Auto Blog-Pomóc drogowa Autopomoc Ile Kosztuje Ac Na Nowy Samochód?

Ile Kosztuje Ac Na Nowy Samochód?

0 Comments

Ile Kosztuje Ac Na Nowy Samochód
Ile kosztuje AC?

Towarzystwo ubezpieczeniowe Cena pakietu z AC Cena AC
TUZ 572 zł (OC + AC Mini + NNW + Assistance) 148 zł
UNIQA 575 zł (OC + AC Mini + NNW + Assistance) 89 zł
Benefia 760 zł (OC + AC Mini + NNW + Assistance) 136 zł
mtu24.pl 774 zł (OC + AC Mini + NNW + Assistance) 196 zł

Ile kosztuje OC AC nowego auta?

FAQ – najczęściej zadawane pytania –

 1. Czy warto kupić najtańsze NNW? Tania polisa NNW może mieć bardzo okrojony zakres ochrony. Głównym wyznacznikiem ceny jest suma ubezpieczenia i właśnie na nią warto zwrócić szczególną uwagę. Jeśli jest zbyt niska (np. tylko kilka tysięcy złotych), nie możemy oczekiwać wysokiego odszkodowania po wypadku. Gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo wypłaci nam tylko określony w umowie procent sumy ubezpieczenia. Łatwo wyliczyć, że np. przy sumie 5 tys. złotych i 2% uszczerbku otrzymamy tylko 100 zł. Jeśli jednak suma ubezpieczenia będzie wynosiła 50 tys. zł, świadczenie za ten sam uraz wyniesie 1000 zł.
 2. Na jakie usługi mogę liczyć w ramach ubezpieczenia assistance? Assistance należy do ubezpieczeń dobrowolnych i każde towarzystwo może samodzielnie decydować o zakresie ochrony. Przykładowo, w jednej firmie otrzymamy tylko pomoc w postaci holowania po wypadku do najbliższego warsztatu lub naprawę na miejscu (jeśli jest to możliwe), a w innej szereg dodatkowych usług, np. pomoc po awarii, wymianę koła, dostawę paliwa, zakwaterowanie w hotelu czy samochód zastępczy. O zakres ochrony ASS trzeba zapytać w wybranym towarzystwie. Można jednak przyjąć zasadę, że kupując ubezpieczenie samochodu z najtańszym podstawowym wariantem ASS otrzymamy tylko niezbędną pomoc po wypadku, natomiast dopłata do wariantu rozszerzonego zapewni nam znacznie więcej świadczeń.
 3. Czy można zapewnić sobie stałą cenę ubezpieczenia samochodu kupując ochronę zniżek? Ochrona zniżek (gwarancja utrzymania zniżek) nie zapewni nam takiej samej ceny polisy w kolejnym roku polisowym. Nie ma przy tym znaczenia czy będziemy sprawcami szkody, czy też nie. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują ubezpieczenie samochodu z ochroną zniżek, zapewniają tylko, że po wystąpieniu szkody (zazwyczaj tylko jednej!) nie będzie ona uwzględniona podczas kalkulacji składki. Wpływ na koszt ubezpieczenia samochodu ma jednak nie tylko liczba spowodowanych szkód, ale również dane kierowcy, samochodu, statystyki wypadkowe, czy nawet zmiany prawne na rynku OC i każdy czynnik może spowodować podwyższenie taryfy ubezpieczyciela.
 4. Czy warto kupić najszerszy zakres ubezpieczenia AC? Zazwyczaj, im szerszy zakres ochrony AC pojazdu, tym więcej kosztuje ubezpieczenie auta. Może to być poważną przeszkodą dla niektórych kierowców i co istotne, niekoniecznie taka ochrona jest im potrzebna. Właściciele nowych i drogich pojazdów, które są serwisowane i wymagają naprawy na częściach oryginalnych, powinni zastanowić się nad zakupem polisy AC gwarantującej najwyższe standardy likwidacji szkody. Jednak posiadacze starszych samochodów naprawianych już na zamiennikach i takich, które nie tracą szybko na wartości, mogą pozwolić sobie na nieco „skromniejszy” wariant AC. Na przykład, z rozliczeniem na podstawie kosztorysu, zastosowaniem amortyzacji części czy też naprawą z użyciem części bez logo producenta.
 5. Czy NNW chroni też moich pasażerów? Zdecydowana większość ubezpieczycieli oferuje NNW z ochroną kierowcy oraz pasażerów w jednym produkcie. Nie jest to jednak reguła. Czasami zdarza się, że ubezpieczenie dotyczy tylko kierowcy. Przykładowo, Allianz (ubezpieczenie Mój Samochód) proponuje swoim klientom NNW w wersji podstawowej tylko dla kierowcy lub w rozszerzonej – dla kierowcy i pasażerów. Co istotne, nawet jeśli NNW chroni pasażerów, suma ubezpieczenia może być w ich przypadku nieco niższa niż dla kierowcy. Dlatego przed zakupem polisy koniecznie trzeba sprawdzić przynajmniej te dwa aspekty ochrony.
 6. Ile za OC i AC? Pakiet OC i AC można już za 725 zł. Tyle kosztowało OC i AC w firmie mtu24.pl dla 42 letniego właściciela Skody Fabii z 2013 r. z Przemyśla.
 7. Ile wynosi OC za samochód? To ile wynosi OC za samochód dowiesz się korzystając z porównywarki OC. Aby uzyskać dokładną informację ile wynosi OC za samochód należy podać dane samochodu, właściciela, aby poznać koszt ubezpieczenia OC.
 8. Ile się płaci za ubezpieczenie samochodu? Średnia cena OC w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosła 524 zł. Część kierowców płaciła jednak za polisę mniej. Najtańsza oferta ubezpieczenia opiewała na kwotę 335 zł.

