Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Do Sprzedaży?

Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Do Sprzedaży?

0 Comments

Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Do Sprzedaży
Gdzie najlepiej sprzedać / kupić używany samochód? Giełda samochodowa, Internet czy ogłoszenie prasowe? Gdzie najlepiej sprzedać lub kupić używany samochód? Który z „kanałów” dystrybucji będzie najefektywniejszy? Kupujemy auto, po pewnym czasie chcemy wymienić wysłużony model na nowszy i szukamy kolejnego właściciela dla pojazdu, który służył nam przez ostatnie lata.

 1. A w tym czasie już rozglądamy się za innym samochodem.
 2. I tak w kółko – ten schemat powtarza się mniej lub bardziej regularnie.
 3. Niektórzy kierowcy zmieniają auto co kilka-kilkanaście lat, ale są i tacy, którzy przez całą tę procedurę przechodzą znacznie częściej.
 4. A jaki „kanał” dystrybucji wybrać? Jak najlepiej sprzedać lub kupić używany samochód? Wiele zależy od tego, ile mamy czasu oraz ile chcemy wydać / zarobić.

Kiedy już zapadnie decyzja o wystawieniu auta na sprzedaż, sposobów na zbycie pojazdu jest wiele. Na wstępie warto więc postawić sobie pytanie: czy mamy czas sami zająć się promocją naszej oferty i samą sprzedażą? Jeśli jesteśmy zbyt zapracowani i nie mamy fizycznej możliwości tej sprawy na bieżąco monitorować, możemy oddać auto do komisu samochodowego lub sprzedać je do auto-skupu.

 1. Okosów” jednak się nie spodziewajmy – w obu przypadkach kwota, jaką możemy zarobić na sprzedaży, będzie prawdopodobnie znacznie niższa niż faktyczna wartość rynkowa pojazdu, a już na pewno niższa niż nasze oczekiwania.
 2. Handlarz na pewno nie zapłaci nam zbyt wiele, niemniej dla osób, które chcą szybko pozbyć się auta, jest to rozwiązanie warte rozpatrzenia: oddajemy pojazd, odbieramy pieniądze i problem z głowy.

Niemniej, gdy wiemy, że auto jest w dobrym stanie i możemy zażyczyć sobie za nie dużo wyższej kwoty, a przy tym nie zależy nam zbytnio na czasie, bo nie musimy mieć pieniędzy „na już”, lepiej zrezygnujmy z możliwości sprzedaży samochodu w auto-skupie albo z oddania go do komisu.

 1. Podobnie jest w sytuacji, gdy chcemy kupić samochód.
 2. W komisie zapłacimy więcej niż kupując bezpośrednio od właściciela pojazdu, ponieważ handlarz do ceny wystawionego pojazdu doliczy sobie swój zarobek.
 3. Gdzie zatem najlepiej szukać, by trafić na okazję? Ogłoszenia w Internecie W ostatnim czasie najskuteczniejsze zdają się być ogłoszenia internetowe, zamieszczane zarówno na portalach motoryzacyjnych, w lokalnych serwisach, jak i na forach, zwłaszcza skupiających miłośników danej marki samochodu.

Ogłoszenia w sieci docierają chyba do najszerszej grupy osób. Jeśli ktoś nawet sam nie ma komputera, tabletu czy smartfona, to na pewno ma go jego brat, siostra, wujek, ciotka, syn, córka, wnuczek, albo kumpel czy najbliższy sąsiad. Dlatego przez Internet najlepiej odnaleźć interesujący nas samochód lub dotrzeć do potencjalnego kupca.

 • Dla sprzedających jest to także najtańsza forma ogłaszania się – publikować ogłoszenia można zupełnie za darmo albo za stosunkowo niewielką kwotę.
 • Dużym „plusem” jest sama długość ogłoszenia – Internet daje nam możliwość zamieszczenia bardzo szczegółowych opisów, opatrzonych kilkoma zdjęciami w dobrej jakości.

Na portalach ogłoszenia umieszcza się zwykle za pomocą prostego w obsłudze formularza, jednak do treści ogłoszenia warto się przyłożyć i dokładnie wszystko opisać. Jeśli coś pominiemy, ktoś może uznać to za nasze celowe działanie i chęć ukrycia wad samochodu.

 1. W ten sposób wzbudzilibyśmy tylko podejrzenia wśród kupujących.
 2. Co w takim razie powinniśmy zawrzeć w ogłoszeniu? Wspomnijmy którym jesteśmy właścicielem, kiedy nabyliśmy pojazd, jakie dokumenty mamy, do kiedy ważne jest OC, do kiedy przegląd (kupujący powinien być poinformowany o wszystkich ewentualnych opłatach, jakie przyjdzie mu wykonać tuż po zakupie), co wymienialiśmy w ostatnim czasie (np.

kiedy była ostatnia wymiana oleju, kiedy robiony był rozrząd), warto wspomnieć o pracy silnika (czy chodzi równo, czy nie za głośno, czy nie pojawiają się wycieki), o hamulcach (czy dawno wymieniane były klocki, tarcze, czy działa ręczny hamulec), w jakim stanie jest zawieszenie, itd.

