Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2020?

Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2020?

0 Comments

Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2020
Ogłoszenia motoryzacyjne – popularne serwisy ogłoszeniowe, gdzie tanio, bezpłatnie dodać ogłoszenie moto? Zarówno dla sprzedawców indywidualnych, którzy wystawiają samochody, którymi sami przez kilka lat najpierw jeździli, jaki i dla komisów oraz handlarzy aut ważne jest, aby sprzedać pojazd z zyskiem. W ostatnich latach pojawiło się wiele serwisów ogłoszeniowych, zarówno tych ogólnopolskich, jak i krajowych. Ponadto niektóre z nich mają charakter ogólny, czyli podzielone są na wiele różnych kategorii, część natomiast jest specjalistyczna, Na jakich najlepiej wystawiać ogłoszenia? Przekonajmy się.

 • Obecnie do najpopularniejszych serwisów należą otomoto.pl, allegro.pl, olx.pl, sprzedajemy.pl oraz gratka.pl,
 • Otomoto.pl jest serwisem wyłącznie motoryzacyjnym – można tam sprzedać lub kupić m.in.
 • Motocykle, samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe.
 • Allegro.pl jest serwisem aukcyjnym, na którym istnieje możliwość licytacji przedmiotów oraz zakupu bezpośredniego, za określoną kwotę.

Natomiast olx.pl, sprzedajemy.pl i gratka.pl to ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe, które skupiają wokół siebie także społeczność lokalną. Za pomocą każdego z tych serwisów można sprzedać samochód lub inny pojazd silnikowy. Ile to kosztuje? I jak to zrobić? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Przeanalizujmy teraz, jak stworzyć ofertę sprzedaży samochodu lub innego pojazdu mechanicznego na każdym z tych serwisów – jakie są dostępne kategorie, co trzeba zrobić, aby wystawić ogłoszenie. Wszystkie informacje, jakie za chwilę podamy, są aktualne na dzień 25 września 2018 roku.

Allegro.pl, mimo iż jest serwisem aukcyjnym, w ramach którego przeprowadzane są wszystkie etapy sprzedaży towarów, stworzył także dział „ Ogłoszenia “, w którym można wystawiać m.in. samochody. A więc allegro.pl nie pośredniczy w procesie zakupu, umożliwia natomiast znalezienie potencjalnych kupców. Pod tym względem zatem nie różni się od pozostałych serwisów.

Można tam znaleźć kategorie: samochody osobowe, motocykle, quady, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, przyczepy, naczepy, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, wózki widłowe, autobusy, samochody zabytkowe oraz inne pojazdy i łodzie. Jednak poruszanie się po nich może stanowić niemały problem, nawet dla kogoś, który regularnie korzysta z tego serwisu.

 1. Co więcej, nie będąc zalogowanym użytkownikiem, trudno jest się dopatrzyć informacji o tym, jak wystawić ogłoszenie.
 2. Po zarejestrowaniu trzeba natomiast wybrać w panelu użytkownika dział „ wystaw przedmiot ” i dopiero wtedy można przystąpić do tworzenia oferty.
 3. W naszej ocenie, dla przeciętnego sprzedającego, który nie jest zaznajomiony z tym serwisem, cały ten proces jest nieintuicyjny,

Otomoto.pl jest motoryzacyjnym serwisem ogłoszeniowym, na którym znajdują się takie kategorie jak samochody osobowe, motocykle, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, maszyny budowlane, maszyny rolnicze oraz przyczepy. I tu jest już o wiele prościej – panel wyszukiwania na stronie głównej jest łatwy w obsłudze, a informacja o możliwości dodania ogłoszenia znajduje się w prawym głównym rogu.

 1. I co istotne, ofertę można stworzyć bez konieczności zakładania konta.
 2. Będąc w serwisie olx.pl, należy przejść do działu głównego „Motoryzacja”, gdzie znajdują się podkategorie: samochody osobowe, przyczepy i pojazdy użytkowe, motocykle i skutery, samochody dostawcze i ciężarowe oraz rolnictwo.
 3. Są też działy związane z częściami i wyposażeniem pojazdów silnikowych.

Przycisk „dodaj ogłoszenie” znajduje się w prawym, górnym rogu, lecz aby przejść do wypełniania formularza sprzedaży, trzeba najpierw założyć konto, Serwis ogłoszeniowy sprzedajemy.pl, w dziale „Motoryzacja”, uwzględnia m.in. takie podkategorie jak samochody osobowe, motocykle, skutery i quady, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, maszyny budowlane, wózki widłowe, autobusy i minibusy, przyczepy i naczepy oraz inne pojazdy i łodzie.

Informacja o możliwości dodania ogłoszenia, tak jak w poprzednich przypadkach, znajduje się w prawym, górnym rogu. Przycisk ten znajduje się tam zawsze, niezależnie od tego, czy jesteśmy na stronie głównej, czy w dziale docelowym:, Ponadto nie jest wymagane założenie konta, aby móc dodać ofertę. Podkategorie związane ze sprzedażą pojazdów na gratka.pl to samochody osobowe, motocykle, samochody dostawcze, samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, przyczepy i naczepy, sprzęt wodny oraz pojazdy specjalistyczne.

Przycisk „dodaj ogłoszenie” również został umieszczony w prawym, górnym rogu, trzeba jednak posiadać konto, aby móc je utworzyć. Podsumowując, wszystkie serwisy oprócz allegro.pl są intuicyjne w obsłudze, nawet dla mało zaawansowanego użytkownika. Sprzedajemy.pl i otomoto.pl nie wymagają rejestracji konta, natomiast na pozostałych serwisach trzeba to zrobić, by móc dodać ogłoszenie.

Wszędzie natomiast kategorie i podkategorie są do siebie bardzo podobne, A żeby przekonać się, ile kosztuje wystawienie pojazdu, spróbujemy dodać ofertę w działach samochody osobowe, motocykle oraz samochody dostawcze. W każdym z tych przypadków zrobimy to w najprostszy możliwy sposób. Na początku będziemy próbowali wystawić samochód osobowy.

Ile za to zapłacimy? Na allegro.pl podstawowa opłata za wystawienie ogłoszenia wynosi 25 zł na 10 dni, przy czym jeśli wcześniej zostanie zaznaczona opcja, że czas trwania oferty jest nieokreślony, opłata ta będzie automatycznie naliczana co każde 10 dni, Dodatkowo istnieją dwie opcje promowania: zwykła za 39 zł oraz Pakiet Promo za 49 zł, gdzie oprócz wyróżnienia, tytuł oferty zostanie pogrubiony, a całość podświetlona na niebiesko.

 1. I choć na allegro.pl pobierane są prowizje od sprzedaży, w przypadku ogłoszeń wynoszą one 0%,
 2. Na otomoto.pl koszt wystawienia ogłoszenia jest bardziej skomplikowany.
 3. Na początku trzeba jednak zaznaczyć, że aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowało stworzenie oferty, trzeba sprawdzić cennik znajdujący się na stronie – informacja o tym nie jest podawana podczas dodawania ogłoszenia, jedynie po jego zatwierdzeniu.

Wtedy na wskazany adres mailowy wysyłany jest link aktywacyjny oraz dane do płatności. To, ile zapłacimy, zależy również od tego, za ile chcemy sprzedać auto i w jaki sposób dokonamy płatności, W przypadku samochodów osobowych do 5000 zł jest to koszt 32,99 zł gdy płacimy poprzez PayU oraz 54,12 zł gdy wybieramy płatność sms.