Ile kosztuje AC 2022?

Ubezpieczenie OC + AC można kupić już od 593 zł. Alternatywą dla pełnego AC jest AC Mini, które można kupić już za 60 zł. Assistance działające zarówno w Polsce, jak i za granicą można kupić za około 40 zł. Młodzi kierowcy płacą za OC średnio 1517 zł.

Czy nowy samochód musi mieć AC?

Czy ubezpieczenie AC jest obowiązkowe dla nowego samochodu? – Nie, ponieważ autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Jednak rezygnacja z AC z szerokim zakresem ochrony w przypadku nowego samochodu może być bardzo nierozsądna. Auta prosto z salonu o dużej wartości zwykle są narażone na większe ryzyko kradzieży.

 1. Ponadto, jeśli np.
 2. Pojazd zostanie poważnie uszkodzony w wypadku drogowym, to właściciel nie otrzyma odszkodowania potrzebnego na naprawę lub spłatę pozostałych rat.
 3. Efektem mogą być bardzo poważne kłopoty finansowe.
 4. Przykład: Pan Mariusz zakupił w salonie Toyotę Corollę z rocznika 2021 za 91 tys. zł.
 5. Po sześciu miesiącach eksploatacji samochód został poważnie uszkodzony w wypadku i ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą.

Jednak pan Mariusz kupił w pakiecie z OC autocasco ze stałą sumą ubezpieczenia. Dzięki temu wypłacone przez towarzystwo odszkodowanie bez problemu wystarczyło na zakup nowego modelu z rocznika 2022.

Ile średnio kosztuje AC?

Ile kosztuje ubezpieczenie AC? Ceny zaczynają się już od 600 zł! – AC nie musi być drogie. Jeśli masz spore zniżki i samochód, który nie kosztuje powyżej 20-30 tys. pakiet OC+AC możesz kupić nawet w cenie około 1000 zł. Standardowo za taki pakiet zapłacisz jednak między 1000 a 2000 zł.

Czy opłaca się kupować AC?

Przedstawiamy, w jakich okolicznościach przydaje się AC i czy warto mieć taką polisę. By kupić ubezpieczenie AC, musisz mieć pewność, że Twoje pieniądze będą dobrze zainwestowane. W tym artykule opowiemy Ci, co to jest By kupić ubezpieczenie AC, musisz mieć pewność, że Twoje pieniądze będą dobrze zainwestowane. W tym artykule opowiemy Ci, co to jest autocasco, czym AC różni się od obowiązkowego OC i dobrowolnego assistance, a także, w jakich sytuacjach warto kupić wszystkie polisy.

Na początku postaramy Ci się wyjaśnić, jaka jest podstawowa różnica pomiędzy ubezpieczeniem samochodu OC i AC. Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa, niezależnie, czy pojazd jest używany czy nie. Zapewnia ochronę poszkodowanym podczas wypadków lub drobnych stłuczek. Brak OC wiąże się z poważnymi konsekwencjami, szczególnie finansowymi.

Zupełnie inaczej jest w przypadku AC. Wiele osób pyta, czy autocasco jest obowiązkowe. Jeśli chodzi o AC, jest to ubezpieczenie całkowicie dobrowolne, Zakres ochrony sięga Twojego pojazdu – może to być samochód lub motocykl. Odpowiedzialność za szkody wymienione w OWU, które będą efektem wypadków na trasie bądź podczas postoju pojazdu (np.

Szkody parkingowe), zostaną pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Szczegóły znajdą się oczywiście w podpisanej umowie, dlatego warto się z nią zapoznać przed podpisaniem. Warunki różnią się u ubezpieczycieli, dlatego trzeba dopasować ją do swoich potrzeb. Różnicę pomiędzy dobrowolnym AC a obowiązkowym OC najlepiej zobrazuje poniższa sytuacja.

You might be interested:  Jak Sprzedać Samochód Wzięty Na Kredyt?

Pani Ewa posiada nowego Forda Mondeo, który jest wart 50 000 zł. Jadąc do pracy przez nieuwagę na światłach wjechała w tył samochodu Pana Tomasza. Pani Ewa zakupiła polisę nie tylko z obowiązkowym OC, ale również rozszerzyła ją o ochronę autocasco, Szkoda w BMW Pana Tomasza została wyceniona na 7 000 zł – zostanie ona pokryta z obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy wypadku,

Towarzystwo pokryje wszystkie niezbędne koszty naprawy. W tym przypadku zarówno Pan Tomasz jak i Pani Ewa mogą spać spokojnie, ponieważ wszelkie roszczenia związane ze szkodą w aucie Pana Tomka zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Co z pojazdem Pani Ewy, która była sprawcą wypadku? Na szczęście poza OC Pani Ewa wykupiła również dobrowolne ubezpieczenie AC, które pokryje szkody powstałe w jej pojeździe w związku z tym wypadkiem.