Parę słów warto poświęcić instalacji gazowej (o ile auto ją posiada): jaki to rodzaj instalacji, od kiedy jest zamontowana, jak często była serwisowana, jaką pojemność ma butla i gdzie jest zamontowana. Jeśli na karoserii pojawiła się rdza, lepiej o tym wspomnieć w ogłoszeniu, a także zrobić zdjęcie miejsc, które uległy korozji – dzięki temu kupujący będzie świadomy czego może się spodziewać i uniknie przyjazdu z drugiego końca Polski, by obejrzeć auto, które – jak się spodziewa – jest w „idealnym stanie”, tymczasem w rzeczywistości progów już nie ma, a klapa bagażnika „zjedzona” została do połowy przez rudą.

Warto też dopisać co dajemy „gratis” lub za dodatkową opłatą – np. opony zimowe, drugi komplet felg, radio, głośniki, itd. Kupujących będzie też interesowało wyposażenie, zatem nie zapominajmy o nim w ogłoszeniu. Koniecznie dołóżmy zdjęcia. Najlepiej zróbmy je po południu – nie radzimy fotografować w samo południe, ponieważ wtedy nie wyjdą zbyt korzystnie (dach auta będzie zbyt oświetlony, a spód zacieniony).

Popołudniowe słońce jest najlepsze do tego typu zdjęć. Z kolei jeśli ktoś umieszcza zdjęcia niewyraźne, a do tego zrobione wieczorem, może to wzbudzić podejrzenia kupującego. Kto wie, czy sprzedający nie chce w ten sposób ukryć istotnego szczegółu.? Poza tym pamiętajmy, że ważne jest nie tylko zdjęcie ogólne, ale i poszczególne detale.

Koniecznie zróbmy ujęcia z przodu, z tyłu, z perspektywy, gdy widać bok i kawałek przodu oraz tył i drugi bok, koniecznie zdjęcia wewnątrz auta – podświetloną deskę rozdzielczą, na której można dostrzec przebieg, zdjęcie przedstawiające fotele i kierownicę z boku, a także zdjęcie silnika i bagażnik.

 • Zamieszczając ofertę sprzedaży auta w Internecie, trzeba też pamiętać, że nie wystarczy „wrzucić” ogłoszenie do sieci.
 • Należy je na bieżąco kontrolować i uzupełniać: czytać komentarze, a jeśli pojawiają się pytania – udzielać odpowiedzi i uzupełniać ogłoszenie.
 • Również dla kupujących ogłoszenia internetowe są wygodne.

Bez wychodzenia z domu mogą bowiem dokonać rozeznania rynku, a nawet wstępnej selekcji. Co prawda potrzeba czasu, by przejrzeć dziesiątki, a nawet setki stron, ale jeśli uda nam się się znaleźć „perełkę”, to ten czas nie pójdzie na marne. Na wielu portalach można również zawęzić krąg poszukiwań, kierując się osobistymi kryteriami.

W wyszukiwarce możemy ustawić nie tylko miejscowość i model, ale i datę produkcji auta, rodzaj i pojemność silnika, rodzaj nadwozia, przebieg itd. Oczywiście im więcej szczegółów podał sprzedający, tym będzie nam łatwiej szukać. Jeśli chodzi o zakup auta, to część osób – zwłaszcza starszych – nie ma jednak zaufania do sprzedaży internetowej.

Owszem, jeśli chodzi o kupno pojazdu na aukcji internetowej bez obejrzenia go „na żywo”, to nie do końca jest to dobry pomysł. Stanowczo odradzamy kupno używanego samochodu bez oględzin, czy wpłacania zaliczki za auto, którego nie widzieliśmy na oczy! To, że ktoś wystawia auto na sprzedaż w Internecie, nie oznacza, że nie możemy obejrzeć go przed zakupem.

 • Wręcz przeciwnie – koniecznie powinniśmy je zobaczyć, by nie kupować „kota w worku”.
 • Jeśli jednak mówimy o poszukiwaniu auta poprzez sięganie do ogłoszeń w Internecie, to jak najbardziej warto z nich korzystać.
 • Znajdując interesujący nas model samochodu, zapoznajemy się z podanymi przez właściciela informacjami dotyczącymi historii pojazdu i jego stanu technicznego, oglądamy zamieszczone przez niego zdjęcia i – jeśli jesteśmy zainteresowani – kontaktujemy się z nim mailowo lub telefonicznie, dopytując o więcej szczegółów.

Jeśli pojazd przejdzie tę wstępną selekcję, warto umówić się na oględziny, posłuchać pracy silnika, wybrać się na jazdę próbną, a nawet zahaczyć o stację diagnostyczną. Niestety, musimy liczyć się z tym, że czasem przyjdzie nam się rozczarować od razu po przyjeździe na miejsce – nie zawsze w realu auto będzie tak atrakcyjne jak na zdjęciach i w opisie.

