Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Gdzie Najlepiej Wziąć Leasing Na Samochód?

Gdzie Najlepiej Wziąć Leasing Na Samochód?

0 Comments

Gdzie Najlepiej Wziąć Leasing Na Samochód
Największe bankowe firmy leasingowe w Polsce – Wybierając leasing bankowy zostaniesz obsłużony przez największe firmy leasingowe w Polsce należące do banków-matek. Jeśli zdecydujesz się na własną rękę brnąć przez gąszcz ofert, warunków leasingu, kalkulacji niech służą Ci pomocą nasze przewodniki po wybranych firmach leasingowych:

PKO Leasing SGB Leasing Santander Leasing Pekao Leasing Noble Finance Leasing BNP Paribas Leasing Millennium Leasing BOŚ Leasing ING Leasing mLeasing Idea Getin Leasing Alior Leasing

O czym koniecznie pamiętaj? Przy udzielaniu leasingu przez PKO Leasing, Idea Getin Leasing, ING Lease, Santander Leasing, Pekao Leasing, Millennium Leasing czy Alior Leasing warunki stawiane potencjalnemu leasingobiorcy oraz wymogi dokumentacyjne będą porównywalne do tych, które trzeba spełnić, żeby dostać kredyt.

To z reguły ciężka droga. Dlatego naszym klientom pomagamy w całym procesie od wyboru ofert leasingowych przez procedurę pozyskania najlepszego leasingu do samego podpisania umowy leasingowej. Dla naszych klientów staramy się z reguły zabiegać o leasing w procedurze uproszczonej, Pozyskujemy go w tej formule nawet na przedmioty o wartości od 0,5 do 0,7 mln zł! Mniej wiarygodnym finansowo firmom procedury bankowe mogą tutaj dać się we znaki.

Nie każdy będzie w stanie je spełnić. Dlatego gdy następuje odmowa udzielenia lizingu lub jeśli po prostu chcemy szukać dalej i mieć szerszą perspektywę znowu zadajemy sobie to samo pytanie: zatem gdzie iść po leasing albo gdzie najłatwiej dostać leasing na auto czy samochód ciężarowy lub cokolwiek innego, co jest nam potrzebne w firmie? Czy wiesz gdzie pójść po dobry lub najlepszy leasing? Udając się do banku możesz liczyć tylko na ofertę tego jednego banku,

Bez możliwości porównania go w szerszym kontekście i wiedzy, co jeszcze oferuje rynek. Nie opieraj się też na rankingach leasingowych bo porównywanie leasingów nie ma uzasadnienia praktycznego. Z prostej przyczyny – każdy leasing jest analizowany osobno a czynniki, które wpłyną na ostateczny jego koszt nie zależą tylko od warunków, które oferuje bank (marża banku za udzielenie + WIBOR).

Cena leasingu zależy od zdolności do zaciągania zobowiązań przez potencjalnego leasingobiorcę oraz od przedmiotu leasingu, jego stanu oraz ceny. Stąd właśnie prawdziwe rankingi leasingów bankowych nie istnieją i odradzamy Ci z nich korzystanie. By mieć możliwość wyboru najtańszego albo najkorzystniejszego leasingu (tani, nie zawsze oznacza korzystny!) warto kierować się do pośredników leasingowych, którzy mają rozeznanie w większej liczbie ofert niż tylko jednego banku.

Która firma leasingowa jest najlepsza?

Ranking firm leasingowych w Polsce po 2 kwartale 2021 roku

Miejsce Nazwa firmy leasingowej Zmiana**
1 PKO Leasing 71%
2 Europejski Fundusz Leasingowy 77%
3 mLeasing 68%
4 Santander Leasing 72%

Gdzie najlepiej wziąć leasing na samochód forum?

Leasing – gdzie warto? – forum Leasing czyli wygodne finansowanie – GoldenLine.pl Java Developer Rozglądam się obecnie za firmą która wyleasinguje mi auto (już zamówione, za dwa tygodnie do odbioru). Porównałem na razie oferty EFL, BZ WBK, Santandera, BRE, Getin Leasing i Raiffeisen.

  • Finansowo w zasadzie wszystkie wychodza +/- podobnie i teraz nie wiem czym się ostatecznie kierować przy wyborze.
  • Szukałem opinii w internecie i chyba po każdej z nich jadą i tytułują “najgorszym możliwym leasingiem”.
  • Tyle że większość tych narzekań zawiera w sobie magiczną formułkę “miałem problemy z terminowym regulowaniem czynszów, a oni.”, więc staram się na to patrzeć z dystansem.