 1. Za auto o wartości 5000,01-15000 zł musimy liczyć 34,99 zł (PayU) lub 54,12 (sms), 15000,01-25000 zł: 36,99 zł (PayU) lub 61,50 zł (sms), natomiast powyżej 25000 zł zapłacimy 38,99 zł (PayU) lub 61,50 zł (sms).
 2. Dotyczy to podstawowego pakietu, umożliwiającego wystawienie ogłoszenia na 15 dni,
 3. Pozostałe opcje to 30 dni oraz ponad 30 dni, w przypadku których istnieją też dodatkowe korzyści.

To jednak jest droższe – najwięcej zapłacimy 79,99 zł (PayU) lub 137,76 zł (sms). Istnieją też dodatkowe wyróżnienia, niezależne od kategorii. Za najtańsze promowanie ogłoszenia musimy liczyć 15,99 zł, natomiast za jednorazowe podbicie oferty 9 zł. Na olx.pl dodanie pojedynczego ogłoszenia w kategorii samochody osobowe kosztuje 29,99 zł,

Dostępne są tam trzy podstawowe pakiety wyróżnień : mini za 13,19 zł, midi za 32,39 zł (cena regularna 69,59 zł) oraz maxi za 67,22 zł (cena regularna 130 zł). Różnią się między sobą ilością dni promowania na górze listy ogłoszeń oraz na stronie głównej, a także liczbą odświeżeń. Można też wyróżnić ogłoszenie na 7 dni za 14,99 zł lub na 30 dni za 25 zł, odświeżać ogłoszenie przez 7 dni za 54,60 zł lub promować przez 7 dni na stronie głównej za 50,40 zł.

Sprzedajemy.pl reklamuje się jako całkowicie darmowy serwis ogłoszeniowy, Czy tak jest w rzeczywistości? W praktyce, za wystawienie samochodu osobowego. faktycznie nic nie zapłacimy. Przynajmniej w podstawowej wersji, bo wyróżnienia są już płatne. Gdy oferta ma być wyświetlana na listach wszystkich województw i miejscowości trzeba zapłacić 36,99 zł za 7 dni, jeśli chcemy ją odświeżać przez 7 dni, musimy dodatkowo doliczyć 35,99 zł, a za oznaczenie jej etykietą „pilne” przez 7 dni – 17,99 zł. A jak jest w przypadku gratka.pl ? Tam dodaje się zawsze ogłoszenie na 31 dni, oferowane są 3 pakiety: podstawowy za 19,95 zł, standardowy za 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł) oraz premium za 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł). Dodatkowe opcje wyróżnienia zawarte są w pakiecie standardowym oraz premium.

Samochody osobowe Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 25 zł/10 dni od 32,99 zł/15 dni 29,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 13,19 zł od 17,99 zł od 39,95 zł

Podsumowując, gdzie wystawienie ogłoszenia jest najtańsze? Na sprzedajemy.pl jest to bezpłatne, natomiast na gratka.pl kosztuje 19,95 zł. W przypadku gratka.pl minusem jest to, że opcje wyróżnień nie są rozbudowane. Olx.pl plasuje się pośrodku listy, natomiast najdroższa będzie sprzedaż auta na allegro.pl oraz na otomoto.pl, gdzie oferty w podstawowej wersji widnieją w serwisie przez 10 lub 15 dni. Na allegro.pl na pewno tak – za ogłoszenie o sprzedaży motocykla zapłacimy 9 zł na 10 dni, Tak jak w poprzednim przypadku, jeśli oferta ma być widoczna przez czas nieokreślony, co 10 dni pobierana będzie nowa opłata. Natomiast opcje wyróżnień są takie same i kosztują 39 zł w podstawowej wersji oraz 49 zł w Pakiecie Promo.

 1. Wiedząc już, że na otomoto.pl nie zobaczymy wyceny podczas dodawania ogłoszenia, przechodzimy od razu do cennika.
 2. I tutaj miła niespodzianka – opłaty za stworzenie oferty nie są uzależnione od wartości motocykla,
 3. Jeśli chcemy, aby nasze ogłoszenie widniało przez 30 dni, musimy zapłacić 19,99 zł (PayU) lub 39,36 zł (sms).

Gdy ma być widoczne przez ponad 30 dni, opłaty rosną do 29,99 zł (PayU) lub 49,20 zł (sms), wtedy oferta jest automatyczne eksportowana olx.pl i dwukrotnie jest podbijana. Istnieje jeszcze trzecia opcja – ogłoszenie dostępne w serwisie przez 45 dni za 54,99 zł (PayU) lub 98,40 zł (sms) i wtedy dodatkowo następuje eksport oferty do olx.pl, jest ona podbijana 4 razy, przez 5 dni zostaje podświetlona na liście wyników oraz przez 7 dni wyróżniona na górze listy wyników.

Dodatkowe opcje wyróżnień są takie same dla wszystkich kategorii oprócz części, a więc ich ceny zaczynają się od 15,99 zł.14,99 zł musimy zapłacić na za dodanie pojedynczego ogłoszenia w dziale motocykle na olx.pl, Pakiet promujący mini kosztuje 9,59 zł, midi 25,19 zł (cena regularna 56,79 zł), a maxi 76,30 zł (cena regularna 114,99 zł).

Oprócz tego można wyróżnić ogłoszenie przez 7 dni za 9,99 zł lub przez 30 dni za 24,99 zł. Odświeżanie oferty w pakiecie przez 7 dni jest o wartości 46,80 zł, a za 7 dni promowania na stronie głównej trzeba doliczyć 43,20 zł. Na sprzedajemy.pl ogłoszenie w podstawowej wersji jest darmowe,

Tak jak poprzednio, 36,99 zł należy doliczyć, jeśli oferta ma być widoczna w całej Polsce, natomiast 17,99 zł to koszt etykiety „Pilne”. Dodatkowo można wybrać odświeżanie codziennie przez 7 dni za 23,99 zł, wyróżnienie przez 7 dni za 9,99 zł lub przez 30 dni za 19,99 zł. Co może zaskakiwać, ceny na gratka.pl w przypadku wystawiania motocykla są takie same, co samochodu osobowego.

A jak można szybko porównać, wszystkie wcześniej omawiane serwisy oferują niższe ceny dla tej kategorii. Tak więc dla przypomnienia zaznaczymy, że pakiet podstawowy kosztuje 19,95 zł, standardowy 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł), a premium 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł).

Motocykle Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 9 zł/10 dni od 19,99 zł/30 dni 14,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 9,99 zł od 9,99 zł od 39,95 zł

Tak jak poprzednio, na sprzedajemy.pl sprzedaż motocykla może odbyć się za darmo. Ceny na gratka.pl i otomoto.pl są zbliżone, olx.pl jest nieznacznie tańszy. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że chcemy, aby nasze ogłoszenie było widoczne przez 30 dni, najdrożej wychodzi allegro.pl, gdzie za 10 dni dostępności oferty płacimy 9 zł.

Ale gdy motocykl sprzeda się w ciągu kilku dni, to właśnie tam zapłacimy najmniej ze wszystkich płatnych serwisów. Oprócz aut osobowych i motocykli, najczęściej sprzedawane są samochody dostawcze, dlatego je także weźmiemy pod uwagę w naszym teście. Na allegro.pl cena dla samochodów dostawczych jest taka sama, jak dla aut osobowych – stworzenie oferty kosztuje 25 zł za 10 dni,

Opcje wyróżnienia również są standardowe i kosztują 39 zł lub 49 zł. Warto wiedzieć, że na otomoto.pl istnieje taki sam cennik dla samochodów dostawczych, ciężarowych, rolniczych, maszyn budowlanych i przyczep. Jest on również stały, tzn. nie zależy od wartości pojazdu,

 • Za ofertę widoczną przez 7 dni trzeba zapłacić 32,99 zł (PayU) lub 54,12 zł (sms), 30 dni kosztuje 49,99 zł (PayU) lub 86,10 zł (sms), natomiast gdy ogłoszenie ma być dostępne przez ponad 30 dni należy uwzględnić koszt w wysokości 74,99 zł (PayU) lub 123 zł (sms).
 • W wersji na 30 dni oraz ponad 30 dni dołączone są także dodatkowe opcje wyróżnień.