Gdyby nie wykupiła dodatkowego ubezpieczenia, auto musiałaby naprawić z własnej kieszeni. Szkoda została wyceniona na 5 000 zł. Koszty naprawy pokryło towarzystwo ubezpieczeniowe. Ze względu na podobne brzmienie obu wyrazów wiele osób myli autocasco (AC) z Assistance.

Ubezpieczenie Assistance, podobnie jak AC, jest dobrowolne, dlatego kierowca nie musi korzystać z tego produktu ubezpieczeniowego. Zakres ochrony ubezpieczeniowej można określić, wybierając jeden z pakietów.Na ich podstawie kierowcy przysługuje pomoc polegająca m.in. na udostępnieniu auta zastępczego, wymianie opony, dostarczeniu paliwa, dostarczeniu części zamiennych czy holowaniu uszkodzonego pojazdu do warsztatu.

Assistance zapewnia najwyższe bezpieczeństwo na drodze i pozwala uniknąć stresujących (a zarazem kosztownych) sytuacji związanych z unieruchomieniem pojazdu na środku jezdni. Wykupując polisę Assistance, kierowca może liczyć na pełne wsparcie ubezpieczyciela o każdej porze dnia i szybkie zorganizowanie pomocy, w tym także noclegu czy transportu.

Należy pamiętać, że zakres usług Assistance zależy od wybranego pakietu usług. Co do AC, jest to polisa pokrywająca wyrządzone szkody, które powstały z winy innego kierowcy lub z naszej własnej. Ubezpieczenie autocasco rekompensuje więc straty związane na przykład z kradzieżą samochodu. W przypadku wykupienia Assistance możesz również liczyć na auto zastępcze po utracie pojazdu.

Assistance można wykupić osobno lub razem w pakiecie OC/AC. Ta druga opcja jest bardzo często objęta dodatkowymi rabatami. Kupując pełen pakiet ubezpieczenia, masz pewność, że będziesz chroniony w każdej nawet najbardziej zaskakującej sytuacji. Posiadając zarówno ubezpieczenie OC jak i dobrowolne ubezpieczenie AC i assistance nie musisz martwić się, jeżeli w czasie trasy zdarzy Ci się nieprzewidziana sytuacja.

 • Chcesz kupić najtańsze autocasco, a przy okazji zastanawiasz się nad kupnem assistance? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Czy ubezpieczenie assistance opłaca się kupować osobno, czy w pakiecie z OC i AC? Ubezpieczenie AC chroni również w przypadku kradzieży samochodu.
 • Właśnie dlatego warto się na nie zdecydować podczas zakupu drogiej marki auta lub zupełnie nowego pojazdu z salonu.

Tylko ta polisa może zapewnić Ci zwrot kosztów za naprawę poważnych uszkodzeń. Te z kolei mogą okazać się bardzo drogie, szczególnie jeśli chodzi o nowe pojazdy. Nic dziwnego, że AC cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które posiadają wartościowe samochody.

Posiadając ubezpieczenie od kradzieży, masz pewność, że w razie tak trudnej sytuacji będzie Cię stać na zakup nowego pojazdu. Kupując polisę, zwłaszcza dla nowych pojazdów, warto wykupić również rozszerzenie ochrony o stałą sumę ubezpieczenia, Wykupując to rozszerzenie, masz pewność, że wartość rynkowa pojazdu w momencie zawarcia umowy ubezpieczenia będzie utrzymana przez cały okres ochrony.

Co to oznacza w praktyce? Jeżeli w dniu zawarcia polisy Twój samochód jest wart 30 000 zł, otrzymujesz gwarancję, że pod koniec okresu ubezpieczenia, wartość Twojego pojazdu będzie niezmienna. Jeżeli do szkody kradzieżowej doszłoby pod koniec okresu ubezpieczenia, a wg np.

Katalogu Eurotax wartość pojazdu w tym czasie wynosiłaby 25 000 zł – nie masz się czym martwić. Mając wykupione rozszerzenie, jakim jest stała suma ubezpieczenia, otrzymasz wypłatę odszkodowania w wysokości wartości pojazdu z dnia zawarcia polisy – w tym przypadku będzie to 30 000 zł. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują wiele ciekawych ofert dopasowanych do konkretnego klienta.