Poradzicie w wyborze? Na co zwrócić uwagę? konto usunięte

  • IDEA GETIN LEASING – DORADCA tel 600
  • 946 515

Java Developer Wszystkie TOiP są również podobne, szczególnie w zakresie podstawowym (rejestracja, zewn. ubezpieczenie, informacja dla policji po zdjęciu z fotoradaru). Okresu leasingu skracać na pewno nie będę (bo biorę na dwa lata), nie sądzę również abym chciał go wydłużać, więc i na to specjalnej uwagi nie zwracam. konto usunięte FmLeasing.pl Maciej Nowicki: EFL, BZ WBK, Santandera, BRE, Getin Leasing i Raiffeisen. BZ WBK z tych firm jest najbardziej godna rozważenia moim zdaniem. EFL do niedawna totalne dno, ale ostatnio bardzo się poprawili (mam na myśli obsługę klienta i ogólne traktowanie klienta).

  1. Raiffeisen ostatnio daje trochę ciała, bo kiedyś to była jedna z firm, które można było jednym tchem wymieniać jako wzorowe.
  2. Mimo, że teraz jest gorzej, to i tak to nadal jest firma warta rozważenia.
  3. BRE – naprawdę różnie, ale ogólnie nie za wesoło.
  4. Chociaż nadal potrafią pójść na rękę klientowi.
  5. Getin – oferta może być dobra, ale ta firma ma nadal w sobie pierwiastek traktowania klienta jak raz pozyskanego jelenia.

Santander – to chyba jedyna z wymienionych firm, którą z czystym sumieniem mogę odradzić. Java Developer EFL przedstawia mi jak na razie chyba najlepszą ofertę, teraz pytanie jak będzie później. Masa ludzi w Internecie na nich narzeka, pytanie tylko jaki procent z tych narzekań ma swoje źródło w nieterminowym spłacaniu leasingu, a jaki w faktycznych problemach ze strony EFL 😉 Możesz rozwinąć co masz na myśli przez “totalne dno”?,

  1. Maciek, Wybierz firmę leasingową, która Cię nie oszuka.
  2. Poproś o ofertę leasingu, bez produktów dodatkowych/ubezpieczeń i wtedy dopiero to przelicz.
  3. Potrzebujesz pomocy, daj info na GL z numerem telefonu.
  4. Odezwę się, pomogę policzyć ofertę i wybrać najlepszą firmę.
  5. Masterlease bardzo znaczący czynnik, który wyrabia opinię o firmie to ludzie.
You might be interested:  Jaki Numer Ma Miejsce Parkingowe Zajęte Przez Samochód?

Jeżeli trafisz na nie odpowiednią osobę to chociażby firma była najlepsza.źle to będziesz wspominał. Ale tak jest chyba w każdej branży, w której obsługa ma duże znaczenie.

  1. IDEA GETIN LEASING – DORADCA tel 600
  2. 946 515

Warto zliczyć wszystkie pozycje w ofercie, czyli opłata, raty, wykup. Suma opłat nie jest wyznacznikiem, gdyż firmy leasingowe często nie wliczają wykupu do sumy opłat. Kolejna sprawa, czytać ofertę od początku do samego końca. Czyli czy w opłacie wstępnej nie ma opłaty manipulacyjnej, mimo że piszą że brak prowizji 🙂 Że oferta i wysokość raty jest tylko aktualna gdy dokupi się dodatkowe produkty, jak nie cena wzrasta.

Proponuję skorzystać z ofert firm leasingowych z 1-szej piątki i dokładnie czytać OWUL i ofertę. właściciel KLEWER Paweł Kijko No to ja Ci od razu powiem, też szukałem i znalazłem bardzo dobrego doradcę. A przede wszystkim uczciwego – mówi co trzeba, a nie co chcesz usłyszeć. wiem że obsługuje ludzi z całego kraju.

Kontakt do niego znajdziesz na fb pod linkiem Ja wziąłem opel astra 2009. polecam obsługę dokumentacyjną, sprawdza wszystkie dokumenty, wie na co zwracać uwagę, ogólnie niczym się nie martwiłem a raty leasingowe jak porównywałem sobie wyszły mi tanio.