Natomiast gdy chcemy dodatkowo promować ogłoszenie, zapłacimy od 15,99 zł. Na olx.pl wystawienie dostawczaka kosztuje 29,99 zł, Gdy ofertę chcemy promować, za pakiet mini zapłacimy 7,19 zł, midi 30,59 zł (cena regularna 72,39 zł), a za maxi 101,76 (cena regularna 139,99 zł).

Gdy decydujemy się na wyróżnienie przez 7 dni dopłacimy 9,99 zł, a za 30 dni 19.99 zł. Odświeżenie ogłoszenia przez 7 dni to koszt 62,40 zł, a 7 dni promowania na stronie głównej – 57,60 zł. Na sprzedajemy.pl, zgodnie z obietnicą, dodanie ogłoszenia jest bezpłatne. Natomiast koszty wyróżnień samochodów dostawczych wynoszą 36,99 zł za widoczność oferty w całej Polsce przez 7 dni, 17,99 zł za etykietę „pilne” oraz 35,99 zł na codzienne odświeżenie przez 7 dni.

OTOMOTO, ALLEGRO czy OLX? Gdzie sprzedać samochód?

Wyróżnienie przez 7 dni kosztuje 14,99 zł, natomiast przez 30 dni 26,99 zł. Na gratka.pl ceny się nie zmieniają – pakiet podstawowy kosztuje 19,95 zł, standardowy 39,95 zł (cena regularna 50,70 zł), a premium 49,95 zł (cena regularna 156,12 zł).

Samochody dostawcze Allegro.pl Otomoto.pl Olx.pl Sprzedajemy.pl Gratka.pl
Podstawowe ogłoszenie 25 zł/10 dni od 32,99 zł/15 dni 29,99 zł/30 dni 0 zł (bezterminowo) 19,95 zł/31 dni
Wyróżnienie od 39 zł od 15,99 zł od 9,99 zł od 14,99 zł od 39,95 zł

I w tym wypadku najtaniej wychodzi sprzedajemy.pl. Po raz pierwszy na drugim miejscu znajduje się gratka.pl, nieco drożej, ale wciąż korzystnie, wychodzi olx.pl. Najdrożej jest natomiast na otomoto.pl i allegro.pl. Jak widać po powyższym zestawieniu, najtaniej jest na sprzedajemy.pl,

 • Tam zawsze wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne, a koszty wyróżnień są niższe lub porównywalne z innymi serwisami.
 • Najdrożej natomiast wychodzi otomoto.pl i allegro.pl, co równocześnie wiąże się z tym, że są to jedne z najpopularniejszych serwisów.
 • Jeśli jednak sprzedajemy auto jako użytkownicy indywidualni, najczęściej zależy nam na oszczędnościach – wtedy lepiej decydować się na ten serwis z ofertami moto, w którym wystawienie oferty jest najtańsze.

Jest tego jeszcze jedna, dodatkowa zaleta – choć znane serwisy przyciągają większą ilość potencjalnych kupców, to jest tam też więcej ofert, a co za tym idzie – konkurencja jest większa. Trudniej jest te z zainteresować użytkowników swoim ogłoszeniem, jeśli cena pojazdu nie jest dużo niższa, niż innych modeli.

Gdzie najlepiej wystawić samochód na sprzedaż 2022?

Płatne serwisy ogłoszeń motoryzacyjnych – Internet oferuje również wiele innych miejsc, w których możemy wystawić swoje ogłoszenie o sprzedaży auta za opłatą, Należą do nich między innymi Allegro, OLX, Gratka, czy OTOMOTO. Płatne serwisy cechują się często większymi zasięgami i profesjonalizmem (zdjęcia lepszej jakości, możliwość bogatszych opisów itd.).

Gdzie lepiej wystawic auto OLX czy OTOMOTO?

Zwłaszcza zalecane są OLX i OTOMOTO. Warto w tym miejscu dodać, że dodawanie ogłoszenia na OTOMOTO na co najmniej 30 dni to automatyczny jego eksport na OLX. Pamiętaj jednak, że nie działa to w drugą stronę. Dlatego najlepiej zacznij od OTOMOTO.

Gdzie najkorzystniej sprzedać samochód?

Gdzie najlepiej sprzedać / kupić używany samochód? Giełda samochodowa, Internet czy ogłoszenie prasowe? Gdzie najlepiej sprzedać lub kupić używany samochód? Który z „kanałów” dystrybucji będzie najefektywniejszy? Kupujemy auto, po pewnym czasie chcemy wymienić wysłużony model na nowszy i szukamy kolejnego właściciela dla pojazdu, który służył nam przez ostatnie lata.

A w tym czasie już rozglądamy się za innym samochodem. I tak w kółko – ten schemat powtarza się mniej lub bardziej regularnie. Niektórzy kierowcy zmieniają auto co kilka-kilkanaście lat, ale są i tacy, którzy przez całą tę procedurę przechodzą znacznie częściej. A jaki „kanał” dystrybucji wybrać? Jak najlepiej sprzedać lub kupić używany samochód? Wiele zależy od tego, ile mamy czasu oraz ile chcemy wydać / zarobić.

Kiedy już zapadnie decyzja o wystawieniu auta na sprzedaż, sposobów na zbycie pojazdu jest wiele. Na wstępie warto więc postawić sobie pytanie: czy mamy czas sami zająć się promocją naszej oferty i samą sprzedażą? Jeśli jesteśmy zbyt zapracowani i nie mamy fizycznej możliwości tej sprawy na bieżąco monitorować, możemy oddać auto do komisu samochodowego lub sprzedać je do auto-skupu.

 1. Okosów” jednak się nie spodziewajmy – w obu przypadkach kwota, jaką możemy zarobić na sprzedaży, będzie prawdopodobnie znacznie niższa niż faktyczna wartość rynkowa pojazdu, a już na pewno niższa niż nasze oczekiwania.
 2. Handlarz na pewno nie zapłaci nam zbyt wiele, niemniej dla osób, które chcą szybko pozbyć się auta, jest to rozwiązanie warte rozpatrzenia: oddajemy pojazd, odbieramy pieniądze i problem z głowy.

Niemniej, gdy wiemy, że auto jest w dobrym stanie i możemy zażyczyć sobie za nie dużo wyższej kwoty, a przy tym nie zależy nam zbytnio na czasie, bo nie musimy mieć pieniędzy „na już”, lepiej zrezygnujmy z możliwości sprzedaży samochodu w auto-skupie albo z oddania go do komisu.

Podobnie jest w sytuacji, gdy chcemy kupić samochód. W komisie zapłacimy więcej niż kupując bezpośrednio od właściciela pojazdu, ponieważ handlarz do ceny wystawionego pojazdu doliczy sobie swój zarobek. Gdzie zatem najlepiej szukać, by trafić na okazję? Ogłoszenia w Internecie W ostatnim czasie najskuteczniejsze zdają się być ogłoszenia internetowe, zamieszczane zarówno na portalach motoryzacyjnych, w lokalnych serwisach, jak i na forach, zwłaszcza skupiających miłośników danej marki samochodu.