Warto je porównać, aby wybrać najkorzystniejszą opcję. Autocasco jest istotnym ubezpieczeniem jeśli chodzi o uzyskanie odszkodowania podczas wypadków na trasie. Obowiązkowe OC zapewnia odszkodowanie jedynie poszkodowanemu. Jednak Twój samochód także może uszkodzić się po kraksie, prawda? W tej sytuacji pełną ochronę zapewni Ci AC,

W dodatku możesz liczyć na zwrot kosztów za naprawę auta po zderzeniu z przedmiotem czy zwierzęciem na trasie. Co pokrywa autocasco? To także skuteczne zabezpieczenie przed skutkami działań osób trzecich. Co to oznacza? Przykładowo, jeśli parkujesz auto na osiedlu i grupa młodzieży rzuci piłkę w taki sposób, że stłucze szyby w Twoim samochodzie, dostaniesz zadośćuczynienie.

Jeżeli nie jesteś w stanie wskazać sprawcy szkody, możesz jak najbardziej zgłosić szkodę z ubezpieczenia AC. Towarzystwo wypłaci odszkodowanie, które pokryje koszty naprawy pojazdu. Uzupełnieniem zakresu ochrony AC jest także działanie sił przyrody. Możesz liczyć na finansową pomoc tuż po powodzi czy huraganie.

W związku z tym, że ubezpieczenie AC samochodu jest dobrowolne, nie wszyscy właściciele aut decydują się na autocasco, Ceny nie są jednak bardzo wysokie, biorąc pod uwagę fakt, że nawet najostrożniejszy kierowca nie jest w stanie przewidzieć zderzenia z jeleniem czy uszkodzenia samochodu przez wandala.

Jeśli wolisz dmuchać na zimne i chcesz zapobiec kosztownym naprawom, wybierz dobre ubezpieczenie autocasco, które pozwoli Ci uniknąć niezaplanowanych wydatków i stanie się solidnym zabezpieczeniem posiadanych dóbr materialnych. Rezygnacja z autocasco nie jest sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem samochodu.

Choć na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, w przypadku kolizji, kradzieży lub uszkodzenia auta przez upadające drzewo polisa autocasco jest nieocenionym produktem ubezpieczeniowym. Nie ulega wątpliwości, że warto zainwestować w ubezpieczenie autocasco. Koszt polisy wcale nie musi być wysoki, a o tym, ile kosztuje autocasco, decyduje kilka czynników, m.in.

wartość samochodu, zakres ochrony, wiek i miejsce zamieszkania kierowcy oraz dotychczasowa historia ubezpieczeniowa. Wyliczenie autocasco jest więc indywidualne dla każdej osoby, a jedne z wyższych składek zapłacą kierowcy do 25. roku życia, którzy mają prawo jazdy od niedawna.

Dlaczego? Jak wynika ze statystyk, młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków, a więc jest to sposób na zabezpieczenie interesów ubezpieczyciela. Również miejsce zamieszkania ma znaczenie, gdyż do wypadków znacznie częściej dochodzi w dużych miastach, o dużym natężeniu ruchu, niż w mniejszych miasteczkach i na wsiach.

Kwota AC zależy też od tego, na jaki okres wykupujemy polisę. Ubezpieczenie autocasco krótkoterminowe (od miesiąca do roku) jest korzystne na przykład wtedy, gdy rzadko korzystamy z samochodu, a planujemy wyjazd na urlop. W innych sytuacjach roczna polisa autocasco wychodzi taniej.

Duży wpływ na wysokość składki ma również wybrany zakres ubezpieczenia. Możesz wykupić zarówno pełne AC, które pokryje wszystkie szkody – między innymi tzw. szkody parkingowe jak i kradzież. Masz również możliwość wykupienia ograniczonego zakresu ubezpieczenia – w zależności od oferty danego towarzystwa mini casco może chronić Cię np.

tylko od kradzieży lub od kradzieży oraz szkód wyrządzonych przez żywioły, Mini casco gwarantuje Ci połowiczną ochronę ubezpieczeniową, natomiast jeżeli dojdzie np. do szkody kradzieżowej, masz pewność, że towarzystwo wypłaci Ci odszkodowanie, co pozwoli Ci na zakup nowego pojazdu.

Atrakcyjnym rozwiązaniem w przypadku autocasco są zniżki, które każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala indywidualnie. Większość ubezpieczycieli stosuje zniżki za: Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stosują też dodatkowe zniżki, na przykład za zawarcie umowy online, opłacenie AC bez podziału na raty, przedłużenie umowy w tej samej firmie ubezpieczeniowej czy wykupienie AC na kolejny samochód.

Zniżki można także utracić, o czym należy pamiętać, kupując autocasco. Utrata zniżek wiąże się na przykład z uszkodzeniem pojazdu i likwidacją szkody z AC, By w dalszym ciągu korzystać z atrakcyjnej oferty, można wykupić ubezpieczenie od utraty zniżek, które jest gwarancją, że nawet jeśli podczas ochrony będziemy mieć szkodę ubezpieczeniową, to przy kolejnym zakupie AC od tego ubezpieczyciela, nie utracimy zniżek.

You might be interested:  Cło Ukraina Samochód 2022 Do Kiedy?

Natomiast pozostałe towarzystwa obliczą naszą zniżkę z uwzględnieniem tej szkody. Warto też wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują zwyżki dla młodych kierowców. Więcej zapłacą zazwyczaj osoby poniżej 25. roku życia Na pozór może wydawać się, że dodatkowe ubezpieczenie AC jest dość kosztowne. W CUK możesz skorzystać ze specjalnego kalkulatora online, w którym zobaczysz najbardziej opłacalne rozwiązania dla Ciebie, a następnie wykupisz polisę.