Masterlease FmLeasing.pl Maciej Nowicki: 😉 Możesz rozwinąć co masz na myśli przez “totalne dno”? Przez totalne dno mam na myśli traktowanie raz pozyskanego klienta jako jelenia. Przykłady? Np.: sugerowanie już na etapie oferty, że ubezpieczenie wliczone jest w raty. Owszem jest, ale tylko za pierwszy rok.

Efekt jest taki, że ubezpieczenie za pierwszy rok płaci się przez cały okres leasingu, a w kolejnych latach i tak trzeba płacić składkę. Więcej o tym tu: Poza tym wszelkie kwestie zmian, sytuacji trudnych/spornych były traktowane z buta, i to dosłownie.

  • Jednak widać wyraźnie, że od kilku miesięcy to się zmienia.
  • Wszelkie takie ewidentnie “nieuczciwe” praktyki zostały wyeliminowane, a i obsługa wyraźnie się poprawia.
  • Wygląda to tak jakby firma zrobiła sobie duże kuku traktując w ten sposób klienta i chce od tego odejść.
  • Paweł Kijko: No to ja Ci od razu powiem, też szukałem i znalazłem bardzo dobrego doradcę.

A przede wszystkim uczciwego – mówi co trzeba, a nie co chcesz usłyszeć. wiem że obsługuje ludzi z całego kraju. Kontakt do niego znajdziesz na fb pod linkiem Ja wziąłem opel astra 2009. polecam obsługę dokumentacyjną, sprawdza wszystkie dokumenty, wie na co zwracać uwagę, ogólnie niczym się nie martwiłem a raty leasingowe jak porównywałem sobie wyszły mi tanio.

  • IDEA GETIN LEASING – DORADCA tel 600
  • 946 515

Masterlease FmLeasing.pl Wojciech Nowak: Michał, wystarczy poinformować o tym klienta, że polisa jest doliczona do całej umowy, ale za rok musi nową wziać. Wojtku, Dokładnie tak. Myślę też, że zdecydowana większość handlowców/przedstawicieli tak robi. Niestety (choćby jak w przykładzie do którego linkowałem) zdarzają się tacy, którzy z premedytacją wykorzystują to przeciwko klientowi – dla powiększenia własnej prowizji.

  1. Tak jak Marcin Żukowski napisał kilka postów wcześniej – ludzie to znaczący czynnik.
  2. Ale ja mimo wszystko uważam, że najwięcej zależy od samej kultury organizacji (firmy).
  3. Czy takie “wytrychy” jak ten z ubezpieczeniem są dawane handlowcom celowo, na zasadzie “jak to opchniecie to i wy zarobicie i firma zarobi”.

Czy też raczej wymyślił to ktoś najpierw w dobrej wierze, a tylko część handlowców zaczęła z tego korzystać nie w takim celu jak powinna. To potem i tak wychodzi w procesie reklamacji, itd. Tzn. wychodzi czy organizacja chciała dobrze, a wyszło źle, czy też organizacja od początku wiedziała, ze będzie to sposób na zwiększenie wyników.

  1. Nie ma co ukrywać – część firm leasingowych celowo robi takie numery.
  2. Niestety w niektórych organizacjach nadal nadrzędnym celem jest krótkoterminowe wykręcenie dobrego wyniku finansowego w danym kwartale/roku nawet za cenę zrobienia spluwaczki z marki, którą się reprezentuje.
  3. Na szczęście to powoli się zmienia, ale nadal jest duża grupa firm leasingowych, które na wszelki wypadek lepiej omijać szeroki łukiem – nawet jeśli procentowo ich oferta wydaje się bardzo dobra.

właściciel KLEWER Paweł Kijko Michał Z.: Maciej Nowicki: 😉 Możesz rozwinąć co masz na myśli przez “totalne dno”? Przez totalne dno mam na myśli traktowanie raz pozyskanego klienta jako jelenia. Przykłady? Np.: sugerowanie już na etapie oferty, że ubezpieczenie wliczone jest w raty.

  • Owszem jest, ale tylko za pierwszy rok.
  • Efekt jest taki, że ubezpieczenie za pierwszy rok płaci się przez cały okres leasingu, a w kolejnych latach i tak trzeba płacić składkę.
  • Więcej o tym tu: Poza tym wszelkie kwestie zmian, sytuacji trudnych/spornych były traktowane z buta, i to dosłownie.
  • Jednak widać wyraźnie, że od kilku miesięcy to się zmienia.