 • Ogłoszenia w prasie Spory zasięg mają także ogłoszenia prasowe.
 • Minusem” tej formy ogłaszania jest jednak jej koszt, a co za tym idzie – szczegółowość.
 • W związku z tym, że opłata najczęściej zależna jest od wielkości powierzchni zajmowanej przez ofertę, w rubryce „Sprzedam auto” ogłoszenia ograniczają się do podania marki i modelu auta, roku produkcji, rodzaju i pojemności silnika oraz numeru telefonu do sprzedającego.

Jedna-dwie linijki tekstu i tyle. W porównaniu do internetowych, ogłoszenia prasowe są znacznie mniej szczegółowe. Sprzedający nie zawsze może sobie też pozwolić na umieszczenie dużego i wyraźnego zdjęcia. Ostatecznie – albo fotografii nie ma wcale, albo sprowadza się ona do małej fotki przedstawiającej auto z oddali.

 1. Niemniej już sama krótka informacja o sprzedaży jest sygnałem dla kupującego, który – jeśli będzie zainteresowany – podejmie dalsze działanie, by poznać więcej szczegółów.
 2. Dla poszukujących samochodu przeglądanie ogłoszeń w prasie lokalnej jest bardzo wygodne.
 3. Na jednej stronie podane jest kilka, a czasem nawet kilkadziesiąt ofert, dlatego wystarczy „rzucić okiem” co mamy do wyboru, zaznaczyć interesujący nas model, a następnie zadzwonić do sprzedającego.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Jest Zarejestrowany?

I oczywiście – tak samo jak w przypadku ogłoszeń w Internecie, umówić się na oględziny. Wyjazd na giełdę W niedzielny poranek tętnią życiem giełdy samochodowe, choć trzeba przyznać, że obecnie ruch na nich jest znaczenie mniejszy niż kilka-kilkanaście lat temu.

 1. Niemniej nadal, jak dawniej, „koniki” stoją już kilometr przed bramą i wyłapują okazje – z daleka machają rękami, by zatrzymać samochód i oferują korzystną dla nich (a niekoniecznie już dla nas) cenę.
 2. Jeśli komuś zależy na tym, by szybko pozbyć się auta, a cena którą mu proponują jest do przyjęcia, można się skusić, chociaż jeśli uda nam się sprzedać auto po wjeździe na giełdę, tam prawdopodobnie zarobimy więcej.

Wjazd jest płatny – w niektórych miastach kosztuje nawet 40 zł. Trzeba też przyjechać dość wcześnie, by wybrać dobre miejsce – tam, gdzie przechodzić będzie najwięcej prawdopodobnych nabywców. Jeśli pojawimy się zbyt późno, może się okazać, że zostały tylko miejsca na szarym końcu albo już w ogóle nie ma gdzie zaparkować.

Zawsze liczy się pierwsze wrażenie, dlatego jadąc na giełdę warto przygotować auto, by było atrakcyjne dla klienta. Porządnie umyjmy nadwozie, nawoskujmy je, a jeśli na lakierze widoczne są drobne ryski, może warto je wypolerować? Dokładnie myjemy felgi, nabłyszczamy opony i plastik, itd. Generalny porządek trzeba też zrobić w środku – przede wszystkim opróżnić kosz, popielniczkę, odkurzyć wnętrze, czasem warto wyprać tapicerkę, dywaniki, zawiesić ładny zapach, wyczyścić bagażnik, kierownicę, umyć lewarek zmiany biegów.

Co do stanu technicznego, to jeśli auto wymaga naprawy, należy szczerze poinformować o tym potencjalnych nabywców i być gotowym na zejście z ceny. Niestety, dla nieuczciwych sprzedawców giełda to prawdziwe pole do popisu. Zamierzając kupić auto na giełdzie, musimy być zatem bardzo czujni.

Trzeba np. liczyć się z tym, że wokół nas znajdą się „podstawieni” przez sprzedawcę ludzie, którzy również będą sprawiać wrażenie jakby zamierzali kupić dane auto. A my, ponieważ też się nad tym zastanawiamy, w pośpiechu zgodzimy się na podaną cenę, nawet nie próbując się targować. Druga ważna sprawa to dokumenty, które musimy dokładnie przejrzeć, by np.

uniknąć kupna kradzionego auta. Niestety, pośpiech i tłumy ludzi wokoło nie nastrajają do spokojnego przejrzenia papierów, tymczasem powinien być to jeden z priorytetów. Pamiętajmy, że jeśli kupujemy samochód zarejestrowany w Polsce, przed zakupem obejrzyjmy jego dowód rejestracyjny (i koniecznie sprawdźmy, czy właściciel samochodu to ta sama osoba, która pojazd sprzedaje), ustalmy, czy ma ważne badanie techniczne i polisę OC.

Sprzedawca powinien nam też pokazać kartę pojazdu (chyba że w dowodzie jest adnotacja, że karta nie została wydana). Z kolei do samochodów sprowadzonych z zagranicy musi być dołączony dowód wyrejestrowania ich w kraju, skąd były sprowadzone, umowa kupna-sprzedaży bądź faktura VAT. Na giełdzie gorzej jest też ze sprawdzeniem samochodu i z jazdą próbną.