Kalkulator autocasco to prosty i szybki sposób na znalezienie najbardziej atrakcyjnej cenowo opcji. Wszystko to bez wychodzenia z domu! Koszt AC będzie niższy, jeśli wykupisz je w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. W dodatku, jako doświadczona firma, dajemy zniżki także na AC.

Dlaczego AC jest takie drogie?

Obliczając składkę AC, ubezpieczyciele biorą pod uwagę czynniki, które mają wpływ na ryzyko uszkodzenia lub kradzieży samochodu. Zaliczają się do nich m.in. wartość auta, miejsce jego parkowania nocą czy stosowane w nim zabezpieczenia antykradzieżowe.

Od czego zależy cena autocasco?

Ile kosztuje ubezpieczenie AC samochodu? – Cena ubezpieczenia AC zależy od wielu czynników. Wpływ na koszt zakupu autocasco ma historia szkodowości, wiek i miejsce zamieszkania właściciela pojazdu, a także marka, model, rocznik, przebieg lub pojemność silnika samochodu.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
mtu24.pl OC AC Mini Assistance NNW 725,00 zł Porównaj ceny
Dodatkowo: Zdarzenia:Kradzież
Beesafe OC AC Mini Assistance NNW 936,00 zł Porównaj ceny
Dodatkowo: Zdarzenia: Kradzież
Link4 OC AC Mini Assistance NNW 946,00 zł Porównaj ceny
TUZ Ubezpieczenia OC AC Mini Assistance NNW 1136,00 zł Porównaj ceny
Uniqa OC AC Assistance NNW 1277,00 zł Porównaj ceny
Wiener OC AC Assistance NNW 1368,00 zł Porównaj ceny
Allianz OC AC Assistance NNW 1372,00 zł Porównaj ceny

Kalkulacja z 8.07.2022 r., 42-letni właściciel Skody Fabii z 2013 r. z Przemyśla, poj. silnika 1198 cm3 SPRAWDŹ KALKULACJE

Do jakiego wieku auta AC?

Czy ubezpieczenie dla auta powyżej 15 lat jest możliwe? – Większość towarzystw ubezpieczeniowych pozwala wykupić AC tylko dla samochodów do 15 lat. Jednak właściciele aut powyżej 15 lat mogą nadal korzystać z ochrony ubezpieczenia AC w dotychczasowej firmie.

Aby to zrobić, wystarczy przedłużyć umowę autocasco na kolejny rok u tego samego ubezpieczyciela. Niestety inne firmy ubezpieczeniowe mogą odmówić objęcia ochroną ubezpieczenia AC samochodu, który jest starszy niż 15 lat. Jednak wyjątkiem jest Allianz, w którym można wykupić autocasco dla aut do 18 lat.

Z kolei w HDI, Trasti czy Ergo Hestii tę kwestię właściciel pojazdu może negocjować indywidualnie z ubezpieczycielem.

Czy trzeba mieć AC?

Ubezpieczenia OC i AC posiadają kilka podstawowych różnic, o których zawsze warto pamiętać. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego, natomiast AC – dobrowolne. Ubezpieczenie OC pokrywa szkody osoby przez nas poszkodowanej, z kolei odszkodowanie z tytułu AC likwiduje szkody własne.

Kto może wykupić AC?

Czy można wykupić AC na cudzy samochód? Ile Kosztuje Ac Na Nowy Samochód Istnieje również możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia AC przez użytkownika pojazdu, fot. Fotolia Możliwe jest zawarcie umowy ubezpieczenia AC przez osobę, która nie jest właścicielem samochodu. W takiej sytuacji odszkodowanie będzie jednak przysługiwać właścicielowi samochodu.

Zasadą w ubezpieczeniach majątkowych jest, iż może otrzymać jedynie osoba, która poniosła szkodę. W większości przypadków nie będzie więc możliwe ubezpieczenia cudzego samochodu, w taki sposób, aby osoba inna niż jego właściciel otrzymała, Zobacz serwis: W świetle przepisów możliwe jest jednak zawarcie ubezpieczenia przez osobę, która nie jest właścicielem pojazdu, przy czym odszkodowanie wypłacone zostanie jego właścicielowi (tzw.

ubezpieczenie na cudzy rachunek). Istnieje również możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia AC przez użytkownika pojazdu (najemcę, dzierżawcę, leasingobiorcę) i na jego rzecz, jeżeli to on poniósłby szkodę w przypadku uszkodzenia czy utraty pojazdu. Zawarcie umowy ubezpieczenia AC, w którym ubezpieczony samochód jest własnością innej osoby jest jak najbardziej możliwe.

Czy można wykupic AC na auto starsze niż 10 lat?

