Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Gdzie Jechać Po Samochód Do Niemiec?

Gdzie Jechać Po Samochód Do Niemiec?

0 Comments

Gdzie Jechać Po Samochód Do Niemiec
Gdzie kupić używane auto w Niemczech? W serwisach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi:

 • Mobile.de.
 • Auto.de.
 • Autoscout24.de.
 • Automobile.de.
 • Autobing.de.
 • 1a-automarkt.de.
 • autobild.de.

Z jakiego kraju warto sprowadzić samochód?

Niezmiennie najpopularniejszym kierunkiem są Niemcy, skąd pochodzi ponad połowa wszystkich importowanych samochodów. Sprowadzenie samochodu z Niemiec jest też najkorzystniejsze cenowo, ale trzeba przy tym wyjątkowo uważać na oszustów.

Czy opłaca się ściągać samochody z Niemiec?

Czy warto jechać po nowe auto do Niemiec? 12 lip 21 12:51 Ceny wielu nowych samochodów, zwłaszcza tych z górnej półki, są w Niemczech niższe od kilku do kilkudziesięciu tys. zł. W przypadku tańszych samochodów nie ma reguły – jedne są w Niemczech nieco tańsze, inne trochę albo. dużo droższe. Czy warto, zamiast kupować nowy samochód w polskim salonie, pojechać po niego do Niemiec? Foto: Nobile Motors / Mercedes-Benz Salon Mercedesa

Jednym z czynników wpływających na ceny nowych samochodów są podatki – w Polsce wyjątkowo wysokie na samochody spalinowe z dużymi silnikami i niskie na pojazdy z napędem hybrydowym W niemieckich salonach na niższe niż w Polsce ceny mogą liczyć nabywcy modeli klasy premium W przypadku wielu marek oferta salonów polskich i niemieckich nie jest do końca porównywalna – różne są poziomy wyposażenia aut i nazwy wersji

Luksusowe samochody są w Niemczech tańsze niż w Polsce o kilkanaście tys. zł i więcej – donosi Money.pl. Przykładowo Mercedes GLE Coupe 400d 4Matic jest w Niemczech tańszy niż w Polsce o 25 tys. zł, a BMW serii 8 – o ponad 19 tysięcy zł. Tańsza w Niemczech jest też Tesla model 3 (o 9 tys.

 • Zł). Różnice w cenach – na plus i na minus – dotyczą tak naprawdę większości modeli.
 • Może zatem warto, przed decyzją o kupnie auta w polskim salonie, sprawdzić ceny w salonach za granicą? Łatwo zauważyć, że największe różnice w cenach pomiędzy polskimi i niemieckimi salonami dotyczą samochód marek premium wyposażonych w silniki o dużych pojemnościach.

Tajemnica tkwi w. podatkach. Polska akcyza na samochody z silnikami pow.2000 ccm wynosi 18,6 proc. – to wyjątkowo dużo. To jednocześnie odpowiedź na pytanie, dlaczego niektórzy przedsiębiorcy decydują się jeździć po Polsce samochodami zarejestrowanymi w Niemczech czy w Czechach – w specyficznej sytuacji można w ten sposób nieco zaoszczędzić.

Gdybyśmy jednak samochód zamierzali kupić w Niemczech i zarejestrować w Polsce, zapłaty akcyzy nie unikniemy. I nagle może zrobić się drożej. Serwis Money.pl zauważa, że małe, najtańsze Renault Clio w Polsce kupimy za 57,9 tys. zł, a w Niemczech zapłacimy za nie aż 64 tys. zł. Tego rodzaju różnice w cenach na plus i na minus (gdy bierzemy pod uwagę najtańsze wersje samochodów) dotyczą zdecydowanej większości marek i modeli, ale.

to nie jest takie proste. Owszem, zdarzają się realne różnice w cenach, ale. W większości przypadków cenniki polskie od cenników tych samych modeli samochodów oferowanych za granicą różnią się nie tylko kwotami wyrażonymi w różnych walutach, lecz także inne są nazwy wersji samochodów, nie całkiem porównywalne są też listy wyposażenia.