Sprzedający niechętnie wyjeżdżają poza giełdę, bo – po pierwsze tracą przez to mnóstwo czasu (przy wyjeździe są zwykle olbrzymie korki), a po drugie – jeśli nie kupimy auta, sprzedawca wraca i ponownie płaci opłatę za wjazd, przy czym na pewno nie będzie miał już tak atrakcyjnej miejscówki jak wcześniej.

 • Niewątpliwie dużym „plusem” giełdy jest jednak możliwość obejrzenia wielu samochodów w jednym miejscu, bez konieczności jeżdżenia z jednego końca kraju na drugi.
 • Często samochody sprzedawane na giełdzie możemy już wcześniej znaleźć w ogłoszeniach internetowych i np.
 • Umówić się ze sprzedawcą, że przyjedziemy na giełdę, by tam obejrzeć dany pojazd.

W wielu przypadkach jest też możliwość ogłaszania się na stronie internetowej danej giełdy, gdzie poza opisem można dodać też zdjęcia. Jest to dodatkowa opcja (oczywiście płatna), jednak dzięki niej ktoś wcześniej może natknąć się na nasz samochód w Internecie i przyjechać na giełdę tylko po to, by go obejrzeć i kupić.

 1. Najlepiej korzystać z wielu źródeł Jeśli zależy nam na sprzedaży auta, najlepiej skorzystać z kilku źródeł jednocześnie i wykorzystać każdą możliwość, by dotrzeć do jak największej grupy potencjalnych klientów.
 2. Jeśli wrzucimy jedno ogłoszenie, to marne szanse, że szybko znajdziemy kupca.
 3. Aby oferta zaistniała, trzeba nad tym nieco popracować.

Tak samo jest z szukaniem używanego auta dla siebie. Im więcej ogłoszeń w różnych źródłach przejrzymy, tym większe mamy szanse na znalezienie odpowiedniego samochodu. Rzadko kto ma przecież na tyle szczęścia, że przeczyta jedno ogłoszenie i to właśnie będzie ten „strzał w dziesiątkę”.

Gdzie najtaniej wystawić samochód na sprzedaż?

Ogłoszenia motoryzacyjne – popularne serwisy ogłoszeniowe, gdzie tanio, bezpłatnie dodać ogłoszenie moto? Zarówno dla sprzedawców indywidualnych, którzy wystawiają samochody, którymi sami przez kilka lat najpierw jeździli, jaki i dla komisów oraz handlarzy aut ważne jest, aby sprzedać pojazd z zyskiem. W ostatnich latach pojawiło się wiele serwisów ogłoszeniowych, zarówno tych ogólnopolskich, jak i krajowych. Ponadto niektóre z nich mają charakter ogólny, czyli podzielone są na wiele różnych kategorii, część natomiast jest specjalistyczna, Na jakich najlepiej wystawiać ogłoszenia? Przekonajmy się.

Obecnie do najpopularniejszych serwisów należą otomoto.pl, allegro.pl, olx.pl, sprzedajemy.pl oraz gratka.pl, Otomoto.pl jest serwisem wyłącznie motoryzacyjnym – można tam sprzedać lub kupić m.in. motocykle, samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Allegro.pl jest serwisem aukcyjnym, na którym istnieje możliwość licytacji przedmiotów oraz zakupu bezpośredniego, za określoną kwotę.

Natomiast olx.pl, sprzedajemy.pl i gratka.pl to ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe, które skupiają wokół siebie także społeczność lokalną. Za pomocą każdego z tych serwisów można sprzedać samochód lub inny pojazd silnikowy. Ile to kosztuje? I jak to zrobić? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Przeanalizujmy teraz, jak stworzyć ofertę sprzedaży samochodu lub innego pojazdu mechanicznego na każdym z tych serwisów – jakie są dostępne kategorie, co trzeba zrobić, aby wystawić ogłoszenie. Wszystkie informacje, jakie za chwilę podamy, są aktualne na dzień 25 września 2018 roku.

Allegro.pl, mimo iż jest serwisem aukcyjnym, w ramach którego przeprowadzane są wszystkie etapy sprzedaży towarów, stworzył także dział „ Ogłoszenia “, w którym można wystawiać m.in. samochody. A więc allegro.pl nie pośredniczy w procesie zakupu, umożliwia natomiast znalezienie potencjalnych kupców. Pod tym względem zatem nie różni się od pozostałych serwisów.

Można tam znaleźć kategorie: samochody osobowe, motocykle, quady, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, przyczepy, naczepy, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, wózki widłowe, autobusy, samochody zabytkowe oraz inne pojazdy i łodzie. Jednak poruszanie się po nich może stanowić niemały problem, nawet dla kogoś, który regularnie korzysta z tego serwisu.