Ubezpieczenie AC – do ilu lat? – Główny powód, dla którego ubezpieczenie samochodu powyżej 10 lat bywa mniej korzystne niż polisa AC dla nowych aut, jest oczywisty – starsze pojazdy są bardziej narażone na awarię. Większe ryzyko usterek może jednocześnie przyczynić się do większej szkody, w związku z czym ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić wyższe odszkodowanie.

Koszty naprawy kilkunastoletniego auta mogą znacznie przewyższyć jego wartość. Nic więc dziwnego, że towarzystwa ubezpieczeniowe dokładnie precyzują maksymalny wiek auta, które może zostać objęte ubezpieczeniem AC w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Do ilu lat możliwe jest wykupienie autocasco ? Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają ubezpieczenie AC pojazdów do 18 lat, tak że bez problemu ubezpieczymy w Polsce sprawny samochód w wieku 10–18 lat,

Jednak wiek auta powyżej 10 lat zazwyczaj ma duży wpływ na dostępność różnych wariantów ubezpieczenia autocasco, np. likwidacja szkód w ASO (autoryzowanej stacji obsługi) może nie być dostępna dla takich samochodów. Co się dzieje w sytuacji, gdy auto przekroczy granicę 10 czy 15 lat, czy wówczas polisa przestaje obowiązywać? Jeżeli samochód osiągnął maksymalny wiek w czasie trwania polisy autocasco w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, zwykle jest możliwość kontynuowania takiego ubezpieczenia samochodu powyżej 10 lat,

Ile kosztuje ubezpieczenie Mercedesa?

Średnia składka OC Mercedesa wyniosła 781 zł dla użytkowników porównywarki ubezpieczeń Mubi, którzy skorzystali z niej w maju 2022 roku.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu pierwszy raz?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu młodego kierowcy w I półroczu 2022 roku? – 1376 zł – tyle w I półroczu 2022 roku wyniosła średnia cena OC dla młodych kierowców w wieku 18 do 25 lat, według danych kalkulatora OC rankomat.pl. Młodzi kierowcy, którzy nie posiadali zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy, płacili jeszcze więcej, bo aż 1734 zł.

Czy można kupić samo AC?

Zakup przez Internet to oszczędność czasu. Ubezpieczenie kupisz bez wychodzenia z domu. Zakup ubezpieczenia AC przez internet to ogromna oszczędność czasu. Polisę kupisz bez wychodzenia z domu, o dogodnej porze w dowolnym dniu tygodnia! Brak konieczności odwiedzania placówki znacznie przyspiesza proces finalizacji formalności. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zakup pakietu polis komunikacyjnych na preferencyjnych warunkach.

 1. Możliwość ich przeglądania w wersji online sprawia, że chętniej podchodzimy do analizowania oferty.
 2. Oprócz zakupu obowiązkowej polisy OC zawsze warto zadbać też o dobrowolne ubezpieczenie samochodu AC, czyli autocasco będące doskonałym uzupełnieniem pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych.
 3. Autocasco chroni Cię podczas kradzieży samochodu, wystąpienia szkody podczas stłuczki, lub wypadku na trasie.

Zastanawiasz się, w jaki sposób wygodnie kupić polisę AC online ? W CUK możesz to zrobić za pośrednictwem łatwego w obsłudze kalkulatora, Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej procedurze. Polisa AC (autocasco) stanowi dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, które chroni ich właścicieli przed finansowymi skutkami uszkodzeń, zniszczeń lub utraty pojazdu, do których doszło w wyniku zdarzenia niezależnego od woli posiadacza (np.

 • Sytuacji losowych lub wyrządzenia szkód przez osoby trzecie).
 • Teraz ubezpieczenia AC można nabyć zarówno stacjonarnie w placówce, jak i za pośrednictwem telefonu lub internetu, co jest znacznym ułatwieniem dla kupujących.
 • Porównywarka ubezpieczeń, która działa na stronie internetowej CUK jest komfortowym rozwiązaniem, jeśli szukasz atrakcyjnych ofert AC.

To formularz, w którym umieścisz wszystkie niezbędne informacje, abyśmy mogli pokazać Ci porównanie wariantów ubezpieczenia w różnych towarzystwach. Pakiety OC+AC często cenowo wypadają naprawdę korzystnie, dlatego warto na bieżąco porównywać składki w różnych towarzystwach.

Ubezpieczyciele oferują ponadto zniżki dla kierowców oraz dodatkowe promocje. Za sprawą nowoczesnej porównywarki polis AC online w łatwy i przejrzysty sposób uzyskasz ceny składek od wielu znanych ubezpieczycieli. Będziesz mógł dopasować ofertę do swoich potrzeb, a następnie wybrać idealne rozwiązanie.

Ty wprowadzasz niezbędne dane, a system oblicza wszystko za Ciebie! Dzięki naszej wyszukiwarce szybko dobierzesz też kompleksowo inne produkty, które w pełnym pakiecie pozwolą Ci zaoszczędzić! Zdalny zakup ubezpieczenia OC i AC wspierają także nasze nowoczesne narzędzia.

