, że mamy wybraną „jedynkę”, następnie wcisnąć sprzęgło i przekręcić kluczyk do pozycji trzeciej, a następnie go puścić. W przypadku automatycznej skrzyni biegów postępujemy podobnie, musimy jedynie pamiętać o ustawieniu pozycji N lub P.

Related Post