 1. Co więcej, nie będąc zalogowanym użytkownikiem, trudno jest się dopatrzyć informacji o tym, jak wystawić ogłoszenie.
 2. Po zarejestrowaniu trzeba natomiast wybrać w panelu użytkownika dział „ wystaw przedmiot ” i dopiero wtedy można przystąpić do tworzenia oferty.
 3. W naszej ocenie, dla przeciętnego sprzedającego, który nie jest zaznajomiony z tym serwisem, cały ten proces jest nieintuicyjny,

Otomoto.pl jest motoryzacyjnym serwisem ogłoszeniowym, na którym znajdują się takie kategorie jak samochody osobowe, motocykle, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, maszyny budowlane, maszyny rolnicze oraz przyczepy. I tu jest już o wiele prościej – panel wyszukiwania na stronie głównej jest łatwy w obsłudze, a informacja o możliwości dodania ogłoszenia znajduje się w prawym głównym rogu.

 1. I co istotne, ofertę można stworzyć bez konieczności zakładania konta.
 2. Będąc w serwisie olx.pl, należy przejść do działu głównego „Motoryzacja”, gdzie znajdują się podkategorie: samochody osobowe, przyczepy i pojazdy użytkowe, motocykle i skutery, samochody dostawcze i ciężarowe oraz rolnictwo.
 3. Są też działy związane z częściami i wyposażeniem pojazdów silnikowych.
You might be interested:  Jak Sprawdzić Czy Samochód Ma Filtr Cząsteczek Stałych?

Przycisk „dodaj ogłoszenie” znajduje się w prawym, górnym rogu, lecz aby przejść do wypełniania formularza sprzedaży, trzeba najpierw założyć konto, Serwis ogłoszeniowy sprzedajemy.pl, w dziale „Motoryzacja”, uwzględnia m.in. takie podkategorie jak samochody osobowe, motocykle, skutery i quady, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, maszyny budowlane, wózki widłowe, autobusy i minibusy, przyczepy i naczepy oraz inne pojazdy i łodzie.

Informacja o możliwości dodania ogłoszenia, tak jak w poprzednich przypadkach, znajduje się w prawym, górnym rogu. Przycisk ten znajduje się tam zawsze, niezależnie od tego, czy jesteśmy na stronie głównej, czy w dziale docelowym:, Ponadto nie jest wymagane założenie konta, aby móc dodać ofertę. Podkategorie związane ze sprzedażą pojazdów na gratka.pl to samochody osobowe, motocykle, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, przyczepy i naczepy, sprzęt wodny oraz pojazdy specjalistyczne.

Przycisk „dodaj ogłoszenie” również został umieszczony w prawym, górnym rogu, trzeba jednak posiadać konto, aby móc je utworzyć. Podsumowując, wszystkie serwisy oprócz allegro.pl są intuicyjne w obsłudze, nawet dla mało zaawansowanego użytkownika. Sprzedajemy.pl i otomoto.pl nie wymagają rejestracji konta, natomiast na pozostałych serwisach trzeba to zrobić, by móc dodać ogłoszenie.

Wszędzie natomiast kategorie i podkategorie są do siebie bardzo podobne, A żeby przekonać się, ile kosztuje wystawienie pojazdu, spróbujemy dodać ofertę w działach samochody osobowe, motocykle oraz samochody dostawcze. W każdym z tych przypadków zrobimy to w najprostszy możliwy sposób. Na początku będziemy próbowali wystawić samochód osobowy.

Ile za to zapłacimy? Na allegro.pl podstawowa opłata za wystawienie ogłoszenia wynosi 25 zł na 10 dni, przy czym jeśli wcześniej zostanie zaznaczona opcja, że czas trwania oferty jest nieokreślony, opłata ta będzie automatycznie naliczana co każde 10 dni, Dodatkowo istnieją dwie opcje promowania: zwykła za 39 zł oraz Pakiet Promo za 49 zł, gdzie oprócz wyróżnienia, tytuł oferty zostanie pogrubiony, a całość podświetlona na niebiesko.

I choć na allegro.pl pobierane są prowizje od sprzedaży, w przypadku ogłoszeń wynoszą one 0%, Na otomoto.pl koszt wystawienia ogłoszenia jest bardziej skomplikowany. Na początku trzeba jednak zaznaczyć, że aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowało stworzenie oferty, trzeba sprawdzić cennik znajdujący się na stronie – informacja o tym nie jest podawana podczas dodawania ogłoszenia, jedynie po jego zatwierdzeniu.

Wtedy na wskazany adres mailowy wysyłany jest link aktywacyjny oraz dane do płatności. To, ile zapłacimy, zależy również od tego, za ile chcemy sprzedać auto i w jaki sposób dokonamy płatności, W przypadku samochodów osobowych do 5000 zł jest to koszt 32,99 zł gdy płacimy poprzez PayU oraz 54,12 zł gdy wybieramy płatność sms.

 1. Za auto o wartości 5000,01-15000 zł musimy liczyć 34,99 zł (PayU) lub 54,12 (sms), 15000,01-25000 zł: 36,99 zł (PayU) lub 61,50 zł (sms), natomiast powyżej 25000 zł zapłacimy 38,99 zł (PayU) lub 61,50 zł (sms).
 2. Dotyczy to podstawowego pakietu, umożliwiającego wystawienie ogłoszenia na 15 dni,
 3. Pozostałe opcje to 30 dni oraz ponad 30 dni, w przypadku których istnieją też dodatkowe korzyści.