 1. Jeśli jeszcze nie masz naszej aplikacji CUK Ubezpieczenia, koniecznie pobierz ją na swój telefon! Dzięki niej możesz porównać ubezpieczenia i wybrać najlepszą opcję dla siebie.
 2. Wszystkie propozycje znajdują się w jednym miejscu, więc nie musisz odwiedzać placówek stacjonarnie.
 3. Za pośrednictwem zdalnej aplikacji sprawdzisz także, kiedy kończy się Twoja polisa i w jakim terminie musisz ją opłacić.
You might be interested:  Jaki Samochód Jest Dobry Na Długie Trasy?

Teraz nie musisz wychodzić z domu, aby dodatkowo ubezpieczyć swój samochód. Możesz to zrobić nawet w drodze autobusem do pracy czy wieczorem podczas spędzania czasu w domu. Kalkulator polis komunikacyjnych w CUK to prosty sposób na porównanie cen oraz ofert od wielu towarzystw, a także szybka metoda zakupu ubezpieczenia OC i AC przez internet,

 • System jest na tyle intuicyjny, że odczyt będzie czytelny zarówno na ekranie smartfona, jak i komputera.
 • Alkulator ubezpieczeniowy to także szybkie rozwiązanie jeśli chodzi o kompleksowe zapoznanie się z ofertami różnych firm.
 • Wszystkie informacje dostępne są w jednym miejscu, co zapewnia komfort zakupu.

Wystarczy, że po zapoznaniu się z ofertami, wybierzesz odpowiednią polisę AC online i będziesz mógł cieszyć się ochroną przez kolejny rok. Jeśli ponadto wyrazisz na to zgodę, nasi doradcy w dogodnej porze przypomną Ci mailowo lub telefonicznie o możliwości przedłużenia polisy, gdy będzie zbliżał się termin jej wygaśnięcia.

Możesz wtedy ponownie przeliczyć składki, by przekonać się, czy do tego czasu nie pojawiły się korzystniejsze oferty, a także zmienić ubezpieczyciela lub zmodyfikować posiadany pakiet polis, dostosowując go do swoich potrzeb. Należność za ubezpieczenie samochodu przez internet także możesz uregulować zdalnie, dzięki czemu znów zaoszczędzisz czas.

Całość może zająć Ci zaledwie kilkanaście minut. Prawda, że brzmi to świetnie? Przy okazji, będziesz mógł zobaczyć także inne oferty od towarzystw ubezpieczeniowych, w tym NNW, assistance czy OC, Nie musisz również martwić się o zniżki – będą one uwzględnione podczas wyboru odpowiedniej polisy skrojonej na miarę Twoich potrzeb.

 1. W kalkulatorze AC formalności ograniczone są do minimum.
 2. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na gromadzenie obszernej dokumentacji.
 3. Masz przy sobie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu? W takim razie, uzupełnienie formularza nie zajmie Ci dużo czasu.
 4. Towarzystwa posiadają bowiem dostęp do Twojej historii w UFG.

Kalkulacja, naliczenie zniżek oraz wysłanie do Ciebie oferty wybranych towarzystw zajmie dosłownie chwilę! Pierwszym etapem jest podanie danych pojazdu, czyli marki i modelu auta. Do dyspozycji masz wygodną listę, dlatego zrobisz to szybko i sprawnie.

 1. Później potrzebne będą dane właściciela i ewentualnie współwłaściciela pojazdu – ważne jest podanie prawdziwych danych, gdyż na ich podstawie naliczane są zniżki.
 2. Sprawdź, jak naliczane są zniżki ).
 3. Olejnym etapem jest podanie niezbędnych informacji na temat poprzedniego ubezpieczenia, jeśli oczywiście je posiadałeś.

Wszystko to w trosce o szybki wybór konkretnej oferty, a następnie zakup polisy online. Na każdym z etapów wykonywania kalkulacji możesz powrócić do poprzedniego pola lub wprowadzić korektę danych, a system sam przeliczy składkę ponownie. Mamy wieloletnie doświadczenie jako multiagenci ubezpieczeniowi, a ubezpieczenie auta przez internet to dla naszych doradców codzienna rutyna.

Staramy się wciąż podążać za potrzebami naszych klientów i spełniać oczekiwania tych najbardziej wymagających, dzięki czemu zaufały nam już tysiące osób! W przypadku wszelkich pytań o procedurę kupna polisy skontaktuj się z naszym doradcą telefonicznie, a gdy zdecydujesz się na ofertę – samodzielnie kup ubezpieczenie online ! Zgodnie z ustawą każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do zakupu polisy OC.

Jej brak grozi poważnymi konsekwencjami – Dowiedz się, ile wynoszą kary za brak ubezpieczenia OC w 2022 roku! Polisa AC jest natomiast ubezpieczeniem dobrowolnym. Jej samodzielny zakup bez OC oczywiście jest możliwy, jednak nie zawsze opłacalny – biorąc pod uwagę, że OC i tak trzeba gdzieś kupić, warto sprawdzić, czy decydując się na taki zakup w jednym towarzystwie, nie będzie po prostu taniej.

 1. O możliwość wykupienia oddzielnego produktu, jakim jest autocasco, należy pytać w każdym z towarzystw indywidualnie.
 2. Ponadto ubezpieczyciele różnie podchodzą do kwestii zakupu samego ubezpieczenia AC – niezależnie od tego, czy transakcja odbędzie się zdalnie, czy stacjonarnie.
 3. Polisa autocasco włącza dodatkową ochronę auta.