 • Dilerzy, w zależności od sytuacji na danym rynku, albo walczą o klienta niską ceną (wtedy najtańsza wersja samochodu musi być pozbawiona drogich elementów wyposażenia), albo właśnie oferują dobre wyposażenie standardowe – i robi się drożej.
 • Mało tego: niektóre elementy wyposażenia mogą być na niektórych rynkach w ogóle niedostępne – a to też ma wpływ na cenę samochodu.

W każdym razie ilekroć wydaje nam się, że “Niemcy mają taniej”, warto przestudiować dokładnie listę wyposażenia: wbrew pozorom bowiem polscy klienci kupują samochody “na bogato” i podstawowe wyposażenie wielu modeli obejmuje to, za co w Niemczech trzeba dopłacić.

You might be interested:  Co Zrobić Żeby Samochód Szybciej Się Nagrzewał?

Weźmy popularny w Polsce model – Toyotę Corollę kombi z mocniejszym napędem hybrydowym. Polskie i niemieckie cenniki Toyoty nie są takie same, ale znajdujemy w nich podobne wersje tego samochodu – np. Trek. W Niemczech za Corollę kombi Trek z napędem hybrydowym 184 KM trzeba zapłacić od 32 880 euro – przeliczając według kursu 1 euro = 4,56 zł, wychodzi nam 149,932 zł – prawie 150 tysięcy złotych! W Polsce ten sam samochód kosztuje 132 900 zł, a różnice urosną w miarę domawiania opcji.

Choćby lakier perłowy – w Niemczech kosztuje 990 euro – czyli 4514 zł, a w Polsce za “perłę” dopłacimy 3500 zł. To gdzie jest taniej? Najlepsze jednak jest to, że porównywanie cenników ma ograniczony sens, ponieważ cennik mówi jedynie o przybliżonej cenie samochodu.

 • Po pierwsze, choć kupujemy auto nowe, w salonie możemy się targować o jego cenę zupełnie jak na bazarze.
 • Po drugie, rabaty na niektóre modele przyznawane są automatycznie – każdy klient, który przychodzi do salonu, dostaje rabat.
 • Polityka rabatowa producentów znakomicie zaciemnia sytuację: można dostać rabat producenta (np.5 proc.) i rabat dilera (np.2 proc.) i te rabaty się łączą.

Jeśli pojawia się wyprzedaż rocznikowa, rabat producenta rośnie. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na rabat flotowy (np.8 proc.) i dilerski, a gdy pojawia się wyprzedaż – część rabatu flotowego łączy się z częścią rabatu sezonowego i upust rośnie o kolejne 2-3 proc.

Na podobne auta jeden producent daje 15 proc., rabatu, a inny – 23 proc. Dochodzą gratisy: klient indywidualny płaci więcej, ale może np. za 200 zł kupić komplet kół zimowych, natomiast klient flotowy na taką ofertę dodatkową nie może liczyć. Ten sam producent, który na jeden model daje 15 proc. rabatu bez proszenia, na inny model może zaoferować zniżkę tylko 2 proc.

Słowem: ile kosztuje nowy samochód, dowiesz się, gdy zapytasz dilera o ofertę. Cennik mówi tylko część prawdy. Nie zapominajmy przy tym, że klienci polski i niemiecki mogą liczyć na inne rabaty, które zmieniają się też w zależności od dostępności aut na rynku – tego wszystkiego się nie da porównać! Pamiętaj, że kupując za granicą auto na eksport, możesz uniknąć części lokalnego opodatkowania, ale potem, aby zarejestrować samochód w Polsce, zapłacisz polską akcyzę.