Wszelkie takie ewidentnie “nieuczciwe” praktyki zostały wyeliminowane, a i obsługa wyraźnie się poprawia. Wygląda to tak jakby firma zrobiła sobie duże kuku traktując w ten sposób klienta i chce od tego odejść. Paweł Kijko: No to ja Ci od razu powiem, też szukałem i znalazłem bardzo dobrego doradcę.

A przede wszystkim uczciwego – mówi co trzeba, a nie co chcesz usłyszeć. wiem że obsługuje ludzi z całego kraju. Kontakt do niego znajdziesz na fb pod linkiem Ja wziąłem opel astra 2009. polecam obsługę dokumentacyjną, sprawdza wszystkie dokumenty, wie na co zwracać uwagę, ogólnie niczym się nie martwiłem a raty leasingowe jak porównywałem sobie wyszły mi tanio.

To jaką ostatecznie firmę Ci doradził? 🙂 getin leasing Masterlease konto usunięte

Czy łatwo dostać leasing?

Podsumowanie. Jeżeli prowadzisz wiarygodną działalność, chociaż od 3-6 miesięcy, nie masz długów i złej historii kredytowej, to bez trudu uzyskasz na dobrych warunkach leasing samochodu, a czasem nawet innego środka, w ramach procedury uproszczonej.

You might be interested:  Czy Komornik Może Zająć Samochód Jak Jest Współwłaściciel?

Ile lat auto w leasing?

Maksymalny okres leasingu – Zarówno maksymalny okres leasingu operacyjnego, jak i finansowego może być dokładnie ustalony przez obie strony umowy. Zazwyczaj firmy leasingowe umożliwiają zawarcie umowy na czas zbliżony do okresu amortyzacji danego środka trwałego.

Jakie jest oprocentowanie leasingu 2022?

Wrzesień 2022: Aktualizujemy kalkulator po podwyżce stóp procentowych do 6,75% – 08 lip 2022, 19:11 RPP po raz jedenasty podniosła stopy procentowe, tym razem o 0,25 p.p. Główna stopa w ciągu jedenastu miesięcy wzrosła z poziomu 0,1% do 6,75%. Mamy obecnie najwyższe oprocentowanie od blisko 20 lat.

Czy Carsmile się opłaca?

Kto im za to płaci? – Otóż, nie my. Carsmile, podobnie jak brokerzy i inni pośrednicy zarabia na prowizjach od sprzedawcy. Jak wynika z naszych rozmów z konsultantem – Carsmile nie zarabia nawet na samym leasingu, a jedynie na zakupie fizycznym samochodu, a dokładniej na swoim olbrzymi rabacie, którego część przeznacza dla klienta, żeby obniżyć cenę samochodu, a część dla siebie.

Także korzystanie z usług Carsmile nie podnosi ani ceny samochodu, ani kosztów leasingu, a wręcz odwrotnie jako firma z dużymi możliwościami negocjacyjnymi, w naszym imieniu Carsmile uzyskuje lepsze oferty niż normalnie dostępne na rynku za równo w kwestii zakupu samochodu jak i jego finansowania w postaci leasingu.

Aktualizacja: Ze względu na liczne informacje od czytelników dotyczące bardzo długiego oczekiwania na samochód w przypadku leasingu, obniżyliśmy ocenę o kolejną gwiazdkę. Jeśli szukasz lesingu – lepiej skorzystać z firm opisanych poniżej (w dalszej części artykułu).

  • Wprawdzie Carsmile ma względnie dobre oferty, ale w przypadku samochodów zawsze chodzi o duże pieniądze, dlatego warto porównać jeszcze z innymi ofertami i ponegocjować trochę cenę.
  • Ażdej firmie zależy na kliencie, a w tej branży jest to szczególnie widoczne.
  • Dlatego praktycznie zawsze są wstanie zejść trochę z ceny w stosunku do pierwszej oferty.

Jednak mając wycenę innej firmy – i to tańszą – można uzyskać bardzo, bardzo korzystne warunki, bo wtedy dana firma przygotowuje nam kontr ofertę, a nasz doradca ma uzasadnienie w postaci oferty konkurencyjnej firmy, którą może przedłożyć swojemu zwierzchnikowi jako uzasadnienie udzielenia większych rabatów.