To jednak jest droższe – najwięcej zapłacimy 79,99 zł (PayU) lub 137,76 zł (sms). Istnieją też dodatkowe wyróżnienia, niezależne od kategorii. Za najtańsze promowanie ogłoszenia musimy liczyć 15,99 zł, natomiast za jednorazowe podbicie oferty 9 zł. Na olx.pl dodanie pojedynczego ogłoszenia w kategorii samochody osobowe kosztuje 29,99 zł,

Dostępne są tam trzy podstawowe pakiety wyróżnień : mini za 13,19 zł, midi za 32,39 zł (cena regularna 69,59 zł) oraz maxi za 67,22 zł (cena regularna 130 zł). Różnią się między sobą ilością dni promowania na górze listy ogłoszeń oraz na stronie głównej, a także liczbą odświeżeń. Można też wyróżnić ogłoszenie na 7 dni za 14,99 zł lub na 30 dni za 25 zł, odświeżać ogłoszenie przez 7 dni za 54,60 zł lub promować przez 7 dni na stronie głównej za 50,40 zł.

Sprzedajemy.pl reklamuje się jako całkowicie darmowy serwis ogłoszeniowy, Czy tak jest w rzeczywistości? W praktyce, za wystawienie samochodu osobowego. faktycznie nic nie zapłacimy. Przynajmniej w podstawowej wersji, bo wyróżnienia są już płatne. Gdy oferta ma być wyświetlana na listach wszystkich województw i miejscowości trzeba zapłacić 36,99 zł za 7 dni, jeśli chcemy ją odświeżać przez 7 dni, musimy dodatkowo doliczyć 35,99 zł, a za oznaczenie jej etykietą „pilne” przez 7 dni – 17,99 zł. A jak jest w przypadku gratka.pl ? Tam dodaje się zawsze ogłoszenie na 31 dni, oferowane są 3 pakiety: podstawowy za 19,95 zł, standardowy za 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł) oraz premium za 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł). Dodatkowe opcje wyróżnienia zawarte są w pakiecie standardowym oraz premium.

Samochody osobowe Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 25 zł/10 dni od 32,99 zł/15 dni 29,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 13,19 zł od 17,99 zł od 39,95 zł

Podsumowując, gdzie wystawienie ogłoszenia jest najtańsze? Na sprzedajemy.pl jest to bezpłatne, natomiast na gratka.pl kosztuje 19,95 zł. W przypadku gratka.pl minusem jest to, że opcje wyróżnień nie są rozbudowane. Olx.pl plasuje się pośrodku listy, natomiast najdroższa będzie sprzedaż auta na allegro.pl oraz na otomoto.pl, gdzie oferty w podstawowej wersji widnieją w serwisie przez 10 lub 15 dni. Na allegro.pl na pewno tak – za ogłoszenie o sprzedaży motocykla zapłacimy 9 zł na 10 dni, Tak jak w poprzednim przypadku, jeśli oferta ma być widoczna przez czas nieokreślony, co 10 dni pobierana będzie nowa opłata. Natomiast opcje wyróżnień są takie same i kosztują 39 zł w podstawowej wersji oraz 49 zł w Pakiecie Promo.

 • Wiedząc już, że na otomoto.pl nie zobaczymy wyceny podczas dodawania ogłoszenia, przechodzimy od razu do cennika.
 • I tutaj miła niespodzianka – opłaty za stworzenie oferty nie są uzależnione od wartości motocykla,
 • Jeśli chcemy, aby nasze ogłoszenie widniało przez 30 dni, musimy zapłacić 19,99 zł (PayU) lub 39,36 zł (sms).

Gdy ma być widoczne przez ponad 30 dni, opłaty rosną do 29,99 zł (PayU) lub 49,20 zł (sms), wtedy oferta jest automatyczne eksportowana olx.pl i dwukrotnie jest podbijana. Istnieje jeszcze trzecia opcja – ogłoszenie dostępne w serwisie przez 45 dni za 54,99 zł (PayU) lub 98,40 zł (sms) i wtedy dodatkowo następuje eksport oferty do olx.pl, jest ona podbijana 4 razy, przez 5 dni zostaje podświetlona na liście wyników oraz przez 7 dni wyróżniona na górze listy wyników.

Dodatkowe opcje wyróżnień są takie same dla wszystkich kategorii oprócz części, a więc ich ceny zaczynają się od 15,99 zł.14,99 zł musimy zapłacić na za dodanie pojedynczego ogłoszenia w dziale motocykle na olx.pl, Pakiet promujący mini kosztuje 9,59 zł, midi 25,19 zł (cena regularna 56,79 zł), a maxi 76,30 zł (cena regularna 114,99 zł).