Ogłoszenia w sieci docierają chyba do najszerszej grupy osób. Jeśli ktoś nawet sam nie ma komputera, tabletu czy smartfona, to na pewno ma go jego brat, siostra, wujek, ciotka, syn, córka, wnuczek, albo kumpel czy najbliższy sąsiad. Dlatego przez Internet najlepiej odnaleźć interesujący nas samochód lub dotrzeć do potencjalnego kupca.

 • Dla sprzedających jest to także najtańsza forma ogłaszania się – publikować ogłoszenia można zupełnie za darmo albo za stosunkowo niewielką kwotę.
 • Dużym „plusem” jest sama długość ogłoszenia – Internet daje nam możliwość zamieszczenia bardzo szczegółowych opisów, opatrzonych kilkoma zdjęciami w dobrej jakości.

Na portalach ogłoszenia umieszcza się zwykle za pomocą prostego w obsłudze formularza, jednak do treści ogłoszenia warto się przyłożyć i dokładnie wszystko opisać. Jeśli coś pominiemy, ktoś może uznać to za nasze celowe działanie i chęć ukrycia wad samochodu.

W ten sposób wzbudzilibyśmy tylko podejrzenia wśród kupujących. Co w takim razie powinniśmy zawrzeć w ogłoszeniu? Wspomnijmy którym jesteśmy właścicielem, kiedy nabyliśmy pojazd, jakie dokumenty mamy, do kiedy ważne jest OC, do kiedy przegląd (kupujący powinien być poinformowany o wszystkich ewentualnych opłatach, jakie przyjdzie mu wykonać tuż po zakupie), co wymienialiśmy w ostatnim czasie (np.

kiedy była ostatnia wymiana oleju, kiedy robiony był rozrząd), warto wspomnieć o pracy silnika (czy chodzi równo, czy nie za głośno, czy nie pojawiają się wycieki), o hamulcach (czy dawno wymieniane były klocki, tarcze, czy działa ręczny hamulec), w jakim stanie jest zawieszenie, itd.

Parę słów warto poświęcić instalacji gazowej (o ile auto ją posiada): jaki to rodzaj instalacji, od kiedy jest zamontowana, jak często była serwisowana, jaką pojemność ma butla i gdzie jest zamontowana. Jeśli na karoserii pojawiła się rdza, lepiej o tym wspomnieć w ogłoszeniu, a także zrobić zdjęcie miejsc, które uległy korozji – dzięki temu kupujący będzie świadomy czego może się spodziewać i uniknie przyjazdu z drugiego końca Polski, by obejrzeć auto, które – jak się spodziewa – jest w „idealnym stanie”, tymczasem w rzeczywistości progów już nie ma, a klapa bagażnika „zjedzona” została do połowy przez rudą.

Warto też dopisać co dajemy „gratis” lub za dodatkową opłatą – np. opony zimowe, drugi komplet felg, radio, głośniki, itd. Kupujących będzie też interesowało wyposażenie, zatem nie zapominajmy o nim w ogłoszeniu. Koniecznie dołóżmy zdjęcia. Najlepiej zróbmy je po południu – nie radzimy fotografować w samo południe, ponieważ wtedy nie wyjdą zbyt korzystnie (dach auta będzie zbyt oświetlony, a spód zacieniony).

 1. Popołudniowe słońce jest najlepsze do tego typu zdjęć.
 2. Z kolei jeśli ktoś umieszcza zdjęcia niewyraźne, a do tego zrobione wieczorem, może to wzbudzić podejrzenia kupującego.
 3. To wie, czy sprzedający nie chce w ten sposób ukryć istotnego szczegółu.? Poza tym pamiętajmy, że ważne jest nie tylko zdjęcie ogólne, ale i poszczególne detale.

Koniecznie zróbmy ujęcia z przodu, z tyłu, z perspektywy, gdy widać bok i kawałek przodu oraz tył i drugi bok, koniecznie zdjęcia wewnątrz auta – podświetloną deskę rozdzielczą, na której można dostrzec przebieg, zdjęcie przedstawiające fotele i kierownicę z boku, a także zdjęcie silnika i bagażnik.

Zamieszczając ofertę sprzedaży auta w Internecie, trzeba też pamiętać, że nie wystarczy „wrzucić” ogłoszenie do sieci. Należy je na bieżąco kontrolować i uzupełniać: czytać komentarze, a jeśli pojawiają się pytania – udzielać odpowiedzi i uzupełniać ogłoszenie. Również dla kupujących ogłoszenia internetowe są wygodne.

Bez wychodzenia z domu mogą bowiem dokonać rozeznania rynku, a nawet wstępnej selekcji. Co prawda potrzeba czasu, by przejrzeć dziesiątki, a nawet setki stron, ale jeśli uda nam się się znaleźć „perełkę”, to ten czas nie pójdzie na marne. Na wielu portalach można również zawęzić krąg poszukiwań, kierując się osobistymi kryteriami.

W wyszukiwarce możemy ustawić nie tylko miejscowość i model, ale i datę produkcji auta, rodzaj i pojemność silnika, rodzaj nadwozia, przebieg itd. Oczywiście im więcej szczegółów podał sprzedający, tym będzie nam łatwiej szukać. Jeśli chodzi o zakup auta, to część osób – zwłaszcza starszych – nie ma jednak zaufania do sprzedaży internetowej.

Owszem, jeśli chodzi o kupno pojazdu na aukcji internetowej bez obejrzenia go „na żywo”, to nie do końca jest to dobry pomysł. Stanowczo odradzamy kupno używanego samochodu bez oględzin, czy wpłacania zaliczki za auto, którego nie widzieliśmy na oczy! To, że ktoś wystawia auto na sprzedaż w Internecie, nie oznacza, że nie możemy obejrzeć go przed zakupem.

Wręcz przeciwnie – koniecznie powinniśmy je zobaczyć, by nie kupować „kota w worku”. Jeśli jednak mówimy o poszukiwaniu auta poprzez sięganie do ogłoszeń w Internecie, to jak najbardziej warto z nich korzystać. Znajdując interesujący nas model samochodu, zapoznajemy się z podanymi przez właściciela informacjami dotyczącymi historii pojazdu i jego stanu technicznego, oglądamy zamieszczone przez niego zdjęcia i – jeśli jesteśmy zainteresowani – kontaktujemy się z nim mailowo lub telefonicznie, dopytując o więcej szczegółów.

Jeśli pojazd przejdzie tę wstępną selekcję, warto umówić się na oględziny, posłuchać pracy silnika, wybrać się na jazdę próbną, a nawet zahaczyć o stację diagnostyczną. Niestety, musimy liczyć się z tym, że czasem przyjdzie nam się rozczarować od razu po przyjeździe na miejsce – nie zawsze w realu auto będzie tak atrakcyjne jak na zdjęciach i w opisie.

Ogłoszenia w prasie Spory zasięg mają także ogłoszenia prasowe. „Minusem” tej formy ogłaszania jest jednak jej koszt, a co za tym idzie – szczegółowość. W związku z tym, że opłata najczęściej zależna jest od wielkości powierzchni zajmowanej przez ofertę, w rubryce „Sprzedam auto” ogłoszenia ograniczają się do podania marki i modelu auta, roku produkcji, rodzaju i pojemności silnika oraz numeru telefonu do sprzedającego.

Jedna-dwie linijki tekstu i tyle. W porównaniu do internetowych, ogłoszenia prasowe są znacznie mniej szczegółowe. Sprzedający nie zawsze może sobie też pozwolić na umieszczenie dużego i wyraźnego zdjęcia. Ostatecznie – albo fotografii nie ma wcale, albo sprowadza się ona do małej fotki przedstawiającej auto z oddali.