Jaki rodzaj leasingu wybrać?

Leasing operacyjny i finansowy w teorii – Dla zdecydowanej większości przedsiębiorców korzystniejszy pod względem podatkowym jest leasing operacyjny, W przypadku tej formy finansowania to firma leasingowa ujawnia przedmiot w swoich aktywach i to ona jest odpowiedzialna za dokonanie odpisów amortyzacyjnych.

Wymiernymi korzyściami dla przedsiębiorcy są: możliwość wliczenia w całej opłaty wstępnej, wszystkich rat leasingowych (w części kapitałowej i odsetkowej), a także opłat związanych z bieżącą eksploatacją przedmiotu leasingu. Warunkiem jest zawarcie umowy zgodnej z wytycznymi przewidzianymi w prawie podatkowym: umowa leasingu musi być zawarta na czas określony i trwać minimalnie 40% czasu amortyzacji środka trwałego, co np.

w przypadku samochodu osobowego daje nam dwa lata. Jeśli zarządzający firmą zdecyduje się na leasing finansowy, to przedmiot zostanie zaliczony do jego majątku, co da mu możliwość samodzielnego dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Kosztem uzyskania przychodu dla przedsiębiorstwa w tym przypadku są właśnie odpisy amortyzacyjne, część odsetkowa raty leasingowej oraz codzienne koszty użytkowania.

  • Zaletą leasingu finansowego jest brak ograniczeń dotyczących minimalnej wartości końcowej oraz minimalnego okresu trwania umowy.
  • Warunkiem jest, aby umowa została podpisana na czas określony, ustalony między stronami.
  • Po zakończeniu okresu leasingu dany przedmiot przechodzi na własność korzystającego i można go wykorzystywać dalej w firmie lub odsprzedać – wyjaśnia Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający BZ WBK Leasing.

Tab. nr 1: Koszty uzyskania przychodu w leasingu

Koszty uzyskania przychodu
Leasing operacyjny Leasing finansowy

Rata leasingowa(część kapitałowa i odsetki)

Część odsetkowa raty leasingowej

Koszty użytkowania przedmiotu

Koszty użytkowania przedmiotu

Źródło: Spółki Leasingowe BZ WBK

Kto nie dostanie leasingu?

10 przyczyn odmowy leasingu – Zła historia w bazach –

Przy wnioskowaniu o leasing historia w bazach ma znaczenie. Sprawdzane są zarówno bazy prywatne właściciela / reprezentantów, jak i bazy dotyczące firmy. Zwykle powodem odrzucenia wniosku jest zła historia w BIK lub widniejące zadłużenie w KRD. Rozwiązanie: Różne firmy leasingowe sprawdzają różne bazy.

  1. Firmę leasingową wybierzesz w zależności od tego, w której bazie tkwi problem.
  2. O szczegółach przeczytasz tutaj: Leasing bez BIK i KRD,
  3. Jeśli masz tylko 1 wpis w KRD na niewielką kwotę (kilaset-kilka tys.
  4. Zł) czasem lepiej spłacić dług, żeby otrzymać znacznie tańszy leasing.
  5. Gdy sprawa jest sporna można przedstawić potwierdzenie założenia sprawy sądowej.

Można też wnioskować o leasing tam, gdzie go dają pomimo negatywnych wpisów w bazach. Taki leasing kosztuje zazwyczaj 2-3 drożej, niż zwykły leasing.

  1. Czy leasing się opłaca 2022?

    Leasing wciąż będzie opłacalny, jednak w nieco innej formie – Podsumowując, leasing samochodu nadal będzie stanowił opłacalną opcję dla właścicieli firm, jednak będzie obejmował nieco inne warunki. Nawet wydłużenie okresu spłaty do 8 lat, biorąc pod uwagę wciąż rosnące ceny samochodów nie sprawi, że rata leasingowa znacząco się zmieni – dotyczy to również kwestii kredytów.

    Czy opłaca się teraz brać leasing?