 1. Optymalizacją tego rodzaju zakupów zajmują się wyspecjalizowane kancelarie prawne, niemniej w przypadku pojedynczych aut jest to zazwyczaj po prostu nieopłacalne.
 2. Zresztą, czego dowiemy się najczęściej już po starannym porównaniu cenników, auta w Niemczech są po prostu droższe niż w Polsce, co nie dotyczy jedynie najdroższych samochodów klasy premium.

Ale to już wspomniana wcześniej kwestia podatków, które polscy nabywcy takich pojazdów muszą zapłacić bez względu na to, gdzie kupują samochód. : Czy warto jechać po nowe auto do Niemiec?

Co opłaca się sprowadzać z Polski do Niemiec?

Kosmetyki – Tuż obok chemii, ogromnym zainteresowaniem cieszą się niemieckie kosmetyki. Są one nie tylko tańsze niż w Polsce, ale też o wiele lepszej jakości. Dzięki temu kosmetyki również stanowią produkt, który warto importować z Niemiec, a następnie sprzedawać w swoim sklepie.

Inne niemieckie produkty, które również cieszą się powodzeniem w Polsce, w związku z czym warto je importować, to także słodycze. Bardzo często zdarza się, że za granicą możemy dostać produkty spożywcze, których nie ma w Polsce. Słodycze z Zachodu są jednym z produktów, które Polacy przywożą do swojego kraju najczęściej.

Wśród niektórych panuje przekonanie, że niemieckie słodycze są smaczniejsze, a także wykonane z wyższej jakości składników. Czy faktycznie tak jest — trudno zweryfikować, natomiast nie sposób zaprzeczyć, że produkty te cieszą się dużym uznaniem.

Ile można zarobić na samochodzie z Niemiec?

Ile handlarz zarabia na samochodzie? – Ile? Oczywiście, że jak najwięcej. Może wynieść 10 – 20% wartości auta. Oczywiście, jeśli uda się samochód sprzedać. Im droższe auto i im niższy koszt przygotowania go do sprzedaży, tym zarobek może być większy. Handlarze doskonale wiedzą, że są samochody, które uda się sprzedać niemal zawsze.

You might be interested:  Ktoś Porysował Mi Samochód Co Zrobić?

Koszt wyjazdu po auto do Niemiec albo innego kraju w UE. Prowizja dla serwisu aukcyjnego, który sprzedaje używane, uszkodzone auta, albo prowizja dla „znajomego”, który pozyskuje samochody za granicą. Koszt pobytu za granicą – wyżywienie, noclegi, paliwo. Koszt dokumentów wywozowych dla samochodów. Koszt transportu do Polski. Koszt przygotowania aut do sprzedaży – naprawy blacharsko – lakiernicze, naprawy mechaniczne, wymiana uszkodzonych (odpalonych) elementów układów bezpieczeństwa w samochodach powypadkowych, chemia motoryzacyjna, części, koszt naprawy w warsztacie. Odświeżenie lakieru – polerowanie, woskowanie. Pranie tapicerki. Opłata za ogłoszenia w serwisach motoryzacyjnych. W przypadku droższych aut, możliwe dodatkowe wynagrodzenie dla fotografa. Zapłata „usługodawcy” za korektę przebiegu. Zakup książki serwisowej, przygotowanie nowej historii serwisowej auta. Uzupełnienie poziomy płynów eksploatacyjnych – koniecznych do jazdy (przede wszystkim paliwo). Marża handlarza.

Jak widać, elementów składowych jest bardzo wiele. A polski klient chce kupić auto dobrze wyposażone, z niskim przebiegiem, serwisowane i przede wszystkim, tanie. Dlatego handlarz musi je pozyskać jak najtaniej i jak najtaniej przygotować je do sprzedaży. I dlatego zakup używanego auta w Polsce obarczony jest tak dużym ryzykiem.

Gdzie są najtańsze samochody używane w Europie?