 • Niemniej już sama krótka informacja o sprzedaży jest sygnałem dla kupującego, który – jeśli będzie zainteresowany – podejmie dalsze działanie, by poznać więcej szczegółów.
 • Dla poszukujących samochodu przeglądanie ogłoszeń w prasie lokalnej jest bardzo wygodne.
 • Na jednej stronie podane jest kilka, a czasem nawet kilkadziesiąt ofert, dlatego wystarczy „rzucić okiem” co mamy do wyboru, zaznaczyć interesujący nas model, a następnie zadzwonić do sprzedającego.

I oczywiście – tak samo jak w przypadku ogłoszeń w Internecie, umówić się na oględziny. Wyjazd na giełdę W niedzielny poranek tętnią życiem giełdy samochodowe, choć trzeba przyznać, że obecnie ruch na nich jest znaczenie mniejszy niż kilka-kilkanaście lat temu.

Niemniej nadal, jak dawniej, „koniki” stoją już kilometr przed bramą i wyłapują okazje – z daleka machają rękami, by zatrzymać samochód i oferują korzystną dla nich (a niekoniecznie już dla nas) cenę. Jeśli komuś zależy na tym, by szybko pozbyć się auta, a cena którą mu proponują jest do przyjęcia, można się skusić, chociaż jeśli uda nam się sprzedać auto po wjeździe na giełdę, tam prawdopodobnie zarobimy więcej.

Wjazd jest płatny – w niektórych miastach kosztuje nawet 40 zł. Trzeba też przyjechać dość wcześnie, by wybrać dobre miejsce – tam, gdzie przechodzić będzie najwięcej prawdopodobnych nabywców. Jeśli pojawimy się zbyt późno, może się okazać, że zostały tylko miejsca na szarym końcu albo już w ogóle nie ma gdzie zaparkować.

Zawsze liczy się pierwsze wrażenie, dlatego jadąc na giełdę warto przygotować auto, by było atrakcyjne dla klienta. Porządnie umyjmy nadwozie, nawoskujmy je, a jeśli na lakierze widoczne są drobne ryski, może warto je wypolerować? Dokładnie myjemy felgi, nabłyszczamy opony i plastik, itd. Generalny porządek trzeba też zrobić w środku – przede wszystkim opróżnić kosz, popielniczkę, odkurzyć wnętrze, czasem warto wyprać tapicerkę, dywaniki, zawiesić ładny zapach, wyczyścić bagażnik, kierownicę, umyć lewarek zmiany biegów.

Co do stanu technicznego, to jeśli auto wymaga naprawy, należy szczerze poinformować o tym potencjalnych nabywców i być gotowym na zejście z ceny. Niestety, dla nieuczciwych sprzedawców giełda to prawdziwe pole do popisu. Zamierzając kupić auto na giełdzie, musimy być zatem bardzo czujni.

 • Trzeba np.
 • Liczyć się z tym, że wokół nas znajdą się „podstawieni” przez sprzedawcę ludzie, którzy również będą sprawiać wrażenie jakby zamierzali kupić dane auto.
 • A my, ponieważ też się nad tym zastanawiamy, w pośpiechu zgodzimy się na podaną cenę, nawet nie próbując się targować.
 • Druga ważna sprawa to dokumenty, które musimy dokładnie przejrzeć, by np.

uniknąć kupna kradzionego auta. Niestety, pośpiech i tłumy ludzi wokoło nie nastrajają do spokojnego przejrzenia papierów, tymczasem powinien być to jeden z priorytetów. Pamiętajmy, że jeśli kupujemy samochód zarejestrowany w Polsce, przed zakupem obejrzyjmy jego dowód rejestracyjny (i koniecznie sprawdźmy, czy właściciel samochodu to ta sama osoba, która pojazd sprzedaje), ustalmy, czy ma ważne badanie techniczne i polisę OC.

Sprzedawca powinien nam też pokazać kartę pojazdu (chyba że w dowodzie jest adnotacja, że karta nie została wydana). Z kolei do samochodów sprowadzonych z zagranicy musi być dołączony dowód wyrejestrowania ich w kraju, skąd były sprowadzone, umowa kupna-sprzedaży bądź faktura VAT. Na giełdzie gorzej jest też ze sprawdzeniem samochodu i z jazdą próbną.

Sprzedający niechętnie wyjeżdżają poza giełdę, bo – po pierwsze tracą przez to mnóstwo czasu (przy wyjeździe są zwykle olbrzymie korki), a po drugie – jeśli nie kupimy auta, sprzedawca wraca i ponownie płaci opłatę za wjazd, przy czym na pewno nie będzie miał już tak atrakcyjnej miejscówki jak wcześniej.

 1. Niewątpliwie dużym „plusem” giełdy jest jednak możliwość obejrzenia wielu samochodów w jednym miejscu, bez konieczności jeżdżenia z jednego końca kraju na drugi.
 2. Często samochody sprzedawane na giełdzie możemy już wcześniej znaleźć w ogłoszeniach internetowych i np.
 3. Umówić się ze sprzedawcą, że przyjedziemy na giełdę, by tam obejrzeć dany pojazd.

W wielu przypadkach jest też możliwość ogłaszania się na stronie internetowej danej giełdy, gdzie poza opisem można dodać też zdjęcia. Jest to dodatkowa opcja (oczywiście płatna), jednak dzięki niej ktoś wcześniej może natknąć się na nasz samochód w Internecie i przyjechać na giełdę tylko po to, by go obejrzeć i kupić.

Najlepiej korzystać z wielu źródeł Jeśli zależy nam na sprzedaży auta, najlepiej skorzystać z kilku źródeł jednocześnie i wykorzystać każdą możliwość, by dotrzeć do jak największej grupy potencjalnych klientów. Jeśli wrzucimy jedno ogłoszenie, to marne szanse, że szybko znajdziemy kupca. Aby oferta zaistniała, trzeba nad tym nieco popracować.

Tak samo jest z szukaniem używanego auta dla siebie. Im więcej ogłoszeń w różnych źródłach przejrzymy, tym większe mamy szanse na znalezienie odpowiedniego samochodu. Rzadko kto ma przecież na tyle szczęścia, że przeczyta jedno ogłoszenie i to właśnie będzie ten „strzał w dziesiątkę”.

Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży samochodu za darmo?

Zamieszczanie ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl – Jeśli chcesz wystawić ogłoszenie o sprzedaży swojego pojazdu to można szybko i wygodnie wystawić ogłoszenie w serwisie czterykola.com.pl. Ogłoszenia są darmowe. Każda osoba może bezpłatnie wystawić swój samochód na sprzedaż. Oprócz tego można dodać atrakcyjne zdjęcia, które zwiększą ilość potencjalnych klientów na samochód.

Ile płaci się za wystawienie auta na OTOMOTO?

Ile kosztuje wystawienie ogłoszenia na Gumtree? – Popularnym serwisem ogłoszeniowym jest również Gumtree należące do Ebaya. Choć portal może odstraszać przestarzałą szatą graficzną, wciąż plasuje się w czołówce wyników oglądalności w swojej kategorii.

 1. Na ten fakt niewątpliwie ma również wpływ to, że wystawianie większości ogłoszeń na Gumtree jest całkowicie darmowe – bez względu na kategorię, wartość towaru lub czas trwania oferty.
 2. W serwisie obowiązuje natomiast złożony system płatnych wyróżnień.
 3. Najdroższe są dodatkowe możliwości promowania ogłoszeń zawierających oferty pracy.