Warto więc postawić na nią zwłaszcza wtedy, gdy chodzi nowy i drogi pojazd. Tylko ona da nam gwarancję wypłaty odszkodowania, gdy dojdzie do uszkodzeń niezależnych od nas, np. w przypadku kradzieży czy nagłych niszczących zjawisk pogodowych. Autocasco to tylko jedna z opcji ubezpieczenia samochodu, którą możesz porównać w naszym kalkulatorze.

 • Dzięki niemu, właściciele auta mogą liczyć na odszkodowanie w przypadku uszkodzenia swojego pojazdu na trasie.
 • Dotyczy to także aktów wandalizmu, czyli np.
 • Stłuczenia szyby przez grupę młodzieży na osiedlu lub kradzieży wyposażenia auta.
 • W jakich sytuacjach chroni polisa autocasco? W zależności od tego, na jaki wariant ubezpieczenia się zdecydujesz, będzie ono chronić Twój pojazd na wypadek rozmaitych zdarzeń.

Najczęściej polisa AC pokrywa skutki szkód powstałych w wyniku: Wykupienie polisy AC nie zawsze zagwarantuje Ci jednak pełne bezpieczeństwo w każdej możliwej sytuacji. Towarzystwo nie ponosi bowiem odpowiedzialności w przypadkach, które świadczą o umyślnej winie ubezpieczonego lub o rażącym zaniedbaniu kierowcy pojazdu.

Wśród sytuacji, które wyłączają zakres ochrony AC, wymienić można: Dzięki internetowej porównywarce CUK znajdziesz najlepsze oferty polis komunikacyjnych. Zyskasz kompleksowe propozycje od wielu towarzystw w jednym miejscu. Wszystko to dostosowane Twoich potrzeb i preferencji. Dokonaj darmowej kalkulacji online na stronie! Masz pytania i wolisz porozmawiać ze specjalistą? Skorzystaj z infolinii lub odwiedź placówkę CUK stacjonarnie.

Zostaw kontakt, a nasz dorada oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszelkie pytania przed zakupem polisy OC i AC. Wejdź na stronę i skorzystaj z kalkulatora, by przekonać się, jak wiele korzystnych ofert czeka na Ciebie już dziś!

Co wchodzi w skład Autocasco?

Ubezpieczenie Autocasco obejmuje zwykle szkody powstałe zarówno w ruchu drogowym, jak i poza nim, również podczas garażowania lub parkowania Twojego pojazdu. To mogą być szkody spowodowane przez osoby trzecie lub zdarzenia losowe, np. pożar, gradobicie, kolizja, stłuczka parkingowa, kradzież czy wandalizm.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu pierwszy raz?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu młodego kierowcy w I półroczu 2022 roku? – 1376 zł – tyle w I półroczu 2022 roku wyniosła średnia cena OC dla młodych kierowców w wieku 18 do 25 lat, według danych kalkulatora OC rankomat.pl. Młodzi kierowcy, którzy nie posiadali zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy, płacili jeszcze więcej, bo aż 1734 zł.

Jak zarejestrować nowy samochód kupiony w salonie?

Wniosek o rejestrację pojazdu może złożyć uprawniony przedstawiciel salonu sprzedaży (sprawdź w sekcji Kto może zarejestrować ), w którym pojazd został kupiony, jeśli salon posiada konto firmowe ePUAP. Złóż wniosek

Kiedy trzeba ubezpieczyć nowy samochód?

1. Pojazd nowy (z salonu) – Ubezpieczenie OC należy kupić najpóźniej w dniu rejestracji auta, ale nie później niż z chwilą wprowadzenia go do ruchu. Nabywca pojazdu może skorzystać z pakietu dealerskiego, może też na własną rękę znaleźć polisę OC oraz skorzystać z dodatkowych polis, np.

Jak sprawdzić ile wyniesie ubezpieczenie samochodu?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? – Zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztowało ubezpieczenie samochodu? Sprawdzonym sposobem na szybkie i samodzielne sprawdzenie, ile kosztuje ubezpieczenie auta jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej działającej online.

 • Dostępny na naszej stronie kalkulator ubezpieczeń umożliwia porównanie kilkunastu ofert różnych ubezpieczycieli.
 • Po wpisaniu do formularza najważniejszych danych dotyczących ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela system automatycznie wyliczy i porówna polisy.
 • Dzięki czemu z łatwością można zorientować się w cenie i zakresach ubezpieczeń pojazdu, ale także bezpośrednio za pośrednictwem strony online kupić najbardziej korzystną polisę.

Jeśli wolisz, aby doświadczony doradca za Ciebie sprawdził, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, możesz zwrócić się do naszych ekspertów. znajdują się na terenie całego kraju. Należy jednak pamiętać, że koszt ubezpieczenia samochodu nie zależy od kanału sprzedaży, lecz od rodzaju polisy i zakresu gwarantowanej ochrony.

Related Post