Gdzie są najtańsze używane samochody? Jeden kraj w Europie wyróżnia się niskimi cenami Gdzie kupić najtańszy używany samochód? Okazuje się, że jest kraj w Europie, w którym koszty zakupu auta są zdecydowanie niższe, niż w innych a rynek aut używanych bardzo rozwinięty.

Znacie go na pewno. Według raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w grudniu 2021 roku mediana ceny samochodu używanego w Polsce wynosiła 23.900 złotych. W tym samym okresie mediana auta z drugiej ręki na Węgrzech wynosiła 28.470 złotych, w Czechach 32.400 złotych, a na Słowacji 31.710 złotych.

Zobacz: „Polski rynek samochodów używanych charakteryzuje się najniższymi cenami wśród krajów Grupy Wyszehradzkiej. Kluczowym powodem jest niestety wyższa mediana wieku, która w grudniu 2021 roku wyniosła ponad 12 lat, a więc aż o dwa lata więcej niż mediana w Czechach i na Słowacji.

 • Ponadto, duże znaczenie ma także siła nabywcza społeczeństwa.
 • Przykładowo w Czechach średnie miesięczne wynagrodzenie jest wyższe i wynosiło ponad 6.600 złotych w 2021 roku, a w Polsce ponad 5.900 złotych.
 • To spora różnica, która pozwala na zakup młodszych i nowocześniejszych aut” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Okazuje się więc, że najtańszym rynkiem aut używanych jest Polska. Według danych AAA AUTO, największego operatora sieci autocentrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej, najdroższe samochody używane są na Słowacji i w Czechach, a najtańsze na Węgrzech i w Polsce.

Zobacz: Grudzień był miesiącem o najwyższej medianie ceny na rynku aut używanych w całym 2021 roku. Według miesięcznego raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w grudniu 2021 roku w Polsce pojawiło się 182.187 ofert sprzedaży samochodów używanych, co oznacza spadek w stosunku do listopada 2021 roku o 18.654 aut.

Natomiast mediana ceny aut używanych wyniosła rekordowe 23.900 zł! To kwota o 1.400 zł wyższa niż w listopadzie 2021 roku. Rynek wtórny w Polsce jest bardzo rozwinięty i dzięki temu osiągane ceny są bardzo niskie. Niestety za tym idzie duże ryzyko zakupu, wiele aut jest kupowanych z Zachodu mocno rozbitych i byle jak, tanio, naprawianych aby sprzedaż z dużym zyskiem.

Jak nazywa się niemieckie otomoto?

Niemieckie strony internetowe – sprzedaż aut używanych Osoby poszukujące używanych pojazdów z zagranicy na pewno posiłkują się stronami niemieckich platform sprzedażowych. Oto kilka z tych, na które warto zajrzeć. Nasi zachodni sąsiedzi od lat są największym rynkiem motoryzacyjnym w Europie i jednocześnie największym dostawcą aut do Polski. Rocznie sprzedaje się tam ok.3 mln nowych aut i jeszcze więcej używanych. Na rynku wtórnym, tylko w 2018 roku, dokonano tam transakcji na kwotę blisko 85 miliardów euro.

 • Sporo aut zmieniło właściciela dzięki popularnym stronom ogłoszeniowym.
 • Z dwóch największych korzystają chętnie także Polacy, zwłaszcza że posiadają one polskojęzyczne wersje.
 • Największe i najpopularniejsze witryny to oczywiście Autoscout24.de oraz Mobile.de,
 • To wirtualne giełdy samochodowe, które łącznie posiadają ok.4 mln ofert od dealerów i osób prywatnych, nie tylko z Niemiec, ale z całej Europy.
You might be interested:  Co Zrobić Gdy Samochód Odpala I Gaśnie?