Jak czytamy w regulaminie serwisu, aby określić cenę za wypromowanie ogłoszenia, należu kliknąć zakladkę Dodaj ogloszenie, wybrać właściwą kategorię, a następnie zwrócić uwagę na tabelę z opcjami wyróżnienia znajdującą się w dolnej części formularza.

Jak szybko i dobrze sprzedać samochód?

Jak szybko i skutecznie sprzedać samochód używany? – Przede wszystkim trzeba poinformować klientów o tym, że auto jest przeznaczone do sprzedaży.

Najlepszym miejscem do sprzedaży auta używanego są wyspecjalizowane portale internetowe publikujące ogłoszenia motoryzacyjne. Samochód można dodatkowo oznaczyć naklejkami „sprzedam”, ale jest to metoda mało skuteczna. Warto pamiętać, że niezbędny będzie kontakt z potencjalnymi kupującymi. Jeśli nie chcemy, aby klienci dzwonili na nasz telefon prywatny albo służbowy, po prostu kupmy i zarejestrujmy nową kartę SIM w systemie prepaid.

Samochód powinien być odpowiednio przygotowany do sprzedaży.

Większość klientów chce kupić auto sprawne technicznie. Jeśli nasze auto takie jest, warto to podkreślić w ogłoszeniu. Klienci cenią auta zadbane. Dobrze jest zatem zaznaczyć, że samochód był regularnie serwisowany, przy użyciu odpowiednio dobranych płynów i filtrów, zgodnych z zaleceniami producenta. Auto powinno być umyte, a jego wnętrze wyprane. To szczególnie ważne w przypadku palaczy. Kolejny plus to czytelna dokumentacja. Trzeba być przygotowanym na to, że kupujący będzie chciał sprawdzić pojazd w SKP albo w wybranym przez siebie warsztacie.Sprzedający powinien to umożliwić. Nie warto kłamać. To nie tylko kwestia etyki. Kłamstwa na temat stanu technicznego auta („nie wymaga wkładu finansowego”) albo jego przeszłości („bezwypadkowy”) mogą zostać zweryfikowane w przyszłości, a nieuczciwy sprzedawca będzie musiał ponieść konsekwencje finansowe i prawne.

Czy OLX to to samo co OTOMOTO?

Do Grupy OLX należą również serwis OTOMOTO oraz Otodom. Dlatego dodając płatne ogłoszenie w jednym z tych serwisów, możesz wykupić dodatkową opcję, dzięki której oferta pojawi się również na olx.pl. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj oraz tutaj.

Ile się placi za wystawienie auta na OLX?

W podkategorii Samochody Osobowe koszt publikacji jednego ogłoszenia będzie wynosiła, w zależności od ceny oferowanego auta, od 24,99 do 39,99 zł przy płatności internetowej, a od 32,99 do 52,79 zł przy płatności SMS-owej. Dostępne będą też ogłoszenia w wersji premium oraz opcje promowania ofert. Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2020 Z kolei w podkategorii Motocykle i Skutery w przypadku pojedynczych ogłoszeń wprowadzone zostaną różne ceny w zależności od wartości oferowanych pojazdów. Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2020 Według badania Mediapanel w maju br. przeglądarkowa odsłona OLX.pl zanotowała 13,13 mln użytkowników i 45,2 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna – 5,65 mln użytkowników i 19,5 proc. zasięgu, Grupa OLX, do której należą też serwisy ogłoszeniowe otoMoto.pl, otoDom.pl i Fixly.pl, w roku rozliczeniowym od kwietna 2019 do marca ub.r.

Ile bierze komis za sprzedaż samochodu?

Pytania sprzedającego (FAQ): – Autokomis Soloch – samochody używane sląsk, komis śląskie, Bielsko, Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój 1) Czy skupujecie samochody za gotówkę? Odpowiedź Tak skupujemy samochody za gotówkę. Gotówkę zaraz przy transakcji. Wycena zawsze przeprowadzana jest osobiście przez szefa lub pracownika Komisu.

Wycena zawsze jest bezpłatna i niezobowiązująca.2) Ile kosztuje wstawienie samochodu do Komisu? Odpowiedź: Nic nie kosztuje.To zawsze było, jest i będzie usługa, za którą właściciel samochodu nic nigdy nie zapłaci. Komis zarabia jedynie na marży, którą dolicza do oczekiwanej przez właściciela ceny. Marża zawsze ustalana jest indywidualnie dla każdego samochodu.

W przypadku kiedy klient pyta o negocjację – ZAWSZE odbywa się ona w porozumieniu z właścicielem samochodu. Komis nigdy nie podejmuje decyzji o cenie sprzedaży bez wiedzy właściciela samochodu. Usługa Komisu jest BEZPŁATNA nawet w przypadku kiedy właściciel samochodu życzy sobie odebrać samochód w dowolnym terminie od wstawienia.

 • Wszystkie operacje, takie jak: pomoc w wycenie, autokosmetyka, szeroka reklama, ochrona, ubezpieczenie, monitoring są DARMOWE.
 • 3) Czy jest możliwość zamiany – pozostawienia swojego samochodu w rozliczeniu?
 • Odpowiedź:
 • Tak. Oferujemy możliwość wzięcia samochodu w rozliczeniu.
 • Wycena zawsze przeprowadzana jest osobiście przez szefa lub pracownika Komisu.
 • Wycena jest zawsze DARMOWA i niezobowiązująca.

4 ) Kiedy otrzymam pieniądze za sprzedany samochód? Odpowiedź: To zależy od formy współpracy z Komisem:

 1. Sprzedaż gotówkowa – Komis kupuje samochód i pieniądze wypłaca zawsze od ręki.
 2. Sprzedaż komisowa – auto zostaje wstawione do Komisu – pieniądze są wypłacane bezpośrednio po transakcji sprzedaży.

5) Czy mój samochód jest bezpieczny w Komisie? Odpowiedź: Przebieg samochodu jest wpisywany co do kilometra przy wstawianiu w Komis.

 1. Klient zawsze otrzymuję umowę komisową jako potwierdzenie wstawienia samochodu w komis
 2. Umowa komisowa zawiera wszelkie warunki łącznie ze dokładnym stanem licznika i oczekiwaną kwotą
 3. Na życzenie właściciela samochodu możliwość sporządzenia dokładnego opisu stanu samochodu wraz z dokumentacją fotograficzną i filmową samochodu
 4. Samochody w Autokomisie są ubezpieczone przed zagrożeniami: pogoda, kradzież.
 5. Autokomis jest ochraniany przez firmę ochroniarską 24h / 7 dni w tygodniu
 6. Autokomis jest monitorowany systemem kamer
 7. Jeśli macie Państwo inne pytania odnośnie bezpieczeństwa samochodu w Komisie prosimy o kontakt jakąkolwiek drogą, na postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

6) Jak szybko Komis sprzeda mój samochód? Odpowiedź: Zawsze robimy co w naszej mocy, aby sprzedać samochód szybko i szybko wypłacić gotówkę jego właścicielowi. Jednak nie oszukujemy klientów zapewnieniami o SZYBKIEJ sprzedaży. Przyjęło się, że minimalny okres oczekiwania na sprzedaż to 2 tygodnie. Zapewniamy, że robimy wszystko, aby termin ten skrócić do minimum. Dokonujemy tego za pomocą:

 • Darmowej autokosmetyki
 • Szerokiej reklamy w internecie: strony z ogłoszeniami, społecznościowe Facebook, Youtube, Twitter
 • Instrumentów finansowych – Kredyty / Leasingi
 • Fachowej porady w wyborze i sprawdzeniu samochodu
 • oraz Miłą i rzetelną obsługą 🙂

7) Chciałem sprzedać / wstawić samochód do Komisu, ale nie mam jak wrócić? Odpowiedź: Odwieziemy klienta gratis pod wskazany adres. Odwozimy samochodem zastępczym.8) Czy mogę wstawić / sprzedać samochód brudny, nieposprzątany? Odpowiedź: Mycie i odkurzanie samochodu, nabłyszczanie / konserwacja plastików i opon jest DARMOWE.