Oprócz tego można wyróżnić ogłoszenie przez 7 dni za 9,99 zł lub przez 30 dni za 24,99 zł. Odświeżanie oferty w pakiecie przez 7 dni jest o wartości 46,80 zł, a za 7 dni promowania na stronie głównej trzeba doliczyć 43,20 zł. Na sprzedajemy.pl ogłoszenie w podstawowej wersji jest darmowe,

 • Tak jak poprzednio, 36,99 zł należy doliczyć, jeśli oferta ma być widoczna w całej Polsce, natomiast 17,99 zł to koszt etykiety „Pilne”.
 • Dodatkowo można wybrać odświeżanie codziennie przez 7 dni za 23,99 zł, wyróżnienie przez 7 dni za 9,99 zł lub przez 30 dni za 19,99 zł.
 • Co może zaskakiwać, ceny na gratka.pl w przypadku wystawiania motocykla są takie same, co samochodu osobowego.

A jak można szybko porównać, wszystkie wcześniej omawiane serwisy oferują niższe ceny dla tej kategorii. Tak więc dla przypomnienia zaznaczymy, że pakiet podstawowy kosztuje 19,95 zł, standardowy 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł), a premium 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł).

Motocykle Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 9 zł/10 dni od 19,99 zł/30 dni 14,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 9,99 zł od 9,99 zł od 39,95 zł

Tak jak poprzednio, na sprzedajemy.pl sprzedaż motocykla może odbyć się za darmo. Ceny na gratka.pl i otomoto.pl są zbliżone, olx.pl jest nieznacznie tańszy. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że chcemy, aby nasze ogłoszenie było widoczne przez 30 dni, najdrożej wychodzi allegro.pl, gdzie za 10 dni dostępności oferty płacimy 9 zł.

Ale gdy motocykl sprzeda się w ciągu kilku dni, to właśnie tam zapłacimy najmniej ze wszystkich płatnych serwisów. Oprócz aut osobowych i motocykli, najczęściej sprzedawane są samochody dostawcze, dlatego je także weźmiemy pod uwagę w naszym teście. Na allegro.pl cena dla samochodów dostawczych jest taka sama, jak dla aut osobowych – stworzenie oferty kosztuje 25 zł za 10 dni,

Opcje wyróżnienia również są standardowe i kosztują 39 zł lub 49 zł. Warto wiedzieć, że na otomoto.pl istnieje taki sam cennik dla samochodów dostawczych, ciężarowych, rolniczych, maszyn budowlanych i przyczep. Jest on również stały, tzn. nie zależy od wartości pojazdu,

Za ofertę widoczną przez 7 dni trzeba zapłacić 32,99 zł (PayU) lub 54,12 zł (sms), 30 dni kosztuje 49,99 zł (PayU) lub 86,10 zł (sms), natomiast gdy ogłoszenie ma być dostępne przez ponad 30 dni należy uwzględnić koszt w wysokości 74,99 zł (PayU) lub 123 zł (sms). W wersji na 30 dni oraz ponad 30 dni dołączone są także dodatkowe opcje wyróżnień.

Natomiast gdy chcemy dodatkowo promować ogłoszenie, zapłacimy od 15,99 zł. Na olx.pl wystawienie dostawczaka kosztuje 29,99 zł, Gdy ofertę chcemy promować, za pakiet mini zapłacimy 7,19 zł, midi 30,59 zł (cena regularna 72,39 zł), a za maxi 101,76 (cena regularna 139,99 zł).

 1. Gdy decydujemy się na wyróżnienie przez 7 dni dopłacimy 9,99 zł, a za 30 dni 19.99 zł.
 2. Odświeżenie ogłoszenia przez 7 dni to koszt 62,40 zł, a 7 dni promowania na stronie głównej – 57,60 zł.
 3. Na sprzedajemy.pl, zgodnie z obietnicą, dodanie ogłoszenia jest bezpłatne.
 4. Natomiast koszty wyróżnień samochodów dostawczych wynoszą 36,99 zł za widoczność oferty w całej Polsce przez 7 dni, 17,99 zł za etykietę „pilne” oraz 35,99 zł na codzienne odświeżenie przez 7 dni.

Wyróżnienie przez 7 dni kosztuje 14,99 zł, natomiast przez 30 dni 26,99 zł. Na gratka.pl ceny się nie zmieniają – pakiet podstawowy kosztuje 19,95 zł, standardowy 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł), a premium 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł).

Samochody dostawcze Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 25 zł/10 dni od 32,99 zł/15 dni 29,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 9,99 zł od 14,99 zł od 39,95 zł

I w tym wypadku najtaniej wychodzi sprzedajemy.pl. Po raz pierwszy na drugim miejscu znajduje się gratka.pl, nieco drożej, ale wciąż korzystnie, wychodzi olx.pl. Najdrożej jest natomiast na otomoto.pl i allegro.pl. Jak widać po powyższym zestawieniu, najtaniej jest na sprzedajemy.pl,

Tam zawsze wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne, a koszty wyróżnień są niższe lub porównywalne z innymi serwisami. Najdrożej natomiast wychodzi otomoto.pl i allegro.pl, co równocześnie wiąże się z tym, że są to jedne z najpopularniejszych serwisów. Jeśli jednak sprzedajemy auto jako użytkownicy indywidualni, najczęściej zależy nam na oszczędnościach – wtedy lepiej decydować się na ten serwis z ofertami moto, w którym wystawienie oferty jest najtańsze.