    Jakie są wady i zalety leasingu samochodu osobowego? – Wprowadzone w 2019 r. modyfikacje w rozliczaniu wydatków na samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej dotknęły tak samo leasingu, jak i kredytu oraz gotówki. Przy zakupach gotówkowych lub kredytowych obowiązują bowiem stawki amortyzacyjne, które powodują, że pełne zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu nowego samochodu trwa aż 5 lat! Nie odpowiada to wielu firmom, które dzięki leasingowi mogą nadal skrócić czas potrzebny na zamortyzowania auta nawet do 2-3 lat,

    A to już niebagatelna wartość dla tych przedsiębiorców, którzy działają wg maksymy „czas to pieniądz”. O tym, jakie korzyści zyskujesz biorąc auto w leasing, kto może wziąć samochód w leasing i na jakich warunkach sprawdzisz na stronie: https://leasing.sos.pl/blog/leasing-samochodow/ Nie bez znaczenia pozostają też promocje i wysokie rabaty, które oferowane są przez niektórych dealerów samochodowych pod warunkiem, że upatrzone BMW lub Volvo weźmiemy w leasing,

    Wynika to z korzystnych umów jakie dealerzy, szczególnie ci Internetowi, negocjują z firmami finansującymi. Przykładem tego jest oferta nowych samochodów udostępniona przez pośrednika internetowego centrum.auto.pl. Promocje na wybrane modele Audi, BMW czy Volvo są nie tylko atrakcyjne cenowo.

    Centrum.auto.pl pozwala na załatwienie wszelkich formalności zdalnie. Odbiór auta następuje pod domem lub siedzibą przedsiębiorcy a na podpisanie niezbędnych dokumentów wystarcza jedna wizyta doradcy finansowego tego dealera. Jeśli problemy finansowe, w trakcie trwania umowy leasingowej dopadną spłacającego raty to istnieje ryzyko zerwania umowy i odebrania przedmiotu leasingu,

    Podobne problemy nie ominą jednak kredytobiorcy, jeśli znajdzie się w podobnej sytuacji. Leasingodawcy jednak z reguły dążą do możliwie jak najbardziej korzystnego załatwienia takich spraw. W ich interesie nie jest pozostanie z samochodem, który będą musieli sprzedać na rynku wtórnym.

    1. Wolą porozumieć się z leasingobiorcą (np.
    2. Zawiesić okresowo spłacanie raty leasingowej lub wydłużyć okres trwania umowy) by dopiero po zakończeniu umowy leasingu pozwolić mu na wykup samochodu z leasingu,
    3. Jak zyskać dodatkowe koszty podatkowe w firmie na leasingu? Leasing jest doskonałym narzędziem do generowania dodatkowych kosztów podatkowych! Szczególnie z końcem każdego roku, kiedy przedsiębiorcy szukają metod obniżenia podstawy opodatkowania sprawdza się nie tylko leasing samochodowy czy leasing na maszyny i urządzenia produkcyjne i wytwórcze ale też leasing na sprzęt komputerowy albo leasing na życzenie,

    W leasingu operacyjnym istnieje bowiem możliwość wpłacenia jednorazowo do 45% wartości leasingowanego przedmiotu. Powoduje to, że zawierając umowę leasingu przed końcem roku można wygenerować pokaźne koszty w miesiącu jej podpisania. Również nowe przepisy dotyczące opłaty klimatycznej (norm spalania CO 2 ) powodują wzrosty cen samochodów opuszczających linię produkcyjną od 2020 r.

    To natomiast sprawia, że klienci salonów samochodowych są zmuszeni do zwiększenia kwot przeznaczanych na ich sfinansowanie. Z danych rynkowych wynika, że prawie 70% klientów w takiej sytuacji wybierze leasing operacyjny, podczas gdy gotówkę albo kredyt już tylko 30%. Ma to swoje uzasadnienie. Chodzi oczywiście o największe zalety leasingu operacyjnego – korzyści finansowe.

    Leasing pozwala szybko wrzucić wzrost cen w koszty! Możliwość zaliczenia raty leasingowej do kosztów uzyskania przychodu jest najszybsza przy leasingu. Dodatkowo pozwala na generowanie w tym czasie znacznie większych kosztów podatkowych niż przy amortyzacji.

    Kiedy leasing 100 w koszty?

    Samochody osobowe do 150 tys. zł = 100% wydatków związanych z leasingiem w koszty – Jeśli zamierzasz wyleasingować lub wynająć samochód osobowy kosztujący poniżej 150 tys. zł (spalinowy/hybryda) lub poniżej 225 tys. zł (elektryczny), wówczas w koszty uzyskania przychodu (KUP) możesz zaliczyć 100% wydatków poniesionych na czynsz inicjalny oraz raty leasingowe.