 1. 9) Czy mój samochód będzie wystawiony w ogłoszeniach internetowych?
 2. Odpowiedź: Tak, każdy samochód, który trafia do naszego Komisu ma zrobioną kompleksową ofertę w Internecie. Wszystko Gratis:
 1. Na naszej stronie firmowej: – gdzie można obejrzeć pełny opis danych technicznych, historii i wyposażenia samochodu. Można obejrzeć kilkanaście profesjonalnych zdjęć i nakręcony przez nas film reklamowy Państwa samochodu.
 2. Ogłoszenie na kilkunastu portalach z ogłoszeniami ogólnopolskimi, min.: Gratka.pl, Autotrader.pl, Auto.pl, Sprzedajemy.pl, Sprzedaz.pl oraz lokalnymi: Pless.pl, Czecho.pl, Turboportal.pl.
 3. W serwisach społecznościowych:
 • Facebook, gdzie obserwuje nas bardzo dużo fanów, oglądających tylko nasze oferty.
 • Youtube – Nakręcimy film reklamowy państwa samochodu i umieszczamy na naszym kanale
 • Tweeter – gdzie publikujemy krótkie komunikaty.

​ 10) Jak długo mój samochód musi stać w Komisie? Odpowiedź: Nie wyznaczamy żadnego okresu czasowego, w którym samochód musi stać w Komisie. Państwo jesteście właścicielem swojego samochodu i to Państwo decydujecie o długości postoju samochodu w Komisie.

Samochód można odebrać w dowolnym momencie. Należy jednak pamiętać, że samochód można odebrać tylko w wypadku kiedy na samochód nie została wpłacona kwota rezerwacyjna. Umowa rezerwacji jest do wglądu obecnego właściciela samochodu. Rezerwacji dokonujemy maksymalnie na okres 7 dni. Jeśli klient kupujący prosi o dłuższą rezerwację, zawsze pytamy właściciela samochodu o zgodę.11) Czy wstawiając samochodu do Komisu muszę usunąć prywatne ogłoszenia? Odpowiedź: Nie ma takiej konieczności.

Nie stosujemy żadnych umów lojalnościowych. Jeśli właściciel znajdzie własnego klienta, może wycofać samochód w dowolnej chwili BEZ ŻADNYCH OPŁAT w Komisie.12) Czy możecie sprzedać moje auto na kredyt? Kiedy dostanę całą kwotę? Odpowiedź: Pieniądze wypłacane są w całej kwocie wartości samochodu natychmiast po transakcji sprzedaży.

 • Należy Pamiętać, że transakcja sprzedaży samochodu w kredycie / leasingu samochodowym kończy się po zarejestrowaniu samochodu i dostarczeniu dokumentów po rejestracji samochodu do banku.
 • Dokumenty zwykle do banku trafiają za pośrednictwem naszego Komisu.
 • Dowód zarejestrowania samochodu jest niezbędny do wypłaty całości kwoty kredytu przez bank.

Dążymy do tego, aby klient zarejestrował i dostarczył dokumenty rejestracyjne tego samego lub następnego dnia od wydania dokumentów.13) Czy samochód musi mieć ważny przegląd i OC, aby wstawić go w komis? Odpowiedź:

Samochód ZAREJESTROWANY w kraju musi mieć ważne ubezpieczenie OC i przegląd techniczny. Właściciel samochodu ma obowiązek dopilnować ich ważności.

 • Jeśli ważność przeglądu technicznego się kończy, Komis może pomóc właścicielowi samochodu, w wykonaniu następnego badania. Za zgodą właściciela
 • Jeśli OC się kończy należy pamiętać o ciągłości w ubezpieczeniu. Aby zmniejszyć koszty OC, można je wykupić w systemie kwartalnym.

Samochód NIEZAREJESTROWANY w kraju nie musi mieć ważnego przeglądu technicznego, ani ubezpieczenia OC. Jednak Komis chętnie pomaga kupującemu w ich uzupełnieniu przed wyjazdem.

​14) Chcę sprzedać samochód, ale nie mogę wstawić go do Komisu, pomożecie? Odpowiedź: To dla nas żaden problem:

 • Zrobimy samochodowi bardzo szeroką reklamę w Internecie. W razie klienta, umówimy się na chwilowe wstawienie samochodu w Komis, aby mógł dokonać oględzin na żywo.
 • Jeśli nie możecie Państwo przyjechać do nas na zdjęcia samochodu, to możemy je przyjąć przez Internet.
 • Zapisujemy notkę o możliwości sprzedaży państwa samochodu i szukamy klienta.

: Pytania sprzedającego (FAQ): – Autokomis Soloch – samochody używane sląsk, komis śląskie, Bielsko, Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój

Czy OTOMOTO skupuje samochody?

KUPIMY TWOJE AUTO SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI SAMOCHODÓW TEL: 664~131~181 | OTOMOTO Wrocław, Psie Pole Na OTOMOTO od 2013 $ $ $ : KUPIMY TWOJE AUTO SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI SAMOCHODÓW TEL: 664~131~181 | OTOMOTO

Kiedy opłaca się sprzedać samochód?

Który moment jest najlepszy na sprzedaż auta? – Do tej kwestii można podejść na dwa sposoby. Pierwszy to wyczucie odpowiedniego momentu w roku, a drugi to wybranie właściwego momentu w eksploatacji auta. Najpierw zaczniemy od pierwszego. Chcąc sprzedać auto jak najszybciej wbrew pozorom najlepszy moment to zima.

Mimo tego, że warunki do tego niezbyt zachęcają, to wtedy kupujemy najwięcej aut. Trzeba jednak liczyć się z niższymi cenami niż podczas innych pór roku. W kwestii odpowiedniego momentu w eksploatacji auta to najczęściej za optymalny moment uznaje się jej piąty rok. Wynika to bowiem z tego, że w pierwszych latach wartość auta spada najszybciej, a to z kolei oznacza, iż stracimy go najwięcej.

Od roku trzeciego spadek wartości każdego roku stabilizuje się za to na poziomie około 10%. Piąty rok nie jest wybrany tu nieprzypadkowo. Szacuje się, że właśnie od tego roku najbardziej wzrastają ceny napraw auta.

Czy płaci się za dodanie ogłoszenia na OLX?

Za darmo — jeżeli w danej podkategorii jest darmowa liczba ogłoszeń (limit) do wykorzystania. Pula darmowych ogłoszeń odnawia się co 30 dni. Za każde ogłoszenie dodane ponad limit będzie trzeba zapłacić, odpłatnie — jeżeli w danej kategorii liczba darmowych ogłoszeń wynosi 0.

Czy ogłoszenia na OTOMOTO jest platne?

Cena ogłoszenia sprzedaży pojazdu rolniczego i przyczepy – W kategorii pojazdów rolniczych oraz przyczep nie obowiązuje rozróżnienie na kategorie cenowe. Ogłoszeniodawca ma do wyboru trzy pakiety ogłoszeniowe, czyli ogłoszenie na 15 dni, 30 dni oraz 30 dni+.