Autoscout24.de chwali się liczbą ok.2,5 mln ogłoszeń, a na Mobile.de znajdziemy aktualnie ponad 1,5 mln anonsów. Nawigację w milionach propozycji ułatwia tłumaczenie na większość europejskich języków, w tym polski. Obie witryny posiadają rozbudowane filtry, dzięki czemu zapewniają większą precyzję wyszukiwania. Menu w Mobile.de dzieli na przykład hybrydowe układy napędowe na spalinowo-elektryczne oraz diesel/elektryczny. Niby szczegół, ale jeśli szukamy konkretnego modelu i specyfikacji, to nie tracimy czasu na oglądanie setek zupełnie nieprzydatnych ofert.

 • Rozbudowane menu wyszukiwarek, obok popularności, zasięgu i liczby ogłoszeń, stanowi główny atut tych dwóch witryn.
 • Wchodząc w filtry szczegółowe, możemy także określić nawet do 150 pojedynczych kryteriów, wliczając w to normę emisji zanieczyszczeń, fakt posiadania filtra cząstek stałych czy informację, ilu właścicieli miał konkretny pojazd.

Przeważnie niemieckie strony z ogłoszeniami pojazdów oferują osobom prywatnym nieodpłatne wstawienie anonsów, limitując tylko maksymalną liczbę wstawianych zdjęć. Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą pojazdów płacą za wstawianie ofert. Inną witryną z ogłoszeniami samochodów jest Auto.de, “Polując” na auto w Niemczech warto także zajrzeć na stronę Wirkaufendeinauto.de, Są tam oferty od osób, które nie chcą mieć do czynienia z handlarzami, Wystawiając auto, można jednocześnie dokonać profesjonalnej wyceny online, a potem umówić spotkanie z przedstawicielem firmy, która go odkupi.

Wiele interesujących, ale lokalnych ofert znajdziecie także na często odwiedzanym – niemieckim Ebay-u, Dużą popularnością za Odrą cieszy się także platforma sprzedażowa – Quoka.de (przypomina odpowiednik polskiego olx.pl ), która ma bardzo uproszczoną procedurę dodawania i zamieszczania ogłoszeń. Zdaniem twórców strony wystarczą cztery kliknięcia, by dodać ogłoszenie.

Kto szuka pojazdu, ale ma ograniczony czas na śledzenie wszystkich ofert, ten powinien skorzystać z porównywarki niemieckich stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Na Gebrauchtwagen.de znajdą się ogłoszenia z największych partnerskich stron oraz pełne informacje na temat marek i modeli oferowanych w Europie. Bez względu na to, na którym serwisie wyszukuje się wymarzonego pojazdu, należy zachować czujność i zdrowy rozsądek. Im większy wybór, tym większe ryzyko, że trafi się na tzw. minę. Na niemieckim rynku także nie brakuje oszustów i mało prawdomównych sprzedawców.

Jeśli oferta wydaje się zbyt piękna, niż w rzeczywistości, to zapewne nią nie jest. Powinno się pamiętać również, że nowe samochody w Niemczech są droższe, niż w polskich salonach. To samo tyczy się używanych pojazdów z małym przebiegiem i bezwypadkową historią. Fakt, że auto oferowane nad Wisłą, a wcześniej przywiezione znad Odry, ma bardzo atrakcyjną cenę, powinien nam dać do myślenia.

: Niemieckie strony internetowe – sprzedaż aut używanych

Co to jest TUV w Niemczech?

TÜV Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego kontrola techniczna

Jak kupić auto bezpośrednio od Niemca?

Samochód z Niemiec można kupić, zarówno korzystając z usług polskiego pośrednika, jak i samodzielnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup wymarzonego auta na własną rękę, najprościej poszukać go na niemieckich serwisach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi z polską wersją językową. Należą do nich Mobile.de i Autoscout24.de.

Jak najszybciej dojechac do Niemiec?

Samolotem do Niemiec dolecisz najszybciej, ale oczywiście ma to też swoją cenę. Tanie loty Wizzair (Gdańsk – Hamburg), czy Ryanair (Katowice – Hamburg, Berlin – Rzeszów, Berlin – Kraków, i wiele wiele innych) często oferują bilety w konkurencyjnych cenach.

Related Post