    • Nie ma tu żadnych dodatkowych ograniczeń.
    • Ponieważ część czytelników zadaje to pytanie, więc odpowiadamy – limit kosztów 75% obowiązuje tylko w stosunku do wydatków eksploatacyjnych, np.: paliwo, serwis, części i nie dotyczy on leasingu lub najmu.
    • Leasing i najem objęty jest wyłącznie limitem kwotowym i dotyczy on chcących sfinansować auta droższe niż 150 tys.

    zł (spalinowy/hybryda) lub 225 tys. zł (elektryczne).

    Czy trzeba wykupić samochód z leasingu?

    Leasing finansowy a leasing operacyjny, jakie są różnice? – Jeśli decydujesz się na leasing finansowy, musisz wiedzieć o tym, że leasingowany przedmiot zalicza się do składników majątkowych leasingobiorcy, Oznacza to, że to Ty jesteś odpowiedzialny za dokonanie odpisów amortyzacyjnych.

    1. Po spłacie ostatniej raty automatycznie stajesz się właścicielem leasingowanego auta lub innego przedmiotu.
    2. Leasing operacyjny, stanowiący ok.90 proc.
    3. Umów leasingowych w Polsce, daje możliwość wykupienia leasingowanego środka po zakończeniu umowy.
    4. Możliwość, nie konieczność.
    5. Jest też druga opcja – zwrócenie przedmiotu leasingu do leasingodawcy i wzięcie w leasing nowego samochodu, sprzętu, urządzenia.

    Sprawdź co jeszcze warto wziąć w leasing,

    Jaki procent w leasingu?

    Na marginesie: Niższa suma opłat nie zawsze oznacza, że leasing jest tańszy – Dość często w naszej praktyce spotykamy się z sytuacjami, w których ktoś poszukujący taniej oferty leasingu jest zdziwiony, że “jak kiedyś brałem leasing to dali mi 108%, a teraz nie chcą zejść poniżej 110%”.

    okresu leasingu wysokości wpłaty wstępnej wysokości wykupu

    Dopiero znając wszystkie te parametry można porównać i zweryfikować atrakcyjność (lub nie) kosztu całkowitego. Przykłady Sprawdźmy, jak zmienia się koszt całkowity w zależności od zmiany każdego z powyżej wymienionych parametrów umowy jednak przy zachowaniu tego samego oprocentowania (marży) dla wszystkich wariantów, w wysokości 3,5%, Wpływ zmiany okresu umowy na sumę opłat

    Warunki leasingu wpłata 10%, wykup 1%
    Rzeczywiste roczne oprocentowanie 3,5%
    Okres leasingu 36 miesięcy 60 miesięcy
    Koszt całkowity 104,9% 108,2%

    Wpływ zmiany wysokości wpłaty wstępnej na sumę opłat

    Warunki leasingu okres 48 miesięcy, wykup 1%
    Rzeczywiste roczne oprocentowanie 3,5%
    Czynsz inicjalny 5% 45%
    Koszt całkowity 106,9% 104,0%

    Wpływ zmiany wysokości wykupu na sumę opłat

    Warunki leasingu okres 48 miesięcy, wpłata 20%
    Rzeczywiste roczne oprocentowanie 3,5%
    Wykup 1% 30%
    Koszt całkowity 105,8% 107,7%

    Można zauważyć, że zmiana poszczególnych parametrów daje odczuwalny efekt, jeśli chodzi o sumę kosztów. Teraz wyobraźmy sobie połączenie tych skrajności, czyli:

    leasing 3-letni z wpłatą 45% i wykupem 1% wygeneruje koszt całkowity: 103% leasing 5-letni z wpłatą 5% i wykupem 30% wygeneruje koszt całkowity: 111%

    i to wszystko cały czas przy tym samym oprocentowaniu wynoszącym 3,5% rocznie. Dlatego nadmierne przywiązywanie się do sumy opłat nie zawsze ma sens.

    Czy raty leasingu wzrosną?

    Wyższe stopy = wyższy WIBOR = wyższa rata leasingu Do października 2021 r. główna stopa procentowa wynosiła zaledwie 0,1%, po czym nastąpiła seria podwyżek: październik 2021: do 0,5% (o 0,40 p.p.) listopad 2021: do 1,25% (o 0,75 p.p.)

Related Post