 1. Cena ogłoszenia będzie uzależniona od wyboru metody opłaty.
 2. Najtańsza okazuje się płatność przez PayU.
 3. Cena ogłoszenia na 15 dni wynosi 37,99 zł.
 4. Za ogłoszenie na 30 dni trzeba zapłacić 54,99 zł, a za ogłoszenie 30 dni+ 79,99 zł.
 5. Płatność przez SMS znacząco podwyższa koszty wystawienia ogłoszenia.
 6. Najtańsza opcja na 15 dni kosztuje w tym przypadku 65,00 zł.

Cena ogłoszenia na 30 dni to 93,00 zł, a ogłoszenie 30 dni+ kosztuje 136,00 zł. Poniżej prezentujemy tabelaryczny cennik OTOMOTO.

Cenniki OTOMOTO. Pojazdy rolnicze i przyczepy. Aktualizacja cen: wrzesień 2021 r.

Cena ogłoszenia na 15 dni Cena ogłoszenia na 30 dni Cena ogłoszenia na 30 dni+
Płatność przez PayU 37,99 zł 54,99 zł 79,99 zł
Płatność przez SMS 65,00 zł 93,00 zł 136,00 zł

Źródło: otomoto.pl Mechanik – gdzie szukać? Poniżej przedstawiamy ponad 7 500 sprawdzonych mechaników samochodowych w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Czy ogłoszenie sprzedaży samochodu na OLX jest płatne?

Ile kosztuje ogłoszenie sprzedaży samochodu na OLX – Na serwisie OLX dodanie ogłoszenia sprzedaży samochodu jest płatne. Cena zależy od marki samochodu, np. Forda wystawimy za minimum 25 zł, a za Audi 40 zł, Do tego można dokupić któryś z wariantów promowania – za 13, 32 i 67 zł.

 1. Za 13 zł dostajemy 3 dni promowania na górze listy ogłoszeń.
 2. Za 32 zł jest 7 dni promowania na górze listy ogłoszeń i 3 odświeżenia.
 3. Wariant za 67 zł oznacza 30 dni promowania na górze listy ogłoszeń, 9 odświeżeń i 7 dni promowania na stronie głównej OLX.
 4. Pozostałe opcje promowania to wyróżnienie ogłoszenia za 15 zł na 7 dni i 25 zł na 30 dni, odświeżenie ogłoszenia w pakiecie przez 7 dni za 55 zł i promowanie na stronie głównej przez 7 dni za 50 zł.

Za wszystkie opcje promowania ogłoszenia zapłacimy powyżej 200 zł.

Ile aut można sprzedać w roku 2022?

Ile samochodów można sprzedać rocznie 2022 – Niestety przepisy są w tej kwestii nieprecyzyjne. Chodzi o to, że nie istnieje jednolita definicja działalności wykonywanej w sposób zorganizowany i ciągły, przez co samo pojęcie jest nieprecyzyjne. Tym samym trudno określić, ile samochodów można sprzedać w ciągu roku, by nie ponosić obowiązku opłaty podatku.

Czy opłaca się teraz sprzedać auto?

Rosnące ceny nowych i używanych samochodów oraz zmniejszenie ich dostępności powodują, że coraz więcej osób przedłuża czas użytkowania aktualnie posiadanego modelu. Jest to rozsądne, zakup kolejnego może być trudny. – Producenci nie są w stanie dostarczyć zaplanowanych ilości nowych samochodów na rynek.

To powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na niektóre modele do ponad roku oraz wzrost cen. Dokładając do tego inflację mamy sytuację, w której zakup nowego auta jest poważnie utrudniony. To zwiększa w naturalny sposób zainteresowanie samochodami używanymi. Ale nie ma tak łatwo, dostępność aut na rynku wtórnym również się zmniejsza.

Głównym źródłem kilkuletnich używanych samochodów były floty i ubezpieczalnie. Te pierwsze mają dzisiaj poważny problem: nowe auta zdrożały a przechodzenie części producentów na benzynę i hybrydy nie sprzyja łatwym decyzjom. Zakup samochodu benzynowego to wyższe koszty eksploatacji a hybryda znacznie wyższy koszt zakupu i konieczność inwestycji w ładowarki na firmowych parkingach, czyli koszty, koszty i jeszcze raz koszty.

Sięgowi tego nie lubią. Floty niechętnie więc wymieniają swoje auta i nie zawsze mają na co, bo poszczególne marki koncentrują się na najdroższych wersjach, z tymi tańszymi a właściwie z ich dostępnością bywa bardzo różnie. Zobacz: Używany oszczedny i tani. Jak znaleźć okazję? Ubezpieczalnie, które handlowały samochodami powypadkowymi, a może raczej firmy z nimi współpracujące, też nie mają lekko.

Brak możliwości szybkiego zakupu nowego auta i kłopoty na rynku wtórnym zmniejszają w pewien sposób podaż powypadkowych, bo dzisiaj wiele osób woli naprawiać i trzymać swój dobrze znany samochód. Klienci, którzy do tej pory sprzedawali używane auta i wymieniali na trochę młodsze, też ograniczyli te wymiany.

 • Nie za bardzo jest wybór w zakupach a w starsze auto można włożyć kilka tysięcy i wydłużyć jego życie, szczególnie jeśli zrobi się to kompleksowo.
 • Renesans przeżywają warsztaty, które potrafią sprawnie takich klientów obsługiwać, rośnie popularność car detailingu do którego dzisiaj nie trafiają już tylko nowe drogie auta na ceramikę, ale też te starsze, żeby je kompleksowo przygotować wizualnie do dalszej eksploatacji.

Podsumowując, mamy dzisiaj do czynienia z ograniczeniem podaży przy jednoczesnym zachowaniu a nawet zwiększeniu popytu. Ceny, co wynika z mechanizmów rynkowych, muszą po prostu iść w górę. A idą również, przypomnijmy, przez inflację. Zobacz: Używany Citroen C5 czy Peugeot 508? Kto zyskuje, kto traci? Zyskują warsztaty, szczególnie te, które obsługują najpopularniejsze kategorie aut, te wraz z branżą części mają wzrosty i wielotygodniowe nieraz kolejki.

Rośnie też branża związana z autogazem, rosnące ceny benzyny i oleju napędowego spowodowały kolejny boom na instalacje LPG. Technologia bezpieczna, dopracowana. Rośnie też zainteresowanie używanymi autami elektrycznymi, widać ożywienie na rynku nowych elektryków, bo te – póki co – są trochę łatwiej dostępne, niż tańsze i przynoszące mniej zysku fabrykom spalinowe.

Tracą sprzedawcy nowych aut, bo chociaż wyprzedają wszystko „na pniu”, to nie mają czym handlować. Problem zaczyna dotykać praktycznie wszystkich marek. Żeby się ratować handlują używanymi, ale skąd je brać w wymaganych ilościach? W sieci mnożą się reklamy „odkupimy Twoje auto od ręki” a oferowane ceny są naprawdę niezłe.

Czy łatwo teraz sprzedać samochód?

Jak dużo czasu zajmuje proces sprzedaży samochodu? – Gdzie Najlepiej Wystawić Samochód Na Sprzedaż 2020 Źródło: Spotawheel Według najnowszych danych, średnia długość czasu potrzebnego do sprzedaży samochodu w 2021 znacząco spadła w porównaniu do roku 2020. Ponad 21% krótszy czas potrzebny na sprzedaż auta wynika przede wszystkim ze znacznego zwiększenia się popytu na samochody używane.

Ile kosztuje ogłoszenie motoryzacyjne na OLX?

(B) Pozostała motoryzacja

Liczba ogłoszeń Pakiet Standard Pakiet Premium
20 108 zł 138 zł
50 207 zł 262 zł
80 278 zł 358 zł
200 563 zł 713 zł

Related Post