Jest tego jeszcze jedna, dodatkowa zaleta – choć znane serwisy przyciągają większą ilość potencjalnych kupców, to jest tam też więcej ofert, a co za tym idzie – konkurencja jest większa. Trudniej jest te z zainteresować użytkowników swoim ogłoszeniem, jeśli cena pojazdu nie jest dużo niższa, niż innych modeli.

Gdzie zamieścić darmowe ogłoszenie o sprzedaży samochodu?

Zamieszczanie ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl – Jeśli chcesz wystawić ogłoszenie o sprzedaży swojego pojazdu to można szybko i wygodnie wystawić ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl. Ogłoszenia są darmowe. Każda osoba może bezpłatnie wystawić swój samochód na sprzedaż. Oprócz tego można dodać atrakcyjne zdjęcia, które zwiększą ilość potencjalnych klientów na samochód.

Czy na OLX jest prowizja od sprzedaży?

Czy w OLX są prowizje od sprzedaży? – W 2021 roku OLX wprowadziło przesyłkę OLX. W ten sposób można zrobić zakupy w sposób zbliżony, jak na allegro. Jednocześnie firma nie nałożyła w związku z tym żadnych dodatkowych prowizji na sprzedających. Oczywiście wysyłka oraz płatność OLX nie jest darmowa.

Jednocześnie koszt za skorzystanie z tej usługi jest przeniesiony na sprzedających. Oznacza to przykładowo, że jeśli Ty wystawiasz torebkę np. za 100 zł z opcją przesyłki OLX (udostępnienie tej formy zakupów nie jest konieczne), to kupujący zapłaci za nią np.109 zł. Ostateczna kwota do zapłaty zależy od wielkości paczki oraz wybranej formy dostawy.

Ponadto OLX regularnie organizuje różne promocje, które zmniejszają koszty wysyłki OLX. Natomiast Ty otrzymasz na swoje konto pełne 100 zł. Jest to z pewnością bardzo wygodna opcja dla wszystkich osób, które chcą wygodniej prowadzić i sprzedać poprzez OLX, bez konieczności podawania w wiadomościach prywatnych numeru konta.

 1. Jej największym minusem jest czas oczekiwania na pieniądze, bo kupujący ma 3 dni po odebraniu paczki na zgłoszenie zastrzeżeń.
 2. I jeśli nie zaakceptuje Twojego zamówienia wcześniej, to dopiero po 3 dniach od odebrania paczki otrzymasz zapłatę.
 3. Natomiast należy podkreślić, że nie ma żadnych dodatkowych prowizji za sprzedaż OLX.

Jedyne koszty, jakie ponosisz, to koszty związane z dodaniem oraz ewentualnym wyróżnieniem ogłoszenia. Dlatego jeśli szukasz sposobów na sprzedaż bez prowizji, to OLX jest świetnym wyborem. dodaj do ulubionych

Czy za wystawienie ogłoszenia na OLX się płaci?

W OLX możesz dodać ogłoszenie: za darmo — jeżeli w danej podkategorii jest darmowa liczba ogłoszeń (limit) do wykorzystania. Pula darmowych ogłoszeń odnawia się co 30 dni.

Jak dodać ogłoszenie za darmo na OLX?

Jeśli korzystasz z: strony internetowej OLX — kliknij przycisk Dodaj ogłoszenie — znajdziesz go w prawym, górnym rogu. aplikacji mobilnej OLX — kliknij przycisk Dodaj — znajdziesz go na dole ekranu.

Czy można jeździć z kartką sprzedam?

W Kamiennej Górze doszło do ciekawej sytuacji – mieszkaniec miasta otrzymał od miejskiego inkasenta wezwanie do zapłaty za to, że na własnym samochodzie nakleił kartkę, z informacją, że chce go sprzedać. O sprawie z opłatami za kartki na szybach samochodów informuje Radio Wrocław.

 1. Reporterzy radia opisują przypadek pana Mariusza z Kamiennej Góry, który otrzymał od miasta (a dokładnie od miejskiego inkasenta) wezwanie do uiszczenia opłaty za to, że na szybie własnego samochodu przykleił kartkę z napisem “sprzedam”,
 2. Okazuje się, że radni z Kamiennej Góry podjęli uchwałę o stawkach targowych, która nakłada opłatę w wysokości 25 zł dziennie na osoby chcące sprzedać w ten sposób samochód.

Auto z kartką może „darmowo” stać tylko na prywatnym gruncie właściciela. Jak czytamy na stronach Radia Wrocław, na razie pobrana została jedna taka opłata. Jednak jej egzekucja okazała się niezwykle skuteczna – *kartki * w mieście zniknęły z samochodów.

Dlaczego nie mogę dodać bezpłatnego ogłoszenia na OLX?

Przejdź do ustawień przeglądarki, z której korzystasz i sprawdź, czy masz włączoną obsługę języka JavaScript. Sprawdź, czy nie posiadasz włączonych wtyczek blokujących typu Adblock – jeśli tak, wyłącz je na czas dodawania ogłoszenia. Wykonaj następujące działania: Wyczyść pliki cookies (tzw.

Related Post